Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Kuzey kıyılarında turizm ve Akdeniz’in en iyi plajları

Kuzey Sahili’nde turizm gençlerin eğlencesi, güzelliği ve koşuşturmacasıdır, tabii ki hepimiz sahilin şeklini duymuşuzdur ama çok daha harikadır, Mısır’daki kuzey sahili, Mısır’ın ve dünyanın en güzel noktalarından biridir. Ne hakkında konuşuyoruz? Turkuaz sularda, saf beyaz kumlarda veya en lüks ve güzel köyler ve tatil köylerinde veya zenginler ve sanatçılar da dahil olmak üzere toplumun seçkinlerinin […]

28 Aralık 2020 - 0:42 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi. A+A-

Kuzey kıyılarında turizm ve Akdeniz’in en iyi plajları

Kuzey Sahili’nde turizm gençlerin eğlencesi, güzelliği ve koşuşturmacasıdır, tabii ki hepimiz sahilin şeklini duymuşuzdur ama çok daha harikadır, Mısır’daki kuzey sahili, Mısır’ın ve dünyanın en güzel noktalarından biridir.

Ne hakkında konuşuyoruz? Turkuaz sularda, saf beyaz kumlarda veya en lüks ve güzel köyler ve tatil köylerinde veya zenginler ve sanatçılar da dahil olmak üzere toplumun seçkinlerinin partileri, etkinlikleri ve gürültülü geceleri hakkında.

Kuzey Sahili, yaz mevsiminde yüksek sıcaklıklardan kaçmak, ister arkadaşlarınızla ister ailenizle, hatta balayı tatili için unutulmaz ve keyifli bir tatil geçirmek için Mısır’daki iç turizmin sığınağı ve öpücüğüdür, Kuzey Sahili’nin en güzel manzarasını ve romantik atmosferini bulamayacaksınız.

Kuzey sahilinde turizm 1

Bu konu içerir …

Kuzey Sahili 2018’e Seyahat

 • Kuzey Sahili’ni henüz ziyaret etmeden duyduysanız, sözlerin Mısır’ın o büyüleyici noktasını tarif etmekte adil olmayacağına söz veriyoruz.
 • Kuzey sahili farklı İskenderiye, Su saflığı ve parlak beyaz kum açısından ve Kahire’ye olan yakınlığı ile karakterizedir, bu nedenle kısa veya uzun tatiller için birçok kişi için bir sığınaktır.
 • İskenderiye’nin kuzey sahiline gitmek arabayla yaklaşık bir buçuk saat sürüyor, burada 21. km’ye varılıyor ve yarım saat sonra sahile varılıyor.
 • Kahire ile sahil arasındaki mesafe yaklaşık 260 km’dir, Kahire’nin kuzey sahiline yolculuk, çöl yoluna bağlanan 26 Temmuz Koridorundan başlamak üzere her zaman Lübnan Meydanı’ndan başlar.
 • O bölgede yiyecek ve içecek malzemelerinizi satın alarak geziye hazırlanmanız tavsiye edilir.26 Temmuz aksının ilk basamağı çöl yolu.
 • Yol bir anda daraldığından ve 3 şeride ayrıldığından, en sol şeritten kapılara ulaşana kadar en küçük sol şeridi koruduğunuzdan emin olun.
 • Daha sonra tüm hizmetlerle donatılmış bir master lounge bulacaksınız, sizi sahile götürecek resmi yolu, sizi ona bağlayan köprüsü olan Al-Alamein Yolu’nu bulacaksınız.
 • Ancak bu yol 8 ayın ortasına kadar tadilat için kapalı ve alternatifi Burj Al Arab Yolu’na ulaşmak için köprüden yukarı çıkmak yerine İskenderiye Yolu üzerinde devam edin.
 • Yerleşim bölgesini geçtikten sonra, bir köprü bulana kadar sağa dönün, yukarı çıkın, Burj Al-Arab havaalanı tepsisine doğru yola devam edin, ardından sahil yolunda size ulaşmak için Al-Sinaiyah’ın sağındaki Sidi Kerir yolunu kullanın.
 • Kıyıda bir hafta veya daha uzun süre kalacaksanız, malzemelerinizi satın almak için Hammam Şehir Pazarı’nı kaçırmanız gerektiğini ve ayrıca 74. kilometrede Nice köyünün önünde bir Fathallah şubesi de var.

Kuzey Kıyısında Turizm 1

Kuzey kıyılarında turizm

Kuzey kıyılarında turizm, plajlar, turistik köyler, etkinlikler ve buradaki dinlence aktiviteleri için tasarlanmıştır.

Bu nedenle, kuzey kıyılarındaki turizmin yönlerini yakından tanımak için en iyi ve en önde gelen turistik köylerle tanışmak gerekir:

1- Marina Köyü:

Kuzey Sahili’ndeki en popüler turistik yerlerden biri, El Alamein bölgesinde, İskenderiye Matrouh Yolu üzerinde 94 ila 111 km arasında bulunan farklı fiyatlarla 7 ana kapıya bölünmüştür.

