Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Luksor’da turizm ve en önemli turistik bölgelere yönelik kapsamlı rehberiniz

Luksor’da Turizm Ülkenizin tarihinde huşu ve gurur duygusuyla sizi şaşkına çevirecek, geçmişte gerçek kaderimizi kamuoyunda tanıyacak, geçmiş bir dönemin prestijini ve hürmetini yeniden kazanabiliriz. Dünya antikalarının üçte birine sahip bir şehir, tarih ve kültür hayranı olsaydınız, Luksor’dan daha iyi bir yer bulamazsınız çünkü arkeolojik alanlar, müzeler ve tapınaklar bakımından zengindir, Nil’in kıyısındaki güzel manzaraları ve […]

16 Aralık 2020 - 12:42 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi. A+A-

Luksor’da turizm ve en önemli turistik bölgelere yönelik kapsamlı rehberiniz

Luksor’da Turizm Ülkenizin tarihinde huşu ve gurur duygusuyla sizi şaşkına çevirecek, geçmişte gerçek kaderimizi kamuoyunda tanıyacak, geçmiş bir dönemin prestijini ve hürmetini yeniden kazanabiliriz.

Dünya antikalarının üçte birine sahip bir şehir, tarih ve kültür hayranı olsaydınız, Luksor’dan daha iyi bir yer bulamazsınız çünkü arkeolojik alanlar, müzeler ve tapınaklar bakımından zengindir, Nil’in kıyısındaki güzel manzaraları ve en güzel hediyeleri alabileceğiniz etkinlikler ve pazarlar. Memorial ve Luksor’da keyifli turizmin diğer yönleri.

Luksor 2'de Turizm

Bu konu içerir …

Luksor’da Turizm

Luksor şehrinin en belirgin özelliği, antik Firavun sitelerinin temsil ettiği tarihi turizmdir ve bu nedenle sadece Araplar tarafından tanımayanlar için Luksor şehri olarak adlandırılır.

Oysa “Luksor” sözcüğü saray kelimesinin çoğuludur, çünkü şehir, Firavunların birçok sarayını Firavun döneminde devletin siyasi başkenti olarak içerirdi.

Luksor her şeyde keyifli, dünyanın her yerinden turistler kışın ılıman ve güneşli ikliminin tadını çıkarmak için ülkelerindeki don ve soğuktan kaçmak için geliyor.

Luksor’da tarihi anıtlar, Nil yolculukları, popüler restoranlar, posta arabası gezileri, uçan balon ve diğer eğlenceli aktiviteler.

Luksor’u ziyaret etmek için en iyi zaman 11 ila 3 ay arasıdır ve Kahire’den taşınacaksanız, Luksor’a seyahat etmek ve ardından Asvan’ı ziyaret etmek ve tekrar Luksor’da bir dinlenme gününe dönmek ve ardından Kahire’ye dönmek tercih edilir.

Kahire ile Luksor arasındaki mesafe yaklaşık 670 km’dir ve Luksor’a ulaşmanın yolları, Kahire Havaalanı’ndan Luksor Uluslararası Havaalanı’na doğrudan uçuşlar ile bir saatlik yolculukla yapılabilir.

Ayrıca, Kahire ile Luksor arasında birinci veya ikinci sınıf olmak üzere klimalı trenler var ve yaklaşık 10 saat sürebilir ve gezginlerin deneyimleri, tren yorgun ve rahatsız.

Kahire’den Luksor’a yolculuk yaklaşık 6 saat sürdüğü için daha iyi ve daha hızlı olan otobüsler var.

Yolcuların değerlendirmeleriyle dördüncü yöntem, Kahire ve Luksor’u birbirine bağlayan dev yolcu gemileri aracılığıyla en keyifli ve en iyi ulaşım aracıdır.

Luksor'da Turizm

Luksor turistik yerler

1- Luksor Tapınağı:

Luksor kentindeki en ünlü Firavun tapınaklarından biri, tanrı Amun Ra’ya ibadet etmek için inşa edilmiş, tapınağın girişinde iki dikilitaş ve tanrı Ra’a’nın iki heykelini bulacaksınız.

Ayrıca ana tapınak salonunun dışında kutsal göl ve büyük bir bok böceği heykeli var.

Dikilitaş ve bok böceği, Luksor halkının turistlere hediyelik eşya olarak satılan minyatür maketler yaptığı en önemli tarihi eserler arasında yer alıyor.

