Koç Dr. ile ev meditasyonu yapın. Sumaya Al Nasser

Zihnimiz, günlük olayların kalabalıkları arasında zaman zaman sakinliğe, sükunete ve tefekkür etmeye ihtiyaç duyar. Ancak hayatın zorlukları arasında bu gereklilik kolay değildir.

Meditasyon olan bu üst düzey sporu yapamamaktan ve önemini anlamamaktan muzdarip olan bazı insanlar var. Ancak eğitmen ve uzman d. Sumaya Al Nasser bize meditasyon sırlarını anlattı. Kendini geliştirme, ilişkiler ve çalışma hayatı konusunda uzmanlaşmıştır. Yakın zamanda dinleyicilerin rahatlamasına ve kendilerini olumlu duygularla kuşatmasına yardımcı olmaya odaklanan ilk Arapça meditasyon albümü Back Door’u yayınladı. Eğitmen, Dr. Meditasyon uygulamasının toksisitesi, tenha bir odada sessizce birkaç saat kesintisiz oturmakla açıklanır. Ama aslında farklıdır ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Canım, ihtiyaçlarınızı ve tam anlamıyla başarılması gerekenleri karşılamanız için kendinize zaman ayırmanız varsayılır.

Meditasyon yeteneği birçok insan için bir problemdir, ancak gerçekten pratik yapmaktan daha kolay değildir. Sessiz olduğunuzda başlayan ve düşüncelerinizin durduğu bir meditasyon ritüeli vardır ve beyni daha sakin ve bilinçli hale getirmek için benzersiz bir eğitim sürecidir. Sonra zihniniz genişlemeyi hissedecek ve tüm problemlerin eridiğini hissedecek ve günün sonunda sadece huzur hissedecek ve meditasyona daha fazla kendinizi şımartacaksınız. Ayrıca eğitmen Sumaya Al-Nasser, meditasyonun insanların bilinçsiz zihinlerinin derinliklerinde bulunan bastırılmış duygularıyla yüzleşmelerine yardımcı olduğunu vurguluyor. Bu gizli arzular ve duygular günlük yaşamınızda yüzeye çıkar ve kaderinizi belirleyen düşünce ve eylem kalıplarını yaratır. Meditasyon yoluyla zihninizi tamamen atlarsınız ve kendinizin derinliklerine dalarsınız.

Başlamadan önce, canım, aklını kesintisiz bir şekilde odaklayabilmelisin.İşte, eğitmenin dediği gibi, meditasyona giden beş adım:

1- Loş ışık altında sessiz ve rahat bir yerde oturarak başlayın, ellerinizi ve ayaklarınızı gevşetin ve çevrenizde zihninizi dağıtabilecek her şeyden kurtulun.

2- Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın ve midenizi ciğerlerinizle değil hava ile doldurduğunuzu hayal etmeye çalışın.

3- Her nefes aldıktan sonra, farkındalığınızı göğüs ortasına (kalbin merkezi) odaklayın.

4- Yavaşça nefes verin ve her nefes verdiğinizde, havanın tüm midesini ve olumsuz duyguları birlikte boşalttığınızı hayal edin.

5- Bunu birkaç kez yapın, ardından bir an durun ve tam bir rahatlama durumuna ulaşana kadar nefes verin. Düşünceleriniz sakinleşir.

Meditasyon yapmak muazzam miktarda cesaret gerektirir ve kolay bir süreç olmayabilir, ancak kendinizi anlamak ve derinleştirmek için gereklidir. Gün içinde duygu ve düşüncelerle darmadağın olduğunu hissettiğin her an bu adımları tekrar edebilirsin. Meditasyon birikmiş duygu, endişe ve güvensizlik hissinden kurtulmanıza yardımcı olur, zihni temizler ve aynı zamanda depresyon ve anksiyete bozukluklarını tedavi etmeye yardımcı olur.

Dr .. Sumaya Al-Nasser, kendini geliştirme, ilişkiler ve profesyonel yaşam konusunda uzmanlaşmış ilk Suudi yaşam koçudur ve 15 yıldan fazla deneyime sahip alanında ruhani lider olarak bilinir. Dr. Sumaya Al-Nasser’in Arapça meditasyon albümü (The Back Door), günlük stresle ilgili çeşitli konulara odaklanıyor ve kişisel gelişimin geliştirilmesine yardımcı oluyor.