Midemi diyet olmadan nasıl inceltirim?

Nasıl incelirim? Birçok kişi tarafından sorulan bir soru, özellikle de çok sayıda kişi bir diyet uyguladığından ve vücut ağırlığının düştüğünü fark ettiğinden, ancak karındaki yağ aynı kaldığından, bir sonraki makalede düz bir karın elde etmenin en belirgin yollarını öğreneceğiz.

Bu konu içerir …

Midemi nasıl inceltirim?

Midemi nasıl inceltirim

Bazı kadınlar düz bir mideye sahip olmak için izlenmesi gereken belirli bir diyet olduğunu düşünebilir, ancak fazla göbek yağını eritmek için tasarlanmış bir diyetin varlığını ispatlayacak bilimsel bir kanıt yoktur, aksine sadece egzersizin yanı sıra doğru beslenme alışkanlıklarını takip etme meselesidir.

Göbek yağını kaybetmek ve birikimini azaltmak için atabileceğiniz birkaç adım var:

1. Bol miktarda lif tüketin

Liflerin size tokluk hissi verme ve salatalık, elma, yulaf veya yeşil bezelye gibi karın bölgesinde yağ birikimini azaltma yeteneği vardır.

2. Yemeğin büyüklüğünü belirleyin

Yemekten önce yemek içerisindeki kalori miktarını bilmek gerekir ve bu öğün basit ve kalorisi yüksekse mümkün olduğunca boyutunu küçültmeli veya yarısını yemelisiniz.

3. Şekerleri azaltmak

Fincan başına bir çorba kaşığı kadar çay veya kahve içebilir veya diyet şeker ile değiştirebilir, ayrıca şeker içeren meyve sularını şekersiz doğal meyve suları ile değiştirebilirsiniz.

4. İşlenmiş gıdaları azaltın

Tüm işlenmiş gıdalar trans yağlar, ilave tuz ve şeker içerir ve tüm bu faktörler kilo verme sürecini olumsuz etkiler ve daha da zorlaştırır.

5. Yeterince protein tüketin

Protein, bilimsel olarak Ghrelin olarak bilinen açlık hormonu seviyelerini düşürdüğü ve aynı zamanda iştahı azaltan hormonları artırarak kalori sayısının azalmasına katkıda bulunduğu için karında biriken kilo ve yağların azalmasına yardımcı olan en önemli şeylerden biridir.

6. Karbonhidratları azaltmak

Karbonhidratlar kilo veren ilk düşmandır, ancak burada ortaya çıkan soru alternatifi nedir? Baklagiller, tam tahıllar ve sebzeler gibi sağlıklı karbonhidrat kaynakları sizin için en iyi alternatiftir.

Karnı inceltmek için egzersizler

Göbek inceltme diyetinizi ayarlamakla sınırlı değildir, ancak spor vücut ağırlığını azaltmada ve fazla karın yağını kaybetmede çok büyük bir rol oynar ve almanızı önerdiğimiz en etkili egzersizler arasında şunlar bulunur:

1. Yüksek yoğunluklu aralıklı egzersiz

Bu egzersizin süresi 10 ile 30 dakika arasında değişmekte olup, insülin direncini azalttığı ve iskelet kaslarını güçlendirdiği için özellikle buna devam ederseniz vücut ve karın yağlarının azaltılmasında etkilidir.

2. Ağırlık çalışması

16 hafta boyunca haftada 3 kez ağırlık kaldırma yapmak, karın bölgesindeki yağ dokusunun azalmasına katkıda bulunur, gücü ve kasları önemli ölçüde artırır.

3. Aerobik egzersiz

Bu egzersizler, kalorilerin ve karın bölgesinde biriken yağların yakılmasına katkıda bulunur, ancak bunlara devam etmeniz ve rollerinin kilo vermekle sınırlı kalmaması, vücudun genel sağlığını iyileştirmesi şartıyla.

Karın zayıflama ipuçları

  • Gün boyunca bol su için.
  • Her gün bir saat yürüyün ve karın egzersizleri yapın.
  • Yavaş ye.
  • Egzersizin etkinliğini artırmak için sigarayı bırakın.
  • 8 saat kesintisiz uyumak.
  • Mümkün olduğunca stresi ve yorgunluğu azaltmak ve vücudu yeterince dinlendirmek.

Sonunda, “Nasıl incelirim?” Sorunuzu yanıtlamış olmayı umuyorum. Herhangi bir sorunuz varsa yorumlarla bizimle paylaşın, size hemen cevap verelim .. Güzel olduğunuz sürece, ince bir vücut ve düz bir karınla.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin