Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Marsa Matrouh’da turizm ve en güzel plajlar

Marsa Matrouh’da Turizm Son derece ilham verici, şimdiye kadar Matrouh şehrine gitmediyseniz, pek çok güzelliği ve zevki özlediniz.Mrsa Matrouh, Akdeniz kıyısında bulunan bir Mısır sahil kenti ve Matrouh Valiliğinin başkenti ve sezon boyunca havasını ılımlılaştırmak için buraya gelen birçok turist için önemli bir liman ve tatil yeri olarak kabul ediliyor. yaz. Marsa Matrouh, turkuaz suları […]

29 Aralık 2020 - 18:27 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi. A+A-

Marsa Matrouh’da turizm ve en güzel plajlar

Marsa Matrouh’da Turizm Son derece ilham verici, şimdiye kadar Matrouh şehrine gitmediyseniz, pek çok güzelliği ve zevki özlediniz.Mrsa Matrouh, Akdeniz kıyısında bulunan bir Mısır sahil kenti ve Matrouh Valiliğinin başkenti ve sezon boyunca havasını ılımlılaştırmak için buraya gelen birçok turist için önemli bir liman ve tatil yeri olarak kabul ediliyor. yaz.

Marsa Matrouh, turkuaz suları ve beyaz kumları olan plajları nedeniyle sadece plajlarla sınırlı kalmamakta, aynı zamanda Firavunlar döneminden Ptolemaios ve Bizans dönemlerine kadar uzanan ve Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan kent tarihinin pek çok anıtına sahiptir.

Yaz tatili yapmayı düşünüyorsanız, lüks otelleri ve tatil köyleri, marketleri ve çeşitli eğlence yöntemleri nedeniyle Marsa Matrouh’tan daha iyisini bulamazsınız.Mersa Matruh’un en önemli turizm merkezlerini ve en önemli otel, resort ve eğlence mekanlarını gözden geçirdiğimiz aşağıdaki makaleyi takip edin.

Mersa Matrouh Turizm 1

Bu konu içerir …

Marsa Matrouh’da Turizm

Ayrıca Mersa Matrouh’daki turizmin çeşitliliğinden, özellikle de en güzel kumsallar, koylar, arkeolojik alanlar ve eğlence aktiviteleri ile temsil edilen pitoresk doğadan bahsettik.

Matrouh’a nasıl seyahat edileceğine gelince, Kahire ile Marsa Matrouh arasındaki mesafe yaklaşık 450 km olduğundan, 6 saatlik bir yolculukta ya özel araçla birden fazla yol var.

Veya otobüsle, Marsa Matruh’a, özellikle de Batı Delta Şirketi’ne geziler düzenleyen birçok şirket olduğu için.

Ya da klimalı birinci ve ikinci sınıf trenlerin yanı sıra yataklı trenlerin bulunduğu ve bu trenler Kahire ve İskenderiye’den hareket eden trenle.

Ve son ve en kolay çözüm, Kahire Havaalanı’ndan Marsa Matruh’a bir saatlik uçuşla uçak bileti alabileceğiniz için uçmaktır.

Mersa Matruh’daki en önemli turistik yerlere gelince, bunlar:

1- Matrouh Plajları:

Matrouh’un plajları batıda İskenderiye’den Salloum’a kadar uzanır ve her gün Marsa Matrouh’daki her plajın farklı bir tada sahip olduğu farklı bir plaja gitmeye çalışır.

Marsa Matruh’un en ünlü plajları arasında:

 1. Rommel Plajı: Sessiz kumsal ve bol su oyunları olduğu için çocuklar için çok uygun ve şehir merkezine yaklaşık 2,5 km.
 2. Aşk Plajı: Matrouh’un en ünlü plajlarından biri ve Laila Murad kayası var ve çoğu fotoğraf çekmek için bu sahile gidiyor.
 3. Bagush Plajı: Şehrin yaklaşık 48 km doğusunda bir koy olan Mersa Matruh’un en güzel plajlarından biri olarak kabul edilir.
 4. Harika Plaj: Söylemeye gerek yok ve plajın çarpıcı doğal manzarası nedeniyle Matrouh’a neredeyse hiç kimse geçmeden gelmiyor.
 5. Beyaz Sahil: Çok beyaz kumu ve berrak suyu ile karakterizedir ve Matrouh’un yaklaşık 18 km batısındadır.
 6. Al-Rum Plajı: Ayrıca, Matrouh’un yaklaşık 12 km doğusunda, Mersa Matruh’daki harika plajlardan biri olarak kabul edilir.
 7. Basant Plajı: Yakın zamanda kurulmuş, en yeni dalış ekipmanlarıyla donatılmış ve dalış meraklıları arasında popüler olan Uluslararası Dalış Merkezi’ne sahiptir.

