Microsoft Surface Laptop Go, 549 dolara mal oluyor ve Intel’in 10. nesil i5 işlemcisine sahip

Şirketin Surface Duo, Surface Pro 7 ve Surface Laptop 3’ü tanıttığı büyük Surface etkinliğine ev sahipliği yaptıktan neredeyse bir yıl sonra, Microsoft bugün Surface serisi için birkaç yeni ürün duyurdu. Bugün duyurulan en dikkat çekici ürünlerden biri, şirketin şimdiye kadarki en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarı olan yeni Surface Laptop Go’dur. Intel’in 10. nesil Core i5 işlemcisinden güç alan Surface Laptop Go’nun, özellikle uygun fiyat etiketi nedeniyle ince ve hafif dizüstü bilgisayar pazarında fırtına estirmesi bekleniyor.

Microsoft Surface Laptop Go, Microsoft’un Surface serisindeki diğer dizüstü bilgisayarlara benzer temiz, minimal bir tasarıma sahiptir. Uygun fiyat etiketine rağmen, ona birinci sınıf bir his veren şık ve dayanıklı bir metal kaplama sunar. Dizüstü bilgisayar, dar çerçevelere, 3: 2 en boy oranına ve 1536 x 1024 piksel çözünürlüğe sahip 12,4 inç PixelSense dokunmatik ekrana sahiptir.

Rahat bir yazma deneyimi için 1,3 mm tuş hareketi sunan tam boyutlu bir klavye ve hemen altında büyük bir hassas izleme paneli bulunur.

Surface Laptop serisindeki diğer ürünler gibi, Surface Laptop Go da Windows Hello biyometrik kimlik doğrulaması için güç düğmesine yerleşik bir parmak izi tarayıcısı ile birlikte gelir. Parmak izi tarayıcı, OneDrive Kişisel Kasa gibi diğer Microsoft hizmetleri için tek dokunuşla oturum açmayı da destekleyecektir. Ne yazık ki, temel model parmak izi güç düğmesini içermiyor.

Microsoft Surface Laptop GoMicrosoft Surface Laptop Go

Surface Laptop Go, içinde Intel’in 10. nesil Core i5 1035G1 işlemcisini, 16 GB’a kadar RAM’i (16 GB ticari SKU’larla sınırlıdır) ve 256 GB’a kadar depolama alanını barındırır. Surface Laptop Go’nun temel varyantı yalnızca 4 GB RAM ve 64 GB eMMC depolama içerirken, Microsoft, dizüstü bilgisayarın tüm yapılandırmalarının hızlı ve hızlı hissedeceğini iddia ediyor. Dizüstü bilgisayar, kullanıcıların pili yalnızca bir saat içinde hızlı bir şekilde% 80’e kadar doldurmalarına yardımcı olmak için hızlı şarj desteğiyle tek bir şarjla 13 saate kadar pil ömrü için derecelendirilmiştir. Ancak şirket, dizüstü bilgisayarda bulunan pilin tam kapasitesini henüz paylaşmadı.

G / Ç açısından Microsoft Surface Laptop Go, bir USB Type-A bağlantı noktası, bir USB Type-C bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık / mikrofon combo jakı ve şarj için Surface konektörü sunar. Diğer özellikler arasında 720p web kamerası, Studio Mics, Dolby Audio ayarlı Omnisonic hoparlörler, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 bulunur. Dizüstü bilgisayar üç renk seçeneğiyle sunulacak – Buz Mavisi, Kumtaşı ve Platin.

Surface Laptop Go Fiyatlandırması ve Kullanılabilirliği

Surface Laptop Go, temel 4GB / 64GB varyantı için sadece 549 $ ‘dan başlıyor. Microsoft, serideki diğer SKU’ların fiyat bilgilerini henüz açıklamadı. Bu gönderiyi, yayınlanır yayınlanmaz fiyatlandırma ve teknik özellikler hakkında daha fazla bilgi ile güncelleyeceğiz. Surface Laptop Go bugün ABD’deki Microsoft Store’da ön sipariş için satışa sunulacak ve 13 Ekim’e kadar diğer perakende satış noktalarına ulaşması bekleniyor.