Güncel İçerikler

Kocamın ihanetini nasıl unuturum ve onunla ilişkime nasıl devam ederim?

Eğer sen İhanete uğradın Son günlerde, Şok durumunda olduğunuza hiç şüphe yok. Daha da kötüsü, kafanız karışmış olmalı: Kocanızı affedecek misiniz yoksa onunla ilişkinize son verecek misiniz? İhanetten sonra evlilik ilişkisine devam etmek Evlilikteki sadakatsizlik oranları son zamanlarda birkaç nedenden dolayı arttı, bunlardan belki de en önemlisi sosyal medyanın, özellikle akıllı telefonların, sosyal medyanın ve […]

Bu Haber 12 Ocak 2021 - 9:44 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Kocamın ihanetini nasıl unuturum ve onunla ilişkime nasıl devam ederim?

Eğer sen İhanete uğradın Son günlerde, Şok durumunda olduğunuza hiç şüphe yok. Daha da kötüsü, kafanız karışmış olmalı: Kocanızı affedecek misiniz yoksa onunla ilişkinize son verecek misiniz?

İhanetten sonra evlilik ilişkisine devam etmek

Evlilikteki sadakatsizlik oranları son zamanlarda birkaç nedenden dolayı arttı, bunlardan belki de en önemlisi sosyal medyanın, özellikle akıllı telefonların, sosyal medyanın ve diğerlerinin yayılması ve bolluğudur. Bu, sadık kadınlar ve erkekler için büyük bir zorluk haline geldi. Travma ve ihanet örsü arasında ve evlilik evini yıkma isteksizliğinin çekici arasında, kadının kafası karışır ve şokun etkisiyle neredeyse yok edilir.

İster affetmeyi, ister evlilik hayatınızın devamını veya ayrılık ve ayrılığı seçin, ihanetin etkisi aynı kalır. Ancak sadakatsizlikten sonra evlilik ilişkisine nasıl devam edebilirsiniz? Açıklayacağımız şey bu.

Sadakatsizliğin evlilik ilişkisi üzerindeki etkisi

Sadakatsizlik evliliğe ciddi zarar verir ve başta diğerinin yalan söylediği taraf olmak üzere tüm taraflara şiddetli duygusal acıya neden olur. Eşlerin ihanete tepkileri değişiyor ve kalıcı olarak uzak durmayı, evliliği bitirmeyi ve uzlaşmayı düşünmeden boşanmayı tercih edenler var. Elbette hiçbirimiz bunun için onu suçlayamayız. Affetmeyi ve unutmayı seçen ve çocuklarının ilgisini de göz önünde bulundurarak evliliğin devamı umuduyla düzeltmek için ilerlemeye çalışanlar var. Burada da onu yargılayamayız veya yanıltamayız.

Sadakatsizlikle başa çıkmak için adımlar

Kocanıza ihanetle başa çıkmak için, müzakere, iletişim, açıklık ve güven ve saygıyı yeniden inşa etme yolunu izlemenizi öneririz. İhtiyaç duyulursa, tereddüt etmeyin ve psikolojik yardım aramaktan asla çekinmeyin. Size sağlamaktan mutluluk duyduğumuz adımları ve tavsiyeleri de takip edebilirsiniz.

Kocayla iletişim

Popüler inanışın aksine, karıyı ihanet konusunda bilgi sahibi olarak tanımak ve kocayla samimi iletişim kurmak sorunu çözmenin başlangıcı olabilir, çünkü bazı ayrıntıları bilmek bazı kadınlar için affetmeye ve iyileşmeye yardımcı olabilir. Geçici bir hevesin neden olduğu ihanet, gizli veya tekrarlanan bir aşk ilişkisinden kaynaklanan ve kaynaklanan ihanetle karşılaştırılamaz. Bununla birlikte, psikolojik olarak ayrıntıları bilmeye hazır değilseniz, kendi güvenliğiniz için bu bölümü atlayın.