Marsa Matrouh 2 Turizm

Marsa Matruh’da, özellikle Boset Plajı, Mubarak Plajı, Lido Plajı, TV Plajı, Orkide Plajı ve Turkuaz Plajı olmak üzere birçok güzel plaj var.

2- Ramses II Tapınağı:

Tarih ve kültür hayranıysanız, Marsa Matruh’da, en önemlisi Ramses II Tapınağı olmak üzere birçok farklı tarihi yer bulacaksınız.

Anıt kalıntılarından ve MS 1942’de keşfedildiği II. Ramses Tapınağı’nın adını taşıyan hiyeroglif dilinde anıt ve yazıtların bulunduğu bir tapınaktan oluşur.

3- Kleopatra Hamamları:

Mersa Matruh’un turizmin en meşhur yerlerinden biri, özellikle kayalık, hamam ve kayalık tepelerden sonra olan yerin bakımı, yenilenmesi ve temizliği sonrası.

Kleopatra Hamamı, suyun her yönden girdiği ve bir grup kaya arasından harika bir keşif gezisi sırasında turistlerin içeri girdiği bir hamamdır.

İçinde yüzmek, su tehlikeli olduğu için uyarılır, ancak turistler buraya en güzel fotoğrafları çekmek için gelirler.

Mersa Matrouh Turizm 5

4- Siwa Vahası:

düşünüldüğü gibi Siwa Vahası İdari olarak, Marsa Matruh Valiliği’ne bağlı, dünyadaki kuru iklimi ve birçok sağlık sorununu tedavi edebilen sıcak kumunun özellikleri nedeniyle Marsa Matruh’da medikal turizm için en önemli destinasyonlardan biridir.

Uzmanların bulduklarına ek olarak, vahadaki kükürt suyu ve birçok cilt hastalığını iyileştirmeye yardımcı olan alüvyonun gözlerinin muazzam tedavi kabiliyetleri.

5- Marsa Matrouh Piyasaları:

Mersa Matruh’da birçok turistin kendine özgü malzemeleri ve hediyelik eşyalarını satın almak için ziyaret ettiği birçok ünlü pazar var.

Bu pazarlardan en önemlisi, şehrin en büyük pazarlarından biri olarak kabul edilen ve baharat, kıyafet, aksesuar ve Bedevi el sanatları satan sergiler dahil her türlü malın satıldığı dükkanların bulunduğu İskenderiye Sokak Pazarı’dır.

Her türlü baharatın ve orjinal zeytinyağının bulunduğu küçük bir kapalı çarşı olan meşhur Libya Çarşısı da var, Bedevi abayaları da satın alabiliyorsunuz.

6- Marsa Matrouh Bahçeleri:

Hem Matrouh halkı hem de turistler için harika bir çıkış noktası ve düşük bütçeli olanlar için uygun bir yer.

Parklar, eğlence parkları, korku evleri, kafeler ve futbol sahaları olduğu için özellikle çocuklar için oldukça eğlenceli ve uygundur.

7- Bedevi Köyü:

Marsa Matruh’un batısındaki Raml Vadisi’nde yer alıyor, yeterli ve hak edilmiş bir ün kazanmamış, ancak Bedevi yaşamını sevenler için ideal bir yer olarak kabul ediliyor.

Köyün otantik Bedevi tarzında inşa edildiği ve birçok kafe ve Bedevi seansı, restoranlar ve Bedevi konutları içeren yer.

Matrouh’un Bedevileriyle ünlü köyde birçok Bedevi şiir festivali de düzenleniyor.Köyde ayrıca pitoresk çöl karakterini turistlere taşıyan bitki ve hayvanlar da bulunuyor.

