Mide mikropunun belirtileri

123rf – decade3d

Mide mikropu, kıvrık, spiral şekilli bir bakteri olan mide ülserlerinin ana nedenidir. Bu mikrop midede yaşar ve kişi varlığından haberdar olmadan uzun yıllar içinde kalabilir ve birçok hastalığa neden olur.

Mide mikropu, midede bulunması sık enfeksiyonlara neden olduğu için çok tehlikelidir. Ayrıca kolonda mide ülserine ve tahrişe neden olur ve ince bağırsağı tahrip etme konusunda büyük bir yeteneğe sahiptir. Ayrıca bu mikrop, iyi sindirimin zorluğunun ve vücuda giren bazı vitamin ve elementlerin kullanılmamasının önemli bir nedenidir. Ayrıca bu mikropun uzun yıllar midede bulunması mide veya kolon kanserine yol açabilir. Bu mikrop çok yaygındır ve dünyadaki birçok insanı enfekte eder. Dünya nüfusunun% 40’ından fazlasını etkiler. Bu yazımızda sizlere mide mikroplarının en önemli semptomlarını tanıtmak, bunları tanımak ve herhangi bir komplikasyona neden olmaması için tedavilerini hızlandırmak amacıyla sunacağız.

Mide ağrısı

Bir kişiye mide mikropları bulaştığında, midesi boş ya da dolu olsun, karnında kalıcı ağrı hisseder. Mide boşaldığında hasta midenin üst üçte birlik kısmında kramp benzeri bir ağrı hisseder. Bu ağrılar hafif veya şiddetli olabilir ve durum geliştiğinde dayanılmaz olabilir. Ve karın yiyecekle dolu olduğunda, hasta hafif öğünler yese bile, gaz ve şiddetli şişkinliğin eşlik ettiği yorgunluk ve mide ağrısı da hisseder.

Kilo kaybı

Mide bakterisi olan bir hasta önemli ölçüde kilo kaybeder ve yemeğe olan iştahı azalır. Hasta herhangi bir yemek yemek istemediğini hisseder ve daha önce iştah açıcı olan yiyeceklere karşı bile iştahını önemli ölçüde kaybeder. Ve bir kişinin sürekli olarak hissettiği mide ağrısı, yemek istememe hissinde büyük rol oynar.

Uyuşukluk ve yorgunluk

Uyuşukluk ve yorgunluk belirtileri, mide mikropları olan bir kişinin hissettiği en belirgin işaretler arasındadır. Hasta yorgun, kalıcı bitkinlik ve herhangi bir faaliyette bulunamama hisseder. Hasta ayrıca uzun süre uyumak için güçlü bir istek duyar. Yorgun ve bitkin hissetmenin temel nedeni, yiyeceklerin hastanın midesinde iyi sindirilmemesi ve atık ürünlerin vücuttan atılmamasıdır. Bu, vücuttaki toksinlerde ciddi bir artışa yol açar. Mide mikropu, minerallerin ve vitaminlerin vücut tarafından iyi emilmemesine neden olur, bu da kansızlığa, bu da tembellik ve yorgunluk hissine neden olur.

Şişkinlik, mide ekşimesi ve kusma

Mide mikropları olan bir hasta, midesi dolu ya da boş, ya da hafif ya da yağlı yiyecekler tüketse de kalıcı olarak şişkinlik hisseder. Ancak hasta midesini uzun süre boş bıraktığında veya yağlı yemek yediğinde şişkinlik hissi ve artan gaz artar. Ayrıca hasta mide germ hastasının hissettiği asitlik ve asitliğin normal asitlikten farklı olduğunu hisseder. Mide ekşimesinin ana nedeni büyük olasılıkla kızarmış yiyecekler yemekten veya çok fazla yağ içerenlerden kaynaklanmaktadır. Ancak mide mikrop enfeksiyonu durumunda hasta yağlı yiyecekler yemeden çok mide ekşimesi hisseder. Hasta asitliği kalıcı olarak hissederek safra kesesinde yeniden büyümeye neden olur. Hastada ayrıca çok sık görülen kusma vardır. Herhangi bir yemek yerken kusma meydana gelir ve bu kusmaya bir miktar kan eşlik edebilir.

Diğer belirtiler

Dışkı renginde değişiklik: Mide mikropları ile enfekte olan kişi koyu renklidir ve siyaha yaklaşır.

Ağız kokusundaki değişiklikler: Hastanın ağzı düzenli diş fırçalamaya ve ağız bakımına rağmen kötü kokuyor. Ağız kokusu, midede enfeksiyonlu enfeksiyondan ve midede çürüyen yiyecek kalıntılarının varlığından kaynaklanır.

Kanama: Hasta kanamadan muzdariptir ve kanama ister kusmukla ister dışkı ile olsun birkaç bölgeden çıkar.

Mide ülseri: Mide mikropları, tekrarlayan mide ülserlerine neden olarak mide bölgesinde şiddetli ağrıya ve yemek için iştah kaybına neden olur.

Anemi ve anemi: Hasta vücutta demirin iyi emilememesi ve hastanın yaşadığı sık kanamalar nedeniyle bundan muzdariptir.