Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Kulak küçültme ameliyatı birçok kişi için en önemli estetik ameliyatlardan biridir.

Kulak küçültme ameliyatı büyük kulak sorunundan kurtulmanın en iyi çözümü müdür? İşlem garantili mi? Bu işlemin riskleri var mı? Bu başlıkta kulak küçültme ameliyatı hakkında aklınızda olup bitenlere, nasıl yapıldığı ve kullanılan tekniklerin yanı sıra ameliyatın avantaj ve dezavantajlarına cevap vereceğiz. Bu konu içerir … Kulak küçültme teknikleri: Tıbbın gelişmesiyle birlikte kulak için çekici bir […]

26 Aralık 2020 - 19:56 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

Kulak küçültme ameliyatı birçok kişi için en önemli estetik ameliyatlardan biridir.

Kulak küçültme ameliyatı büyük kulak sorunundan kurtulmanın en iyi çözümü müdür? İşlem garantili mi? Bu işlemin riskleri var mı? Bu başlıkta kulak küçültme ameliyatı hakkında aklınızda olup bitenlere, nasıl yapıldığı ve kullanılan tekniklerin yanı sıra ameliyatın avantaj ve dezavantajlarına cevap vereceğiz.

Bu konu içerir …

Kulak küçültme teknikleri:

Kulak küçültme ameliyatı

Tıbbın gelişmesiyle birlikte kulak için çekici bir şekil elde etmek için pek çok hastanın başvurduğu kulak küçültme ameliyatları için pek çok teknik bulunmakta ve hasta, uzman doktor tarafından belirlenen sağlık koşullarına göre bu tekniklere tabi tutulmaktadır.

Bu çoklu teknikler lazer kulak estetiği, altın tellerle kulak estetiği ve doğal bitkilerle kulak estetiği olmak üzere ikiye ayrıldığı gibi evde de takip edilebilecek bir dizi doğal yöntem ve çözüm bulunmakta olup, denenebilecek basit yöntemlerdir.

Lazer kulak düzeltme

Kulak küçültme ameliyatlarını içeren kozmetik ameliyatlar, lazer çoğu ameliyatta kullanılıncaya ve sonuçları etkili ve başarılı bir şekilde gösterilene kadar genel olarak gelişmiştir.

Bu işlem lazerin pek çok engel ve hasarı minimum eforla aşabilme kabiliyetine bağlıdır.Lazer kulak küçültme operasyonları, kulak arkasından basit ve doğru bir cerrahi kesi yapmak için lazer ışınları kullanılarak yapılır ve bu delik dört santimetreyi geçmez.

Daha sonra doktor kulak arkasındaki bu hassas cerrahi açıklıktan fazla kıkırdağın bir kısmını çıkararak gerekli sonucu elde ederek bu deliği kapatır.

Lazer kulak estetiği sonrası

Operasyon sonrası dikişler alınana kadar kulağı dış etkenlerden korumak için kalkan takmak olan işlemden sonra hasta bir takım talimata uymak zorundadır ve bu çıkarma işlemi uzman gözetiminde yapılır.

Kulak küçültme operasyonlarında lazerlerin avantajları

Lazer, ameliyattan daha kısa sürdüğü için kulak hücrelerinin aktive olmasına ve böylece cerrahi müdahaleden daha hızlı iyileşmesine yardımcı olurken, kulak küçültme ameliyatlarında lazer kullanılarak enfeksiyon veya kirliliğe maruz kalma azalır, kanama veya kan kaybı olasılığı azalır.

Lazerin estetik ameliyatlarda kullanılması, doktorun kulak arkasına açtığı büyük ameliyat deliğinin lazer kullanımı ile küçültülebilmesi, böylece lazerin herhangi bir atak olmaksızın mümkün olan en küçük yara ile operasyonu tamamlayabilmesi gibi birçok sorunun önüne geçilmesine yardımcı olur.