8- Matrouh Corniche:

Turistlerin ve Matrouh sakinlerinin de uğrak yeri olan ve oldukça kalabalık olan Marsa Matrouh’un en öne çıkan turizmlerinden biri, ancak şehir ve detaylarını sevenlerin vazgeçilmezi.

Korniş boyunca, bedevi halk oyunları, kafeler, kabare ve sinemalar sunan Bedevi tiyatrosu başta olmak üzere birçok eğlenceli aktivite var.

9- Marina ve Kuzey Sahil Köyleri:

Düşünülen Kuzey Kıyısı Zenginler ve toplumdaki üst sınıflar için bir destinasyon olan bu turistik köyler, Matrouh’un doğusunda yer alır ve burada en iyi şarkıcıların birçok konseri düzenlenir.

Yedinci kapıları olan Porto Marina, Badr, Mina ve diğerleri gibi birçok pahalı köy var.

10- Sirk:

Özellikle çocuklarınızla birlikteyseniz sirke gitmekte tereddüt etmeyin, çünkü onlar hayvanların ve palyaçoların deneyiminden ve heyecan verici şovlarından büyük keyif alacaklardır.

Field Marshal Ahmed Badawi Hotel’de Matrouh’un son Kornişi olduğu için sirke ulaşım kolaydır ve tribünler için bilet fiyatı yaklaşık 45 pounddur.

11- Marsa Matruh’daki Abydos Tema Parkı:

Mersa Matruh’da, sizi çocuklarınızın önünde binmeye teşvik edebilecek birçok harika eğlence oyununun bulunduğu dev bir eğlence parkı.

Matrouh’un göbeğinde yer aldığı için kente kolay ulaşım, yaz aylarında kapılarını açan ve “daha ​​önce Mübarek” olan Al-Hana Plajı’ndan sonra yer alıyor.

Mersa Matruh Restoranları

Tabii ki, Marsa Matrouh’da Kentucky, McDonald’s, Hardee’s, Pizza Hut ve diğerleri gibi birçok uluslararası restoran var.

Ayrıca pek çok deniz mahsulü restoranı ve ızgara restoranı da vardır, en önemlileri:

 1. Ahtapot Restaurant, Ajiba Road – White Bay – Carols Beau Rivage Hotel, Muttrah içinde.
 2. Halid ve kız kardeşleri, İskenderiye Caddesi’nde, Ömer Efendi’nin arkasında, Jules Gamal Caddesi’nde bulunan balık lokantası.
 3. Gamal Abdel Nasser Caddesi’nde bulunan Hamo Al Temsah Restaurant.
 4. Izgara ve deniz ürünleri sunan Hosny Restaurant, İskenderiye Caddesi üzerinde yer almaktadır.
 5. Kababki Sahar Restaurant, 12 Al-Galaa Caddesi’nde, Matrouh’un en ünlü ızgara restoranlarından biridir.
 6. Bedevi tarzında seçkin ızgara ve et çeşitleri sunan Abu Sultan Restaurant’ın adresi Alam Al-Rum Caddesi’dir.

Mersa Matruh otelleri

Marsa Matruh’da çok sayıda otel, tatil köyü ve daire var, ancak Mersa Matruh’daki en önemli otelleri içeren bir liste yaptık.

 1. Jaz Almaza Hotel by Marsa Matruh: Almaza Koyu’nda yer alan otelde bir kumsal, 9 adet yüzme havuzu, 6 adet çocuk havuzu ve 4 adet restoran bulunmaktadır.
 2. Porto Matrouh Resort: Ünlü Kleopatra Plajı’na yaklaşık 30 dakika uzaklıkta, özel bir plaj ve havuz alanı bulunmaktadır.
 3. Adriatica Hotel Marsa Matruh: Marsa Matruh plajına 5 dakika uzaklıkta, bir restoranı var, resepsiyon personeli 24 saat çalışıyor ve salonda mağazalar var.
 4. Semiramis Hotel Marsa Matruh: Lido bölgesinde doğrudan denize sıfır konumdadır, özel havuzu yoktur, ancak sahilde lüks bir oda sunmaktadır.
 5. Chalet Marsa Matrouh Hotel: Matrouh’un merkezinde bulunmakta olup açık yüzme havuzu ve yürüyüşçüler için geniş bir yürüyüş yolu bulunmaktadır.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/