2- Karnak Tapınağı:

Luksor’daki en önemli turistik yerlerden biri ve en ünlüsü, tabii ki tapınağa girişin veya Rams Yolu olarak bilinen şeyin kendine özgü görüntüsünü unutmuyoruz.

Minyatür sfenksler yanlara dizilmiş ancak Karnak Tapınağı’nın en önemli özelliği her akşam düzenlenen büyüleyici ses ve ışık gösterileridir.

3- Krallar Vadisi:

Nil’in batı kıyısında yer alan, harika firavun yazıtları, çizimleri ve süslemelerle dolu birçok kraliyet mezarı içerir.

4- Deir Al-Bahari:

Luksor’da sizi büyüleyecek yerlerden biri ama uzun süre çaba ve yürüyüş gerektirecek ama zahmete değer bir deneyim.

Manastır, Kraliçe Hatşepsut tarafından yaptırılmış ve başlangıçta onun adını almış, daha sonra ise daha sonra Deir el-Bahari adını almıştır.

Tapınak, yükselen bir yolla bölünmüş 3 yükselen terastan oluşuyor ve dünyanın her yerinden Firavun medeniyetinin sevgililerini çeken Luksor’daki en önemli turistik yerlerden biri.

5- Ramesseum Tapınağı:

Eski Mısır’da ölüler için inşa edilmiş cenaze tapınaklarından biridir.Kral II. Ramses tarafından yaptırılmış ve birçok heykelinin yanı sıra birçok harika süslemeler ve yazıtlar içermektedir.

6- Esna Tapınağı:

Luksor kentindeki en önemli tarihi eserlerden biri olarak kabul edilir ve Esna’da var olan 4 tapınaktan hayatta kalan tek şeydir.

Bu tapınak, eşi Manahit-Nebot ile birlikte tanrı Khnum’a ibadet etmeye adanmıştır ve Luksor Valiliği’ndeki önemli tarihi yerlerden biri olarak kabul edilir.

7- Muz Adası:

Doğanın şekillendirdiği harika bir cazibe ve huzur noktası ve Luksorlular, turistler ve sakinlerin basit bir müdahalesi oraya gitmek için yarışıyor.

Nehir boyunca serpiştirilmiş felucca turları ile ulaşılan Nil Nehri’nin muz ağaçlarıyla harmanlanmasının ve pitoresk manzaranın tadını çıkarmak için.

8- Uçan balon uçuşları:

Luksor’daki en ünlü ve keyifli turistik aktivitelerden biri olan uçuşlar, Luksor’un batısındaki Al-Balloon Havalimanı’ndan kalkıyor.

Hem Luksor sakinlerine hem de turistlere Luksor gökyüzünde ilginç ve keyifli bir zaman geçirme ve anıtları yukarıdan izlemenin tadını çıkarma fırsatı veriyor.

Uçuşlar her gün saat 03: 30’da başlıyor ve sırasıyla 15 dakika arayla kalkan uçuşlar ile yaklaşık 15 ila 20 kez devam ediyor.

Bir balonun 12 ila 24 kişilik kapasitesi var ve Al-Masry için bilet fiyatı 670 ila 1.200 pound arasında değişiyor ve çocuklar yaklaşık 350 pound.

9- Gemi gezileri:

Pek çok kişinin tercih ettiği çok eğlenceli gezilerden biri, keyifli bir hafta geçirmek için Luksor ve Asvan şehirleri arasında başlar.

Bunlardan 3 günü Luksor’da turistik yerleri ziyaret etmek için, 3 günü ise yaklaşık 55 geminin kalktığı Asvan’da geçiriliyor ve kişi başı fiyat haftalık 3500 ile 4200 pound arasında değişiyor.

10- Posta Arabası:

Şehrin etrafında turlar yapan yaklaşık 350 cabriolet olduğu için, her durumda Luksor kentindeki en ünlü turistik etkinliklerden biri.

Yolculuk fiyatları farklı durumlarda 20 ila 50 lira arasında değişirken, normal zamanlarda fiyat 10 liraya ulaşıyor.

11- Luksor Pazarı:

Eğlence alışveriş yapmadan tamamlanmadı ve burada Luksor Market’ten geçmenizi tavsiye ediyoruz, sakinliğine hayran kalacaksınız, ancak çeşitli mallarla dolu.

Turistlerin hatıra olarak kabul ettiği antika ve Firavun heykelleri satmak için bir dizi dükkan veya sözde çarşı bulacaksınız.

Saidi bornozlar, firavun abayaları, şifalı bitkiler, yağlar, el işleri ve el işi mobilyalar da satın alınabilir.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/