 • Öne çıkan özelliklerinden biri, tek seferde 1.400 yat kapasitesi ile Afrika’nın en büyük yat limanını içeren Akdeniz’in en ünlü tatil beldesi Porto Marina’dır.
 • Tatil köyünün deniz manzaralı odaları, alışveriş merkezi ve kanallara bakan diğerleri ile devasa bir oteli bulunmaktadır.Tesiste kiralama fiyatları günlük 900 EGP’den başlamaktadır.
 • Tatil beldesini ziyaret edenler, kendi özel plajında ​​balık tutma, tekne gezileri, su kayağı ve sağlık turizmi gibi su aktiviteleri ve oyunlarının tadını çıkarırlar.
 • Köyün birçok tesisi vardır, özellikle özel plajlar, yüzme havuzları, dairesel göl, restoranlar, kafeler, alışveriş merkezi, bilardo salonu ve spor salonu.
 • Marina 1 2 3 4’teki dağ evlerinde kiralama fiyatı günlük 1350 EGP’den başlıyor.

2- Maraqia Köyü:

 • Kuzey Sahili’nin ünlü turistik köylerinden biri, Kuzey Sahil Yolu’na 51 km uzaklıkta bulunan küçük bir turizm köyüdür.Köy boyunca dağılmış 2 ila 3 büyük yüzme havuzu vardır.
 • Aynı zamanda entegre bir market ve çok sayıda restoran ve kafeye sahip, Maraqia’da kira fiyatları makul.
 • Dağ evinin günlük kirasının fiyatı 850 ila 1200 lira arasında değişirken, villa kira bedeli 3 ila 10 bin lira, kabin ise 500 ila 2000 lira arasında değişiyor.

3- Marassi köyü:

Sidi Abdel Rahman’da, 129 km El Alamein Yolu’nda bulunan, özel plaj, golf sahası, oteller, restoranlar, kafeler ve eğlence alanları bulunmaktadır.

Marassi köyündeki dağ evi kiralama fiyatları günlük 1.000 ila 1.200 EGP arasında değişmektedir.

4- Lotus Köyü:

Marina 1 yakınında 91. Alexandria Matrouh Yolu’nda yer alan otelde yüzme havuzları, kiralık bisikletler, mağazalar, restoranlar ve mini market bulunmaktadır.

Lotus Village’daki dağ evi kiralama fiyatları günlük 1.000 ila 1.200 EGP arasında değişmektedir.

5- Marsilya Kuzey Sahili:

İskenderiye-Matrouh Yolu üzerinde 69. kilometrede Marina 7 yakınında bulunan otel, başta bir otel ve bir alışveriş merkezi olmak üzere birçok tesis ve hizmete sahiptir.

Bir tıp merkezi, güvenlik ve koruma, 2 Aqua Park, 5 yüzme havuzu, çocuk eğlence alanı ve bir süpermarket ve dağ evi kiralama fiyatı günlük 900 LE’den başlamaktadır.

6- Marsilya Plajı Kuzey Kıyısı:

El Alamein Yolu üzerinde Sidi Abdel Rahman’da bulunan köy 4 aşamaya ayrılmıştır:

 1. Marseilia Beach 1, 75 km’de yer almaktadır.
 2. Marseilia Beach 2, 73 km’de yer almaktadır.
 3. Marseilia Beach 3 71 km’de yer almaktadır.
 4. Marseilia Beach 4, 124 km’de yer almaktadır.

Köyde başta otel, alışveriş merkezi, çocuk kulübü, sinema alanı, oyun alanı ve su sporları olmak üzere birçok hizmet ve tesis bulunmaktadır.

Köyde ayrıca bir yat limanı, dans eden bir çeşme, açık hava tiyatrosu, yüzme havuzları, restoranlar ve bir teslimat hizmeti bulunmaktadır.

Marseille Beach Village’da günlük kiralama fiyatları günlük 1500 EGP ile 2000 EGP arasında değişmektedir.

7- Aida Kuzey Kıyısı:

Marina ve Zahran Alışveriş Merkezi’nin yakınında, 77.km Alexandria Matrouh Yolu üzerinde yer alır ve başta otel, yüzme havuzu, yapay göl ve süpermarket olmak üzere birçok imkana sahiptir.

Aida Köyü’ndeki dağ evi kiralama fiyatları günlük yaklaşık 350 EGP arasında değişmektedir.

8- Dream Village, Kuzey Sahili:

Kilo 93 Alexandria Matrouh Yolu üzerinde bulunan tesiste 5 yüzme havuzu, çocuk eğlence alanı, futbol sahası, süpermarket ve eczane bulunmaktadır.

Dream Village’daki dağ evi kiralama fiyatları günlük 300 EGP arasında değişmektedir.