Kulağı altın tellerle güzelleştirin

Kulak küçültme ameliyatı tekniklerinden yeni bir tekniktir ve altın tel tekniği normal tellerden farklıdır, çünkü altın rengi cilt ile oldukça kolay birleşmeye yardımcı olur ve renkleri kulağın kendisinin renginden farklı bir şekil veya renkte görünmez.

Pek çok hasta kendileri için doğal ve psikolojik olarak rahat sonuçlar elde etmek için kulak küçültme ameliyatı yaptırmadan önce istemektedir, bu nedenle altın teller bu özelliğe sahiptir çünkü cilt altında başkalarının dikkatini çeken garip bir renk bırakmazlar.

Metal kaydırmalı kulak estetiği

Cerrahi müdahale olmaksızın kulağı küçültmek için kullanılan diğer bir teknik olup, gençlerin veya çocukların değil yetişkinlerin tekniği olması nedeniyle kulakta büyük sorunlardan muzdarip çok sayıda kişi tarafından özellikle yetişkinler tarafından kabul edilmektedir.

Bu arındırma, metal şeridin saç kalınlığına benzer bir kalınlıkta yapılmasıyla yapılır Şerit, kalp kapakçıklarının imalatı için malzemelerden yapılır ve cildin rengine uyması için altın bir tabaka ile kaplanır.

Metal slayt yerleştirme teknolojisi

Bu tekniğe göre uzman doktor, metal slaytı kulak arkasına deri altına yerleştirerek, kıkırdağın kulak çevresine tam oturmasına ve uzun süre uygun ve istenen pozisyonda sabitlenmesine yardımcı olur.

Kulak küçültme operasyonlarında kullanılan bu arındırma sayesinde kulağın daha küçük görünmesini sağlayacak şekilde kulağın kaldırılması veya kıkırdağın hareket ettirilmesi, büyüklüğünün küçültülmesi ve kulağın uygun bir şekilde öne çıkmasına yardımcı olunması mümkündür.

Kulakların embolizasyonu

Pek çok kişiyi utandırır ve bu nedenle onlardan kurtulmak için cerrahi müdahaleye başvururlar, bu nedenle uzman doktor ile ameliyat olurlar.Bu işlem kolay ve basit olduğu için yarım saatten fazla sürmez.

Ancak, kulağın istenen ve uygun şeklini elde etmek için izlenebilecek birkaç farklı teknikle, çıkıntı yapan kulağın şeklini atlatmanın birkaç doğal yolu vardır.

Kulağı güzelleştirmek için yara pansumanları

Geceleri uzun yara pansumanları kullanılarak kullanılabilen ve daha sonra kulağı gece arkaya döndürüp başa yapıştıran bir tekniktir çünkü bu doğal arınma, kullanmaya devam edilirse tiksinti şiddetini azaltacaktır.

Kulağı güzelleştirmek için saç bandı

Saç bantları kulağa yönelik tiksintiyi hafifletmek için kullanılabilir ve bu mümkün olan en uzun süre kulakların üzerine saç bandı konularak yapılır ve hastaya alerjik reaksiyona neden olmadığı için spor lomber bant kullanılması önerilir.

Kulağı güzelleştirmek için yapışkan bant

Cerrahi kulak küçültme işlemlerine doğal bir alternatif olduğu için en etkili ve güvenli yöntemlerden biridir.Yapıştırma tekniği kulağı başa, arkaya sabitleyip kafasına bantla yapıştırarak kulakların görünümünü azaltabilir.

Çıkıntılı bir kulağı değiştirme kriterleri

Çoğu kişi, kulağın şeklini değiştirmenin veya kulak küçültme ameliyatlarının ne zaman gerekli olduğunun farkında değildir ve bu nedenle bir ameliyat olup olmayacağını belirlemeye yardımcı olacak bir dizi kriteri netleştiriyoruz.

Bu kriterler kişinin psikolojik durumuna ve kulağının şeklini değiştirme isteğine bağlıdır ve bu nedenle kulak küçültme ameliyatı yaptırmak için belirli bir kriter yoktur, ancak çocuklarda doktor çocuğun isteğini önceliklerine yerleştirir.

