Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Meme kanseri türleri

O meme kanseri Ölümcül bir hastalıktır ki Göğüs hücrelerinin görünür bir kontrol olmaksızın çoğalmasından oluşur.. Meme kanserinin türü, kanserli hücrelere bağlı olacaktır. Memenin herhangi bir bölgesinden kaynaklanır. Bunların üç bölümden oluştuğunu bilmek önemlidir: lobüller, kanallar ve bağ dokusu. Lobüller süt üreten bezlerdir; Kanallar, sütü meme ucuna taşıyan tüplerdir ve bağ dokusu memenin bazı kısımlarını çevrelemektedir. […]

25 Aralık 2020 - 14:30 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi. A+A-

Meme kanseri türleriO meme kanseri Ölümcül bir hastalıktır ki Göğüs hücrelerinin görünür bir kontrol olmaksızın çoğalmasından oluşur.. Meme kanserinin türü, kanserli hücrelere bağlı olacaktır.

Memenin herhangi bir bölgesinden kaynaklanır. Bunların üç bölümden oluştuğunu bilmek önemlidir: lobüller, kanallar ve bağ dokusu. Lobüller süt üreten bezlerdir; Kanallar, sütü meme ucuna taşıyan tüplerdir ve bağ dokusu memenin bazı kısımlarını çevrelemektedir.

Kanser genellikle lobüllerde görülür. Organları ve dokuları sıralayan hücrelerdir. Genellikle glandüler doku olarak bilinen bezleri yapan hücrelerde oluşan bir tür karsinomdur.Meme kanseri türleri

Cáncer CDIS: karsinom duktal in situ

Non-invaziv sınıfın en yaygın meme kanseri olarak kabul edilir. “Duktal” terimi, kanserin süt kanallarından kaynaklandığını gösterir. “Karsinoma” terimi ciltte veya dokuda meydana gelen kanseri belirtir. Latince “in situ” kelimesinden türetilen ifade, “orijinal yerinde” anlamına gelir.

Bu kanser türü, süt kanalından çıkıp çevredeki diğer normal göğüs dokularına gitmediği için “invazif olmayan” olarak bilinir. Neyse ki bu kanser türü hayati tehlike oluşturmaz.

CDI kanseri: invaziv duktal karsinom

Bu tipteki en yaygın kanser olduğu ortaya çıktı. Vakaların yaklaşık% 80’i invaziv duktal karsinomlardır. Başka bir deyişle “invaziv”, kişinin göğüs dokularına “istila” edildiği anlamına gelir. “Kanal” ile ilgili olarak, kanallardan geçenleri ifade eder.

Ve “karsinom” terimi söz konusu olduğunda, iç organların derisinden veya dokularından kaynaklanan bir kanser türü olduğunu gösterir. Yani bizde “invaziv duktal karsinom” var, bu kanserin süt kanalından geçtiği ve memenin dokularını istila ettiği anlamına geliyor.

Pembe fiyonklu kadın

CLI kanseri: invaziv lobüler karsinom

En yaygın olanlardan biri olan invaziv duktal karsinom gibidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl yaklaşık 180.000 kadın, invazif meme kanserine sahip olduklarını keşfediyor. Ve bu vakaların% 10’u invaziv lober karsinomlardır.

Sahip olduğumuz terimlerin her birini gözden geçirdiğimizde, invaziv, kanserin “onu çevreleyen meme dokularını istila ettiği” anlamına gelir. “Lobüler” terimi ile ilgili olarak, kanserin süt üreten lobüllerde başladığını ifade eder.

Ve son olarak, “karsinom”, kanserin deri veya diğer dokulardan kaynaklandığı anlamına gelir. Yani bizde, “invaziv lobüler karsinom”, kanserin lobül duvarına girdiği ve memenin dokularını istila ettiği anlamına gelir.

Üreme çağındaki kadın

Enflamatuar meme kanseri

Bu nadir fakat çok agresif bir kanser türüdür. Çeşitli istatistiklere göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm vakaların yaklaşık% 5’i inflamatuar meme kanseridir.

Memede kızarıklık ve iltihaplanma ile başlayan semptomlarımız arasında. Hızla yayılır. Belirtileriniz birkaç gün içinde karmaşıklaşır. Semptomları bilmek ve acil tedavi almak çok önemlidir. Bu kanser ciddi kabul edilmekle birlikte hastalığı kontrol altına alan tedaviler vardır.
Kadin, kaplama, o, memeler

CLIS kanseri: in situ lobüler karsinom

Memenin çeşitli bölgelerinde, invazif meme kanseri riskini artıran anormal hücre büyümesini ifade eder. “Lobüler” yapmamız gereken terimler gözden geçirildiğinde, meme kanallarının uçlarında bulunan süt üreten bezler olan lobüllerde büyümeye başlayan anormal hücrelere atıfta bulunur.

“Karsinom” söz konusu olduğunda, ciltte veya iç organları kaplayan dokularda gelişen kanseri temsil eder. “Yerinde” terimi “orijinal yerinde” anlamına gelir, yani anormal büyüme lobülün içindedir ve çevre dokulara yayılmaz.
Kampanyadaki kadınlar kanserden etkilendi

Kanser Memenin tübüler karsinomu

Nadir görülen bir invaziv duktal karsinom alt tipidir. İstatistiksel olarak tüm meme kanseri vakalarının% 2’sine yakındır. Burada tümör çok küçüktür ve düşük dereceli tübüler hücrelerden oluşur. Yani normal sağlıklı hücrelere benzer bir görünüme sahiptirler.

meme kanserine karşı mücadelenin sembolü

Kanser Memenin medüller karsinomu

Tüm meme kanseri vakalarının% 5’ini oluşturan nadir bir invaziv duktal karsinomdur. “Medüller” olarak adlandırılır çünkü tümör, medulla oblongata veya medulla olarak bilinen beynin bir parçası gibi görünen yumuşak bir kitledir.

Patolojik olarak her yaşta ortaya çıkar, normal olarak 45-55 yaş aralığındaki kadınları etkiler. Çoğunlukla BRCA1 gen mutasyonu olan kadınları etkiler.

Mamografi

Kanser Memenin müsinöz karsinomu

Nadir görülen invaziv duktal karsinom kanseridir. Tüm meme kanseri vakalarının% 3’ünü temsil eder. Tümör, mukus olarak bilinen sümüksü, kaygan maddenin ana bileşenlerinden biri olan anormal müsin hücrelerinden oluşur.

Bu “mukus”, insan vücudunun sindirim sistemi, akciğerler ve karaciğer gibi iç yüzeylerinin çoğunu kaplar. Müsinöz karsinomda mukus, tümörün ana ajanı haline gelir ve meme kanseri hücrelerini çevreler.

Kanser Memenin papiller karsinomu

Nadirdir ve vakaların% 2’sini temsil eder. Bu tip tümör, yaşlı kadınlarda teşhis edilir. Genellikle belirli bir kenarı vardır ve küçük parmak şeklindeki uzantılardan oluşur. Genellikle normal sağlıklı hücrelere çok benzer davranırlar ve 3. derece hızla büyüyen çok anormal hücreleri tanımlar.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 11. Meme kanseri türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-cancer-de-mama/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/