Küçük mutfak dekorasyonları

 • Küçük mutfaklar, özellikle o mekana uygun dekorasyonları seçerken birçok insan için kramplara neden olur.

  Küçük mutfak dekorasyonlarını koordine ederken karşılaştığınız en önemli sorun, küçük boyutlu birimleri ve parçaları seçmek, onları o dar alanda koordine etmek ve düzenlemek. Artık birçok pratik çözüm ve bu mekanlara uyacak yenilikçi mutfaklar var, bu mutfakları ayıran en önemli şey aynı zamanda hem güzel hem de pratik bir şekilde tasarlanmaları, böylece mutfakta kalabalık hissetmeden veya şık görünümünü etkilemeden tüm aletlerinizi düzenleyebilmenizdir.

  Küçük mutfak dekorasyonlarını koordine etmek için en önemli ipuçlarını ve modern fikirleri keşfedin.

 • Renkleri seçin

  Mutfağınız boşlukta küçükse, ona daha dar bir görünüm kazandıracak koyu renkler veya büyük desenler seçmekten kaçının.

  Küçük mutfaklara sahip dekoratörler, ışığı ve boşluk duygusunu yansıtmaya yardımcı olan beyaz, açık bej ve diğer tonlar gibi nötr bir renk paleti seçmenizi önerir. Mutfak alanınıza uyacak şekilde çok sayıda ve küçük mutfak ünitelerini seçin ve hem depolama ünitelerinde hem de raflarda dikey alana güvenmeye çalışın; bu, serbestçe hareket edebilmeniz için geniş bir yatay alan sağlamaya yardımcı olacaktır.

 • Mutfak aletleri

  Küçük mutfaklarda mutfak aletlerini istiflemek ve koordine etmek büyük bir zorluk olabilir.

  Küçük mutfak dekorasyonlarını koordine ederken karşılaşabileceğiniz en önemli sorunlardan biri, buzdolabı, ocak, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi ve diğerleri gibi mutfak aletlerini koordine etmektir. Tüm bu cihazları dar bir alanda koordine etmek için, baştan itibaren mutfak üniteleri ile uyum içinde montajı kolay, geniş alan harcamadan, şık ve modern bir görünüme sahip ankastre cihazların seçilmesi önerilir.

 • Küçük mutfaklarda saklama üniteleri

  Küçük alanlarda dağınıklıktan nasıl kurtulurum? Mutfağınız küçükse, bu soru onu düzenlerken size çok şey sorabilir.

  Mutfaktaki küçük alanlar, mutfakta saklamanız gereken yiyeceklerin yanı sıra, günlük kullanımınızda ihtiyaç duyduğunuz her şeyi ve aletleri genellikle barındırmaz. Bu sorunu çözmek için, kolayca hareket ettirilebilen tasarımıyla da mevcut olan rol masası gibi akıllı saklama ünitelerini tercih ettiğinizden emin olun, bu da size onu sizin için doğru yere koyma veya pişirme sırasında kenara taşıma imkanı verir, böylece mekanda fazla yer kaplamaz.

 • Küçük mutfaklarda İskandinav tarzı

  Küçük mutfaklar için en uygun dekor stillerinden biri, daha az mobilya ve dekor kullanma eğilimi ile bilinen İskandinav tarzıdır.

  İskandinav tarzı, küçük mutfaklar için uygun olan ve onlara rahatlık ve güzellik hissi veren, daha az mobilyaya güvenmek ve çok fazla yer tasarrufu sağlamakla karakterize edilir. Küçük mutfağınızda bu stile ulaşmak için açık renkler kullanın ve katlanabilir masalar gibi yenilikçi mobilyalar kullanın ve mutfağa entegre edin, bu da size depolama alanından tasarruf sağlar. Çekmeceler, çok sayıda alet ve eşyayı kolayca saklamanıza yardımcı oldukları için her mutfak, özellikle küçük olanlar için gereklidir.

 • Küçük boyutlu mutfaklar

  Klasik dokunuşu modernlikle birleştiren yarı klasik tasarımların hayranıysanız, küçük mutfağınızda mekanı etkilemeden zarif bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Raflar, mutfakta size bir alan ve eşyalarınızı düzgün bir şekilde istiflemek için pratik bir taraf sağlayan modern ve yenilikçi parçalardır. Küçük mutfağınızdaki spot lambalarını mutfağınızda tüketilen hacmi azaltan büyük asma avizelere alternatif olarak kullanın ve aydınlatma üniteleri küçük mutfağınızdaki hareketi etkilemese de genel boyutu etkilemediği için spot küçük mutfaklar için ideal bir seçimdir.