Kulak küçültme ameliyatı için uygun yaş

Doktorlar, erişkinlere arzularına göre uygun olan her yaşta kulak küçültme ameliyatı yaptırmalarını tavsiye eder, ancak çocuklarda 5 yaşından sonra tercih edilir, daha sonra çocuk kulaklarının çıkıntısının psikolojik etkisini fark eder ve böylece şeklini değiştirme isteği ortaya çıkar.

Ve ebeveynler, çocukça doktor korkusundan kurtulmak için çocuğun belli bir yaşa gelmesini beklemelidir, çünkü birçok çocuk doktorlara karşı içsel korku ve korkuya kapılır ve bu nedenle biraz beklemekte sorun olmaz.

Ameliyatsız plastik çıkıntılı kulak

Cerrahi kulak küçültme ameliyatı gerektirmeyen bazı basit durumlar vardır ve bunlar doğal ve basit yöntemlerle veya lazer teknolojisi veya altın teller ve son olarak metal slayt kullanılarak değiştirilebilir.

Ameliyat kelimesi birçok hasta için bir korkuyu temsil eder ve bu nedenle doktorun başvurduğu son çözümdür çünkü ameliyata hazırlanmak, ameliyathaneyi ziyaret etmeyi ve anesteziye maruz kalmayı içerdiği için kolay bir konu değildir ki bu, birçok hastanın istemediği bir şeydir.

Ameliyatsız otoplastinin avantajları

Estetik cerrahinin büyük zararları bazen hastaları korktukları ve sonucu zorunlu olduğu için geri döndürülemez veya değiştirilemeyeceği için bu tür ameliyatlara geri çekilmeye zorlar, bu nedenle kulak küçültme ameliyatı yaptırmanın yanlış olacağından korkarlar.

Ayrıca kulak küçültme ameliyatı çok pahalıdır, bu da birçok hastayı doğal yöntemleri denemeye ve cerrahi müdahaleyi reddetmeye itmektedir.Otoplasti için ameliyatsız çözüm bulmak birçok hasta için bir hayaldir.

Otoplasti ameliyatının etkileri

Ameliyat olduktan sonra kulağı küçültmek için ameliyat olduktan sonra maliyetli bir ameliyat olmasının yanı sıra bazı semptomlar ve sorunlar ortaya çıkabilir ancak şişliğin yanı sıra enfeksiyon ve kanamayla sonuçlanır ve ameliyattan sonraki iki hafta içinde belirtileri kaybolur.

Bu nedenle, sağlık veya hastalık sorunlarına daha az maruz kalan ve başvurulabilecek doğal, doğru ve basit araçlar olduğu için birçok kişi ameliyat dışında doğal yöntemlere başvurmaktadır.

Kulak küçültme operasyonlarının maliyeti

Cerrahi müdahaleye göre daha ucuz ve daha güvenli olduğu için ameliyatsız birçok plastik ameliyat vardır, ancak maliyeti bir yerden diğerine farklılık gösterir ve farklı ülkelerde farklılık gösterir ve ameliyatın maliyetini hastanın durumuna göre doktor belirler.

Kulak küçültme operasyonlarının maliyeti 1500-3000 dolar arasında değişiyor ki bu da 25-50 bin Mısır lirasına denk geliyor ama altın ip ve metal şerit teknolojisinin fiyatları 3000 dolardan başladığı için değişiyor.

Lazer teknolojisine gelince, maliyeti 10 bin dolardan az olmadığı ve bunu aşabileceği için prosedür olarak pahalı bir yöntemdir.

Kulak küçültme ameliyatlarından sonra

Kulak küçültme ameliyatı geçirmenin etkileri hastanın yüz ifadelerinde ortaya çıkar ve gerek yetişkinlerde gerekse çocuklarda ameliyatın başarısı ve istenen sonuçlara ulaşılması durumunda tam bir psikolojik tatmin hissettiği psikolojik bir formda görünebilir.

