Microsoft, Windows 10 için ilk Windows Özellik Deneyimi Paketi’ni yayınladı

Microsoft, büyük Windows 10 özellik güncellemelerinin dışında daha küçük özellik iyileştirmeleri sağlayacak yeni bir girişim olan ilk Windows Özellik Deneyimi Paketi’nin ayrıntılarını açıkladı. Bu daha küçük güncellemeler, işletim sisteminden bağımsız olarak geliştirilir.

Yeni program şu anda Windows Insider’lar ile test ediliyor ve Windows Özellik Deneyimi Paketi için yalnızca sınırlı sayıda özellik geliştiriliyor. Microsoft, programın başlangıçta küçük başlayacağını, ancak gelecekte kapsam ve sıklıkta büyüyeceğini söyledi.

Windows Özellik Deneyimi Paketi 120.2212.1070.0’ın bir parçası olarak iki özellik vardır:

  • Insider geri bildirimlerine dayanarak, artık ekranınızın bir ekran görüntüsünü oluşturmak için Windows’daki yerleşik ekran görüntüsü alma deneyimini (WIN + SHIFT + S) kullanabilir ve ekran görüntüsünü oraya kaydetmek için doğrudan Dosya Gezgini’nde seçtiğiniz bir klasöre yapıştırabilirsiniz. . Denemek!
  • Dokunmatik klavyeyi 2’si 1 arada bir dokunmatik cihazda portre pozisyonunda kullanmak artık bölünmüş klavye modunu destekliyor.

Microsoft, daha küçük güncellemelerin sonunda “Windows 10 için halihazırda var olan hizmet sürecine katlanacağını ve müşterilere bu şekilde Windows Update aracılığıyla teslim edileceğini” söyledi. Windows Özellik Deneyimi Paketi güncellemeleri, tıpkı derlemeler ve kümülatif güncellemeler gibi Windows Güncellemeleri aracılığıyla Insider üyelerine teslim edilecektir.

Microsoft’un yeni yaklaşımı, Windows 10 kullanıcıları için daha tutarlı güncellemeler sunmanın harika bir yoludur. Microsoft, genellikle ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere yılda iki büyük Windows 10 güncellemesi yayınlar. Daha hızlı güncellemeler, Windows 10’u yeni hissettirecek ve yıl boyunca yazılımı geliştirmeye devam edecektir.

Önümüzdeki yıl Microsoft için çok önemli bir yıl olabilir. Windows Özellik Deneyimi Paketi’nin yanı sıra, yakın tarihli bir rapor, Windows 10’un Microsoft platformunun dinamiklerini değiştirme potansiyeline sahip Android uygulamaları için destek ekleyebileceğini iddia etti. Microsoft’un en yeni programının önümüzdeki haftalarda ve aylarda nasıl gelişeceğini görmek için göz kulak olacağız.