9- Zomorrodah Köyü, Kuzey Sahili:

Köy İskenderiye Matrouh Yolu üzerinde 53. kilometrede yer alıyor ve dağ evi kiralama fiyatları 700 EGP’den başlıyor ve birçok tesis bulunuyor.

En önemlisi bir çocuk eğlence alanı, yüzme havuzu, oyun alanları, kafeterya, kütüphane ve süpermarket.

10- Green Village Kuzey Kıyısı:

İskenderiye Matrouh Yolu üzerinde 75. kilometrede yer alır ve günlük kiralama fiyatları 1500 EGP’den 2000 EGP’ye başlar.

Başta yüzme havuzu, bahçeler ve süpermarket olmak üzere birçok farklı tesis ve hizmet içermektedir.

11- Heidi Köyü Kuzey Kıyısı:

Köy 58,5 km. Alex Matrouh Yolu üzerinde yer almaktadır Köyde kira fiyatları 900 EGP’den başlamakta olup, içinde birçok tesis ve hizmet bulunmaktadır.

En önemlisi yüzme havuzları, Aqua Park, restoranlar, kafeler ve sinemalar.

12- Pearl Kreir Köyü:

İskenderiye Matrouh Yolu üzerinde 34.5 km.’de yer almaktadır.Park başta olmak üzere bir ticaret pazarı, yüzme havuzları, oyun alanları, ambulans noktası, kuluçkahane ve cami olmak üzere birçok tesis ve hizmete sahiptir.

Köyde kira fiyatları, dağ evinin büyüklüğüne ve denize yakınlığına göre 400 ila 800 liradan başlıyor.

13- Altın Sahil Köyü:

İskenderiye Matrouh Yolu üzerinde Km 47’de yer almaktadır ve dağ evi kiralama fiyatları günlük 1000 ile 3000 EGP arasında değişmektedir.

Ve daha birçokları var (El Shorouk, Ramses, Cleopatra, Swani, Mina 5, Reemas, Tipparroz, Casablanca, Karawan, Stella, Casablanca, Sidra, Hacienda Bay, Sumed, Lamora Beach, Bianchi, Humira Bay, Bo Island).

Kuzey kıyılarında turizm 3

Kuzey kıyısındaki restoranlar

Kuzey sahilindeki turizm, harika Bedevi yemeklerinin tadına bakmadan tamamlanmış sayılmaz, çok popüler olan birçok Bedevi yemek restoranı ve ızgaralar vardır, örneğin:

 1. Al-Jarari Restaurant, Ordu Stadyumu’ndan sonra Burj Al Arab Yolu üzerinde yer almaktadır.
 2. Hani köyü ve İskenderiye yönünde ilerliyorsunuz, McDonald’s’ın önündeki Omariya Köprüsü’nden sonra bulunuyor.
 3. Khattab Oasis, Burj Al Arab Yolu üzerinde, Al Sahel Yolu’nun köşesinde, havaalanı tepsisinde yer almaktadır.
 4. Asmak Al-Omdah, Burj Al Arab havaalanının (Al-Milhat Yolu) kesişme noktasından sahile giden yol üzerinde bir konuşmanın ardından ve Carrefour Al-Orouba’dan önce yer almaktadır.
 5. Al-Arabi Coco, Al-Tameer ekseninden sahile giden yolda, bir konuşmanın ardından ve Al-Arabiya Carrefour’un önünde yer alıyor.
 6. Balbaa Village for Grills, Rozana’da yer almaktadır
 7. Al-Safwani, Al-Uruba Carrefour’un 37. kilometresinde, 43. kilometrede ise bir şube daha var.
 8. Smamak Restaurant 87 km mesafededir.

Eğlence, alışveriş ve gece hayatı için bir yer arıyorsanız, Al Orouba Alışveriş Merkezi’ni ziyaret etmeyi unutmayın ve Sidi Kreir köyünde Burj Al Arab havaalanına giden son yol var.

Kuzey kıyısındaki pazarlar

Pazarlar, Kuzey Sahili’nde turizmin ana yönleri arasındadır, bu nedenle, özellikle kıyılarda uzun bir tatil geçirecekseniz, malzemelerinizi satın almak için vazgeçilmezdir, bunlardan en önemlileri:

 1. Kocaman bir pazar olan Hamam çarşısı ve fiyatları herkese yakışıyor.
 2. Orouba Alışveriş Merkezi, Borg El Arab Havaalanı Yolu’nun sonunda, özellikle Sidi Kerir köyünde yer alır ve Carrefour’u içerir.
 3. Aswaq Fnah Allah, Al Shorouk köyünden 42. kilometre önce, Fathullah Rozana Mall, 56. kilometrede bir şube.
 4. Zahran Alışveriş Merkezi’nin Marassi Köyü, Badr Köyü’nde ve Al Hammam City ve Zahran City Park girişinde birden fazla şubesi bulunmaktadır.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/