Birçoğu, başkalarının önünde sıkıntı ve utanç yaratan büyük bir sorundan kurtulurken, yaşam değişimlerini açık kollar, umut ve iyimserlikle ifade etti ve kabul etti.

Kulak küçültme ameliyatlarından sonra kendini rahat ve özgüvenli hissetmek, doktorun ameliyata girmeden önce ulaşmaya çalıştığı iki şeydir; tüm güvenini ona veren, kendini teslim eden ve ameliyat sonrası tatmin edici bir sonuç elde etmek için gerisinde bırakan hastasından korkar.

Kulak küçültme operasyonlarından sonra ipuçları

Kulak küçültme ameliyatları tamamlandıktan sonra, uzman hastanın evine dönmesine izin verdikten sonra takip edilmesi ve uygulanması gereken bir takım ipuçları vardır.Kulaklar en az üç gün veya doktorun uygun zamanı belirleyeceği şekilde takılmalıdır.

Kulaklar ayrıca güçlü bir şeyle doğrudan temastan korunmalı ve hasta tamamen iyileşene kadar tam bir hafta dinlenmek için işten izin alınmalıdır.

Herhangi bir çaba göstermekten kaçınmalı ve kulaklara su gelmediğini ve yaranın sudan etkilenmemesi için ameliyat süresinden iki hafta sonra başın suyla dikkatlice ve dikkatlice yıkanabileceğini dikkate almalısınız.

Yara sürekli temizlenmeli ve mümkün olan en uzun süre ona dikkat edilmeli, dezenfekte edilmeli ve temizlenmeli, kanama, şiddetli enfeksiyon veya irin görünümü gibi herhangi bir değişiklik olması durumunda hemen bir doktora görünmelisiniz.

Operasyon geçtikten sonra doktor tarafından belirlenen süre geçtikten sonra, elektrotların bir kısmı kendiliğinden çözüldüğü ve bir kısmı da güvenli ve sağlıklı bir şekilde çıkarılması için doktora geri gönderilmesi gerektiğinden dikişler alınmalıdır.

Ayrıca, yara herhangi bir normal günlük aktiviteden etkilenmez, bu nedenle genel olarak bir uçağa veya tüm ulaşım araçlarına binmek mümkündür ve ayrıca kulağa bir tehlike oluşturmayacak şekilde vücut yorulmaması şartıyla yürüyüş yapmak da mümkündür. Konuyu paylaşmayı ve ince bir dergiyi takip etmeyi unutmayın.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Kullanılan kaş temizleme prosedürleri, fiyatlar ve önemli tavsiyeler

Mikrodermabrazyon, maliyet, başarı koşulları ve tüm ayrıntılar

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rinoplasti Ameliyatın tüm detayları için kapsamlı bir dosya Rinoplasti Ameliyatın tüm detayları için...

Rinoplasti ameliyatları Pek çok kadının ya deformiteleri tedavi etmek ya da film yıldızlarını andıran daha çekici bir görünüm elde etme...

Diş teli olmadan lazer, kaplama, zirkon ve diş plastik cerrahi Diş teli olmadan lazer, kaplama, zirkon ...

Dental plastik cerrahi Dişleri ile sağlık problemi yaşayan kişiler, dişlerin güzelliğini korumak veya güzelleştirmek ile ilgili operasy...

Sabit ve hareketli dental armatürler ve farklı tipte dental armatürler Sabit ve hareketli dental armatürler ve ...

Ağzınıza herhangi bir darbeye maruz kaldığınızda, bu bazı dişlerin kırılmasına ve bazı dişlerin çekilmesine neden olabilir, ancak çıkar...

Lazer dudak desteği .. Tüm prosedürler ve fiyatlar hakkında bilgi edinin Lazer dudak desteği .. Tüm prosedürler v...

Dudakların güzelliğinin belirtilerinden biri de pembe olmalarıdır ancak genetik faktörler ve ırk ve kökenle ilgili bazı faktörler neden...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/