Klasör türleri


Klasör nedir?

bağlayıcı bir Çeşitli not, belge, folio ve diğer medyayı sistematik olarak düzenlemek, sınıflandırmak ve korumak için kullanılan, genellikle kağıttan yapılmış, önemi korumak için gerekli olan bir kitapçı makalesi. Klasörler fiziksel bir ortamdan oluşabilir ve genellikle şunlardan oluşur: iki büyük harf karton veya plastikten yapılmış, iç kısmı yaprakların veya yaprakların sırayla yerleştirilmesine ve korunmasına izin veren kancalarla kaplı.

(Klasör Resim)

(Klasör Resim)

Alanında Bilgi işlem, adıyla bilinir bağlayıcı al diğer belgeleri ve dosyaları ve hatta diğer klasörleri kaydedebilecekleri belirli bir adla atanmış alan veya sektör. Açıkça görülüyor ki artık fiziksel bir malzeme desteği değil, gerçek.

Klasörler: sınıflandırma

Kullanışlılıklarına bağlı olarak, fiziksel klasörler farklı özelliklere sahiptir ve şu şekilde sınıflandırılabilir:

Elastik klasörler: Basit klasörlerdir, bir ortada katlanmış ince karton Renkli olabilir ve içinde gevşek belgelerin korunduğu, yani bölmeleri ayırmak için kancaları yoktur. Klasör kapatıldıktan sonra Her iki kenarında, üstte ve altta, bahsedilen kenarlardan geçen ve belgelerin çıkışını engellemeye yarayan lastikler vardır. düşme riskini taşırlar. Çeşitli kullanımları vardır.

Kelepçeli klasörler: Genellikle bol miktarda belgeyi saklamak için kullanılırlar. Genellikle kartondan yapılırlar, ancak plastik formatlarda da mevcuttur. İçten Yaprakları veya folyoları tutan bir kelepçe sistemi vardır. bazı tarafta delikler var. Bu kanca, kelepçeli küçük bir kol ile açılır ve kapanır.

Bibliyorat tipi klasörler: Kıskaçlı klasörler gibi Biblioratlar, içinde benzer bir kanca sistemine sahip olmakancak daha büyüktürler, genellikle kartondan yapılırlar ve çoğu zaman birçok belgeyi korumak için kullanılırlar. Ofislerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tablo klasörleri: Plastik levha veya kalın kartondan oluşur, üst kenarında sayfaları delmek zorunda kalmadan tutan bir klips veya kancaya sahip olanlar. Sayfaları tutan kancalar, daha fazla kağıt çıkarmak veya tutmak için açılıp kapatılabilir. Belki belgelerin bükülmesini veya lekelenmesini önlemek için şeffaf bir kapağı olabilir ve herhangi bir yüzeyde kağıdın desteklenmesine izin vermeyen toplantılarda veya not alma işlemlerinde yaygın olarak kullanılır.

Konferans klasörleri: Bu tür klasörler çok işlevlidir, çünkü belgelerin yanı sıra içindeki diğer bölmeler de kalemler, kartlar gibi farklı öğelerin muhafazası için mevcut ve sahibinin bir toplantıda veya konferansta kullanacağını düşündüğü tüm gerekli materyaller. Genellikle yastıklı yüzeyBu daha fazla koruma sağlar ve bazı durumlarda kapakların kenarlarında herhangi bir elemanın dışarı çıkmasını önlemek için kapaklar bulunur.

Menü klasörleri: Bir sisteme sahip klasörlerdir. Bir restoranda servis edilen farklı yemekleri daha sonra sergilemek için korumak için içerideki foliolar, bar, pub vb. Bu tür klasörlere genellikle kullanılacağı yerin estetiğine göre özel bir tasarım ve özelleştirme eşlik eder.

Belge klasörleri: Cüzdanlara benzer şekilde, bu tür klasörler genellikle özel olarak kullanılır kimlik belgelerinin korunması için veya sürücü ehliyetleriyle ilgili belgeler. Belgelerle aynı boyutlardadırlar veya yukarıda belirtilenlerden daha küçüktür ve genellikle legal veya A4 boyutundadır.

İlgili Mesajlar


Tüm hakları Saklıdır


© Is izin verildi içeriğin kullanımı, bir bağlantıyla tanınmak bu makaleye, bir bilgi kaynağı olarak.