Minecraft’ta Araçların veya Nesnelerin Dayanıklılığı Nasıl Görülür – Hızlı ve Kolay

Minecraft kadar eksiksiz ve birçok olasılığa sahip bir oyun oynadığımızda, oyunumuzun yönlerini kontrol altında tutmak istememiz normaldir, böylece bundan daha fazlasını elde edebiliriz. Ve bu önemli yönlerden biri de günlük oyunlarımızda çokça kullandığımız araçlardır. Bu yüzden bu yazıda size gösteriyoruz Minecraft’ta araçların veya nesnelerin dayanıklılığı nasıl görülür.

Minecraft oynarken oluşturabileceğimiz ve kullanabileceğimiz birçok araç var. Bu yararlı araçların birçoğunu elde etmek veya diğer nesneler gibi işlemek çok zordur, bu nedenle ne kadar dayanacaklarını veya tamir edilmeleri gerekip gerekmediğini görmek istememiz normaldir. İstediğin buysa, işte bunu nasıl başaracağın çabucak ve kolaycave hatta araçlarınızı ve nesnelerinizi Minecraft’ta nasıl onaracağınız.

Minecraft’ta eşyaların dayanıklılığını nasıl görebilirim?

Bugün muazzam bir video oyun kataloğu Buna kolayca erişebiliriz, ancak Minecraft’ın dünyanın en popülerlerinden biri olduğuna hiç şüphe yok. Konsollardan cep telefonumuza kadar hemen hemen her platformdan bu harika video oyununu oynamak mümkün olduğu için anlaşılabilir bir durumdur.

Ancak, bu kadar yaygın kullanılan bir oyun olduğundan, hatırlayabileceğimizden çok daha fazla seçeneğe sahip olduğunu düşünmek mantıklı. Meraklı bir Minecraft oyuncusuysanız ve daha iyi ve daha iyi olmak istiyorsanız, nesnelerin dayanıklılığını bilmek ve oyun boyunca edindiğiniz araçlar. Ama buna nasıl ulaşılır?

minecraft elmas kazma

İşte tam burada size oyundaki diğer nesnelere ek olarak demir, elmas veya başka herhangi bir alet yaparken dayanıklılığı nasıl göreceğinizi gösteriyoruz. Öncelikle, Minecraft’taki bir öğenin dayanıklılığının özellikle ne olduğunu görelim.

Minecraft’ta bir nesnenin dayanıklılığı nedir?

Nasıl göreceğinizi bilmeden önce, dayanıklılığın ne olduğunu bilmeniz gerekir. Oyunun bu yönü, kullandığımız nesnelerin veya araçların sahip olduğu, onlarla gerçekleştirebileceğimiz eylemlerin sayısını gördüğümüz bir özelliktir. Bu dayanıklılık inceliyor nesneyi veya aracı kullandığımızda.

Zırh söz konusu olduğunda, dayanıklılık, bir parçanın kırılmadan alabileceği hasar miktarını gösterir. Öte yandan, oyun içi araçlar ve silahlar söz konusu olduğunda dayanıklılık, Hala onları kaç kez kullanabiliriz sorun değil.

Bunun dışında kullandığımız aletlerin ve nesnelerin dayanıklılığının tükendiğini gördüğümüzde, bunu başarmak için kullanabileceğimiz bir örs veya başka bloklar işleyerek bunları tamir etmek mümkün.

Minecraft’ta nesnelerin dayanıklılığını nasıl görebilirim?

Minecraft’ta silahların, aletlerin ve zırh parçalarının dayanıklılığını görmek aslında çok basit. Tek yapmanız gereken, envanterden veya nesneye sahip olduğunuz yerden, altındaki çubuğa bakmaktır.

elmas kılıç ile minecraft steve karakteri

Ne kadar aşınmış olduğuna bağlı olarak, harcandıkça yeşilden kırmızıya döndüğü için çubuk ya boş ya da dolu. Ve bir bilgisayardan oynarsanız, tam dayanıklılığı şu şekilde görebilirsiniz: F3 ve H’ye aynı anda basın.

Elbette, henüz kullanılmamış bir nesne, mükemmel durumda olduğu için bu çubuğa sahip değildir. Ve gerekirse elmas aletleri tamir edebileceğinizi bilmekten kesinlikle memnun olacaksınız, tabii ki, onarımın gerekli olup olmadığını görmek için nesnenin durumuna bakarak. Ayrıca, bir aleti silah olarak kullanırken, bunun çapa haricinde iki kullanım olarak sayıldığını unutmayın.

Bir diğer önemli ayrıntı ise, bir zırhın, aletin veya silahın dayanıklılığını ve direncini, yapılması basit olan farklı büyüler yardımıyla artırabileceğinizdir. Ama bunu unutmamalısın versiyona göre değişebilir Bu nedenle, mümkün olduğunda Minecraft’ı güncellemenizi öneririz.

Bu kılavuzun sizin için çok faydalı olacağını ve Minecraft’ta oyun sürenizden en iyi şekilde yararlanabileceğinizi umuyoruz.