Kocanıza içinizdeki tüm üzüntü, kızgınlık ve zararları anlatın, ona duygularınızı güçlü ve net bir şekilde anlatın ve hiçbir şeyden korkmayın. İhanet konusu hakkında yeterince bilgi edindikten ve duygularınızı ifade ettikten sonra, kocanızın bir mazereti olabileceği ya da çok pişman olabileceği ve eyleminden dolayı üzgün ve üzgün olabileceği için konuşması için boşluk bırakın. Onu elinizden geldiğince dinlemeye ve anlamaya çalışın. Bu, ilişkinizi yeniden kurmak için bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Akıl yürütmek gerekir, ancak ağlamanızı ve belki de çığlıklarınızı ve acı hissinizi gizlemeyin, çünkü acıyı ifade etmek ondan kurtulmanın ilk adımıdır. Özellikle kocanızın güven ve iletişimi yeniden inşa etme girişimlerini kabul edin ve ikinizin bunun üstesinden gelmeye çalışması için zaman ayırın.

İhanet meselesi hakkında konuşup konuştuktan ve ikiniz de diğerinin sahip olduğu hisleri duyduktan sonra, ihaneti unutup yolunuza devam etmeye karar verdiyseniz, bu konu hakkında sürekli konuşmaktan kaçınmalısınız.

Evlilik ilişkileri danışmanları ve psikologlar

İhaneti affetmeye karar verirseniz ve evlilik hayatınıza devam ederseniz, bunu tek başınıza yapamayabilirsiniz. Siz ve eşiniz, evliliğinizin gidişatını düzeltmek, güven ve iletişim duvarını yeniden inşa etmek ve affetmenize, affetmenize ve ilerlemenize yardımcı olmak için destek ve tavsiye sağlayabilecek evlilik ve aile ilişkileri danışmanlarına veya psikologlara başvurabilirsiniz.

Evlilik ve aile ilişkileri danışmanları veya psikologlar, krizin üstesinden gelmeniz için size sağlam psikolojik tavsiye ve tavsiyeler verebilir. Bazı psikiyatristler bu zor dönemi atlatmak için antidepresanlar ve diğerleri gibi bazı ilaçlar reçete edebilir, ancak en önemli şey size verebilecekleri evlilik tavsiyesidir.

Arkadaşlarınızdan ve ailenizden olumlu destek alın

Arkadaşlarınıza, ailenize ve yakın arkadaşlarınıza evliliğinizi kurtarmaya ve kocanızın ihanetini affetmeye çalıştığınızı açıkça ve kategorik olarak bilin ve söyleyin. Bu, kimseyi intikam almaktan veya ne yapılacağına dair başka herhangi bir fikirden bahsetmekten caydıracaktır. Olumlu destek arıyorsunuz, başka bir şey yok.

En yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle duygu ve duygularınız hakkında konuşabilir, önyargı veya hayal kırıklığı korkusu olmadan acı ve üzüntünüzü tartışabilirsiniz. Bir din adamıyla affetme ve affetme hakkında konuşmak ve ihaneti unutup yolunuza devam etmek yardımcı olabilir.

Kendiniz için destek sunun ve aldatmayı unutmaya karar verdiğiniz nedenleri kendinize hatırlatın, örneğin çocuklar, evlilikte geçen mutlu anılar veya diğer nedenler. Kocanızın yıllarca yaptığı iyi işler, çirkinliğine rağmen onun adına tek bir hata ile silinemez, bize katılmıyor musunuz?

Kendinize bakma zamanı!

Hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendinize dikkat etmek, ihanet ve affetmeyi unutmanın önemli bir parçasıdır.Sağlığınıza dikkat etmeye, sağlıklı, dengeli beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya çalışın. Meditasyon veya yoga yapmak size ruhsal aşkınlık ve bağışlama konusunda yardımcı olabilir.

Sonunda, kendinize yeterince zaman tanıyın, ihaneti affetmek ve unutmak için bir zaman çizelgesi yoktur. Bazı kadınlar günler içinde affedebilir, bazılarının affetmesi yıllar alabilir.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal