Güncel İçerikler

Makarna çeşitleri ve resimli şekilleri ve her türün nasıl kullanılacağı

Hazırlamak Makarna çeşitleri Dünyanın farklı ülkelerinde en popüler çeşitlerden biridir ve şekil ve yöntemlere göre değişiklik gösterir ve bu onu birçok insan için popüler yapan şeydir ve en yaygın makarna türleri beyaz undan ve sonra kahverengiden yapılanlardır, ancak bazıları genellikle ağırlığı arttırdığını düşündükleri için bundan korkarlar. Çünkü yüksek oranda karbonhidrat içerirler. Aslında farklı çeşitleri ile […]

Bu Haber 21 Aralık 2020 - 13:49 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Makarna çeşitleri ve resimli şekilleri ve her türün nasıl kullanılacağı

Hazırlamak Makarna çeşitleri Dünyanın farklı ülkelerinde en popüler çeşitlerden biridir ve şekil ve yöntemlere göre değişiklik gösterir ve bu onu birçok insan için popüler yapan şeydir ve en yaygın makarna türleri beyaz undan ve sonra kahverengiden yapılanlardır, ancak bazıları genellikle ağırlığı arttırdığını düşündükleri için bundan korkarlar. Çünkü yüksek oranda karbonhidrat içerirler.

Aslında farklı çeşitleri ile makarna, kilo alma olasılığını artıran bir nişasta olarak kabul edilirken, diğer yandan vücuda fayda sağlayan ve yenildiğinde enerji sağlayan birçok besin maddesi içerir. Düzenli bir şekildeMakarnanın besleyici faydası nedir, çeşitleri ve hazırlama yöntemleri nelerdir?

Bu konu içerir …

Makarnanın besleyici faydası

Genellikle bazıları obeziteye neden olduğuna inandıkları için makarnaya karşı uyarıda bulunurken, bazıları günlük diyetlerinde tamamen önledikleri için makarnanın normal şartlarda artmaması ağırlık Bu şekilde abartılı.

Aslında, 20.000’den fazla kişinin katıldığı bir araştırmaya göre sağlıklı kilonun korunmasına yardımcı olur, böylece makarna yiyebilirsiniz, ancak makul miktarlarda, çünkü çok fazlası uyuşukluğa, tembelliğe ve ardından kilo artışına neden olabilir.

Makarnanın sağlığa faydaları arasında bizi onsuz yapmamaya teşvik eden:

  • Makarna, tokluk hissini hızlandıran ve böylece tüketilen kalori miktarını azaltan zararsız karbonhidratlar içerir.
  • Her bir fincan haşlanmış makarna ortalama 130 kalori içerir ve farklı türlere, hazırlama yöntemlerine ve eklenen malzemelere göre bir miktar artabilir.
  • Demir, kalsiyum ve magnezyum içerir.
  • Kolestrol içermez.
  • Her 100 gr makarna% 4 protein ve% 0.11 yağ içerir.
  • Sindirim işlevini artıran ve sindirimi hızlandıran lif bakımından zengindir.
  • Kalp hastalığı ve kolon kanseri gibi çeşitli hastalıkları önlemede önemli olan vitamin ve mineralleri içerir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hangi yiyecekler kilo almaz ve az kalori içerir

Makarna çeşitleri

1- Longa makarna

Spagetti makarna

En sevilen ve hazırlaması en kolay çeşitlerden biri olan uzun çubuk şeklinde olup, kıyma, karides veya ciğer ilavesi ile domates sos veya beyaz sos ile hazırlanır.

Spagetti makarna çeşitleri

Capellini makarna

Spagettiye benzer çubuklardır, ancak çok ince kalınlığı ile ayırt edilirler, bu da onu çok hızlı hazırlamasını ve bir atıştırmalık haline getirmesini sağlar.

Makarna çeşitleri

Bocatini makarna

Ortada küçük bir alana sahip çok ince silindirler şeklinde etli servis yapmaya çok uygundurlar.

Lazanya makarna

Bu tip uzun makarna, yumuşak ve kuru olmak üzere iki çeşidi olması, yumuşak çeşidinin dondurucuda muhafaza edilmesi ve sadece hazırlanma zamanında çıkması, tabakalar üst üste serilerek ve tabakalar arasına dolgunun yerleştirilerek kaynatılmadan hazırlanması ve et veya tavuk olması ile karakterize edilir.

Fettuccine makarna

En uzun ve en geniş çeşitlerden biridir ve Romanya mutfağında daha popülerdir ve peynirli tavuk veya karides ilavesiyle beyaz sosla hazırlanması tercih edilir.

Fettuccine makarna

Ayrıca ilginizi çekebilir: Lezzetli İtalyan karidesli fettuccine makarna nasıl yapılır

2- Kısa makarna (Corta)

Deniz kabuğu makarna

İtalyancada küçük kulak anlamına gelen (orquechetti) olarak bilinir ve son derece küçük olabilen ve hafif çorbalarla hazırlanan birkaç boyu vardır, orta boylar orta kalın soslarla çok uygundur ve etle servis edilir ve büyük boylar fırınlanarak veya doldurulup bir çeşit meze olarak servis edilir. .

Penne makarna veya beşamel (penne makarna)

Mısır valiliklerinde en ünlü ve en yaygın türlerden biridir ve İtalyanca’da hafiflik veya çeviklik anlamına gelen marquina olarak adlandırılır ve çoğu kişi tarafından çokça tercih edilir ve kullanılır. Shamil ile Makarna.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Videoda: Beşamel ile makarna hazırlamak için adım adım yöntem

kuş dili

Pilav yöntemi olarak, isteğe göre çorba eklenerek hazırlanan en küçük makarna çeşitlerinden biridir.

Fusilli makarna

Orta irilikte ve uzunlukta olup helezon ya da spiral şeklinde olup pek çok kişinin favorisi haline gelir, domates ya da peynir sos ile hazırlanır, tavuk ya da et parçaları ilave edilebilir.

Makarna hilali:

Hilal şeklinde küçük bir makarnadır ve en sevilen çeşitlerden biri olarak kabul edilir, haşlanarak veya sos ve domatesle kızartılarak yapılır.

Makarna çeşitleri

Makarna halkaları:

Halka şeklinde dairesel bir şekle sahip, sevilen ve yaygın çeşitlerden biri olarak kabul edilen küçük bir makarnadır.Sos ve domates ile haşlanarak veya kızartılarak yapılır.

Marmari Makarna:

Yuvarlak şekle sahip, yarı makarna, halkalar, ancak boyutları daha küçük, popüler ve yaygın çeşitlerden biri olarak kabul edilen, haşlanarak veya sos ve domatesle kızartılarak yapılan küçük bir makarnadır.

3- erişte dolması (ripiena)

Canyonolone

İtalyan menşeli ve pişirmede hızlı çeşitlerden biri olan ve aynı zamanda kaynatmadan da hazırlanabilen silindirik şekle sahip dolgusu, çoğunlukla et, soğan, peynir, sos veya bezelye ile istenilen şekilde hazırlanmaktadır.

Mantı

İtalyan mutfağının eski çeşitlerinden biri kare şeklindedir ve iki kat makarna hamuruyla hazırlanır ve dolgusu genellikle peynir veya kuru spagetti ile yapılır ve genellikle sos veya et suyu ile servis edilir.

Tortellini

Özellikle Emilia bölgesinden İtalyan menşeli, halka şeklinde olup içi et veya peynir karışımı ile doldurulur, sos veya sos ile servis edilir.

Makarnayı günlük yemeklerde yan öğün olarak pişirmek, özellikle de pek çok çeşit ve hazırlama yöntemi olduğu için çok ilginçtir, bu yüzden beğendiğiniz ve sizin ve ailenizin sevdiği şekilde bazı makarnaları deneyin, abartılı değil orta miktarlarda yiyerek sağlığınızı ve evinizin sağlığını korumayı unutmayın.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal