Mesafe ilişkileri devam ediyor mu?

123rf kiuikson

Uzak ilişkiler kolay değildir. Geçmişte “gözlerden uzakta, kalpten uzakta” dediler. Öyleyse ilişkiler belli bir mesafeden devam edebilir mi?

Elbette, taraflardan biri iş, eğitim veya diğer koşullar nedeniyle seyahat eder etmez, uzun süre uzaklaşsa bile ilişkiler bitmemelidir. İki taraf arasındaki ilişkiye ve iletişime bağlılık, uzaktan bile süreklilik için hedeflenebilir ve bazen bu tür ilişkiler, iki tarafın günlük olarak bir arada var olduğu ilişkiden daha güçlüdür. Kader, partnerinizin herhangi bir nedenle sizden uzaklaşmasını zorunlu kılıyorsa, davranışınızı ve yaşam tarzınızı ayarlamak, aranızda yalnızca bir kez olabilecek sevgiyi koruyabilir.

Aşağıda, mesafeye ve mesafeye rağmen ilişkinizi sürdürmek için dikkat etmeniz gereken bazı şeyleri size göstereceğiz.

1- Sürekli iletişim

Ayrıca WhatsApp veya Facebook ve diğer iletişim araçları gibi günün her saati kullanılabilen bir iletişim aracı bulmanız gerekir. Birbirinizden uzak olmak, gün içinde neler olduğu hakkında iletişim kuramayacağınız ve konuşamayacağınız anlamına gelmez. Uzun süre konuşmak zorunda değilsiniz, ancak kopmayan ve ilginin hala canlı olduğunu ve diğerinin zihninde olduğunu onaylayan kalıcı bir bağlantınız var.

Size daha fazla mahremiyet ve rahatlık sağlayan uygun yönteme karar verene kadar birden fazla iletişim yolunu deneyebilirsiniz. Taraflardan birinin işyerinde büyük endişeleri veya aile üyelerine karşı yükümlülükleri varsa, kendisini terk edilmiş hissetmemesi için partnerini konudan haberdar etmelidir.

2- Ziyaretler

İlişkinizi korumak istiyorsanız, birbirinizi olabildiğince sık ziyaret etmelisiniz. İkinizin de diğerini görmesi gerekiyor, bu nedenle buluşmak, ara sıra da olsa, her birinizin tatmin olmasını sağlar ve ilişkinin bağlarını güçlendirir. İkiniz de bu ziyaretleri iyi bir şekilde düzenleyebilirsiniz, böylece hatırlanabilirler. Güzel yerlere gitmeyi veya en sevdiğiniz restoranlardan birinde rezervasyon yapmayı kabul ettiler. Ziyaret sırasında sizi tatmin eden ve ilişkinizi derinleştiren her şeyi yapın Bu ziyareti özel kılın.

3- Kimse mükemmel değil

Pek çok insan, sevdiklerinden uzaklaşırsa ve onunla günlük tartışmalara neden olabilecek sürtüşmelerle karşılaşmazsa, onu cennetten bir melek olarak görürdü. Böyle bir inanç, ilişkileri uzaktan zorlaştırır ve iki tarafın sonunda bir araya gelip aynı çatı altında yaşamaları çok kötü olur.

Bu nedenle ilişkinin bağlarını uzaktan güçlendiren en önemli şey, her iki tarafın da diğerinin kendisini desteklediği ve gerektiğinde yanında olacağı hissidir, bu yüzden gerektiğinde karşı tarafa ilgi göstermeli ve büyük sorunlarla tek başına yüzleşmesine izin vermemelisiniz.

Herhangi bir insan ilişkisinde güven hayati önem taşır. Bu ilişki yakın ya da uzaksa mesele farklı değildir, ikiniz de karşı tarafın şüphelerini uyandıran şeylerden kaçınmalısınız, bu ilişkiyi gerçekten korumak istiyorsanız dürüst ve adil olmalısınız.

Karşı taraf, partnerinin kendisine yalan söylediğini anlarsa, bu onun önünde şüphe kapılarını geniş bir şekilde açacaktır, bu tür bir ilişkide bulunmayan güvenin yeniden sağlanması yakın yakınlık ve günlük takip gerektirdiğinden, böyle bir sorunu düzeltmek zor olacaktır. Karşı taraf öfkesini doğrudan ifade edemeyeceği için, ikinize de öfkeye neden olabilecek şeylerden kaçınmalısınız.