Kurbanın eti doğru şekilde nasıl kurtarılır

Her yıl yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte, ev hanımının uğraşı kurban etinin nasıl muhafaza edileceğidir ve Kurban Bayramı neden fedakarlık ve iyilik bayramı değildir ve o dönemde bol miktarda et varken, bu etin korunması ve özellikle yüksek fiyatı olan bu abartılı bozulmadan kaçınılması için planlama önemlidir. Günler.

Bu yüzden sana yardımcı olacak İnce dergi Ne kadar uzun sürerse sürsün ihtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere kurban etinin doğru ve hijyenik bir şekilde muhafaza edilebilmesi için buzdolabınızı doğru şekilde düzenleyin.

Ancak kurban etinin nasıl korunacağını öğrenmeden önce yapılması gereken birkaç adım var, en önemlisi buzdolabının temizlenmesi ve düzenlenmesi, ardından ilerleyen günlerde yapılacak yemeklerin programlanması ve buna bağlı olarak buzdolabında kurban etinin, tüm bu detayların ve daha fazlasının sonraki satırlarda düzenlenmesi.

Bayram etinin sırlarını ve nasıl korunacağını bulacağınız aşağıdaki videoyu izleyin …

Buzdolabının temizlenmesi ve düzenlenmesi

Buzdolabını temizlemek ve düzenlemek için atılması gereken birkaç adım vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır:

 1. Güç kaynağını buzdolabından ayırın.
 2. İçindeki tüm yiyecekleri çıkarın, ayırın ve bozulmuş veya son kullanma tarihi geçmiş tüm yiyecekleri atın.
 3. Buzdolabının tüm iç kısımlarını çekmece ve raflardan çıkarıp sabun ve suyla, dışarıdan buzdolabını telle değil süngerle yıkayın, sıcak su kullanılmaması tercih edilir.
 4. Suyla seyreltilmiş sirkeye batırılmış temiz pamuklu bir bezle buzdolabının raflarını, çekmecelerini ve içini silerek üzerine gelen kokulardan kurtulun.
 5. Temiz, kuru bir bezle buzdolabının parçalarını ve içini silip sıvılardan kurtulun.
 6. Önceki tüm adımları buzdolabı dondurucu ile tekrarlayın.
 7. Buzdolabının parçalarını iade edip iyice monte ettikten sonra biri buzdolabına diğeri dondurucuya olmak üzere iki parça mangal kömürü koyun ve odun kömürü yokken bikarbonat veya bütün veya öğütülmüş kahve çekirdekleri ile değiştirilebilir.
 8. Buzdolabındaki yiyecekleri, son kullanma tarihi ellerinizin ucuna yakın olacak ve buzdolabında olmayacak şekilde yeniden düzenleyin, böylece unutmayacaksınız.
 9. Buzdolabının ve dondurucunun içindeki sıcaklığı ortam iklimine ve ayrıca buzdolabının kullanım kılavuzuna göre yeniden ayarlayın.
 10. Dondurucunun altındaki ilk rafın, sağlıklı sökme için dondurucudan çıkarılan et ve diğerleri gibi yiyecekleri saklamak için kullanıldığına dikkat edilmelidir.
 11. Bozulmaya yakın artıkları ve otları hızlı tüketim için aynı rafta saklayabilirsiniz.
 12. Buzdolabının kapısı, mayonez, ketçap, reçel, yumurta, fasulye poşetleri, su şişeleri gibi koruyucu içeren yiyecekler gibi belirli öğeler içindir.
 13. Orta ve alt raflar, peynirlerin yanı sıra kısa sürede kullanılacak süt ürünleri, pişmiş ve pişmemiş etler içindir.
 14. Alt tepsi, meyve ve sebzeler içindir ve bunları farklı sepetlerde ayırmak en iyisidir.
 15. Organize etmek size yardımcı olacak ve unutmanızı engelleyecek en iyi şeylerden biridir, bu nedenle bayram etine yer açmak için buzdolabının daha önce depoladığınız et gibi ilk tüketeceğiniz içindekilerin bir sayfasını yazmanızı öneririz.
 16. Son kullanma tarihini uzun süre koruyan yiyeceklere gelince, dondurucuya koyun, ancak üstüne koyun ve üzerinde uygun tarih yazan bir etiket yazın.

Kurbanın eti nasıl korunur

Kurbanın eti nasıl korunur

 1. Kesildikten sonra, kurbanı bölmek, fakir ve akrabaların payını belirlemek ve hemen dağıtmak, bundan sonra hane halkı kısmı kalır.
 2. Kurbanlıktan kalan et, 1 kilo ve 2 kilo torbalarda kesilmiş veya kıyılmış veya buharda pişirilmiş veya kebaplı etin türüne göre bölünür.
 3. Bayramda tüketilecek etin 3 gün içinde tüketilmesi şartıyla dondurucu kapısına veya buzdolabına konulduğunu dikkate alarak içindeki etin cinsini poşetlerin üzerine yazın.
 4. Özellikle kurbanlık hayvanın ciğer, böbrek, beyin gibi diğer ürünleri, bayramın ikinci günü kahvaltıda tüketilecek.
 5. Eti dondurucuya koymak için poşetlerde saklarken, et parçalarının yan yana düz bir şekilde yerleştirilmesi ve kolay çözülmesi için poşetlerin üst üste konulması tercih edilir.
 6. Fırında büyük bir et parçası istiyorsanız direkt olarak bayram haftasında kullanmanız tercih edilir.
 7. Etin taşıma kapasitesine göre saklanması tercih edilir, örneğin sığır eti, dondurucuda saklama süresi bir yılı geçmez ve kıyma süresi maksimum 6 aydır.
 8. Pişmiş et dondurucuda maksimum 4 gün, dondurucuda 3 aya kadar saklanabilir.

Son olarak, kurban etinin nasıl korunacağını öğrendikten sonra, siz ve aileniz için bir nimet haline gelen bir ziyafet diliyoruz.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin