Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Mısır’ın kıymetli hazinesi ve Ortadoğu’nun en güzel ikinci şehri Aswan’a seyahatim

En güzel Mısır valiliklerinden biri olan Aswan, dünyanın en harika yürüyüş yollarından biri olarak kabul ediliyor, Nil Nehri’nin sayfasında dolaşan teknelerin bile içinde her bölgeye sarkan sıcak havanın ve sakin atmosferin buranın tarihine tanıklık ettiği ve Nubia köylerinin yanı sıra arkeolojik ve kültürel yapılarla dolup taştığı dünyanın en harika yürüyüş yollarından biri olarak kabul ediliyor. […]

18 Aralık 2020 - 14:57 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi. A+A-

Mısır’ın kıymetli hazinesi ve Ortadoğu’nun en güzel ikinci şehri Aswan’a seyahatim

En güzel Mısır valiliklerinden biri olan Aswan, dünyanın en harika yürüyüş yollarından biri olarak kabul ediliyor, Nil Nehri’nin sayfasında dolaşan teknelerin bile içinde her bölgeye sarkan sıcak havanın ve sakin atmosferin buranın tarihine tanıklık ettiği ve Nubia köylerinin yanı sıra arkeolojik ve kültürel yapılarla dolup taştığı dünyanın en harika yürüyüş yollarından biri olarak kabul ediliyor. Al-Badi’a, bu yüzden size sırlarla ve gezilerle dolu Asvan’a yolculuğumu göstereceğim.

Bu konu içerir …

Asvan gezim

Bu harika ülkede ilginç turuma başlamadan önce, adının kökenini bu adla öğrenmeyi merak ediyordum, bu yüzden eski Mısır dilinde “Sono” dediklerini biliyordum ve pazar anlamına geliyordu çünkü burası malların ticaret ve satışı için bir yerdi ve nakliye için bir istasyon alan ticari karavanlar için bir merkezdi ve sonra Yunanlılar döneminde adı “Sin” olarak değiştirilmiş, ardından Kıptiler onu “Kuğu” olarak değiştirmiş ve Araplar MS 6. yüzyılda Mısır’a geldiklerinde onu “Asvan” olarak değiştirmişlerdir.

Aswan’ı ayırt eden şey, Nil Nehri kıyısındaki uzantısıdır, bu yüzden Aswan Mısır’dan Afrika’ya geçiş ve bağlantı olduğu için antik Firavun uygarlığını tanıma tutkumu doyururken, şehrin pitoresk atmosferinin ve büyüleyici doğal manzaralarının tadını çıkarmak için yeri doldurulamaz bir fırsatım oldu.

Asvan gezim

Beni Asvan’ı ziyaret etmeye en çok teşvik eden şey, her tarafına yayılmış ve bilinmeyi hak eden birçok turistik yeri içermesiydi, özellikle çok büyüleyici Nubia köyleri, antik tapınaklar, müzeler ve hatta şimdi sizinle konuşacağım oteller.

Elephantine Adası

Bu ada, güzel palmiye ağaçları ile süslendiği ve kerpiç evlerle dolu olduğu ve parlak, neşeli renklerle boyandığı için Asvan’ın en güzel turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir, pek çok turist ziyaret eder. Ve Khnum Tapınağı’nın yanı sıra, Hasat mevsimi boyunca Nil Nehri’nin yüksekliğini ölçmek için Firavunlar döneminde harabelerin yerleşim yerinin dibinde kurulan Nilometre de var.

Asvan gezim

Ondan sonra, keyif ve rahatlıklarından dolayı büyük beğendiğim rengarenk evlerle karakterize Siou köyü ve Koti köyünün güzelliği ve çekiciliğinin, şehir hayatının koşuşturmacasından uzak, sakin bir hayatla dolu köy koridorlarının kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıldığı Asvan’ın kuzeyine doğru yola çıktım. Afrika ve Asya’dan gelen gelişen bitkilerle dolu Aswan Orchard veya Botanik Bahçesi’ne kano veya tekne ile ulaşılabilir.

Nubia Müzesi

Aswan gezimde ziyaret etmek istediğim en önemli yerlerden biri, çünkü müze, Yüksek Baraj ve Nasser Gölü’nün inşasından sonra etkisini maalesef yok eden bu medeniyetin hikayesini anlatırken, eski Nubia’nın sırlarını öğrenecek ve modern tarihini keşfedeceğim ve ayrıca Nubia’nın eserlerini görmekten de keyif aldım. Kush şehri olarak bilinen antik kent, Philae Tapınağı ve Abu Simbel Tapınağı’nın antik eserlerini ve koleksiyonlarını Yüksek Baraj sularından korumak için UNESCO projesinin birçok siyah beyaz fotoğrafıyla birlikte.

Asvan gezim

Firavun heykelleri müzesindeki el sanatları, siyah granitten yapılmış Tahraka başı, siyah granitten yapılmış Amirnas heykeli, Kral Ramses heykeli, Shabtka başkanı ve diğerleri gibi firavun heykelleri müzesindeki el sanatları ve Nubia’yı karakterize eden bir dizi Nubia el sanatları ve halk sanatlarının sergilendiği etnografik bölüm oldu. Nubia Müzesi’nin arkasında bulunan ve içinde o dönemin özelliklerini taşıyan bir grup mozole içeren Fatımi mezarlığını da ziyaret etmeyi unutmadım.

Bitmemiş Dikilitaş

Yaklaşık kırk bir metre yüksekliğinde ve yaklaşık dört metre genişliğindeki Asvan’daki kuzey taş ocağında bulunan ünlü dikilitaş, bu adı, çatladığında büyük bir kısmı kaybolduğu için buluyor ve tamamlandığında ağırlığının 1168 tona ulaşacağı söyleniyor.

Asvan gezim

Yüksek Baraj

1960 yılında Cumhurbaşkanı Cemal Abdül Nasır döneminde kurulduğu için büyük tartışmalara neden olan modern çağın en önemli ve en ünlü başarılarından biri olarak kabul edilir ve yaklaşık 42,7 milyon metreküp taşı kurması ve tüketmesi, Khufu piramidinin on yedi kez büyüklüğüne eşdeğerdir.

Asvan gezim

Uzunluğu yaklaşık 3,7 km ve kalınlığının tabanda yaklaşık 980 m, zirvede 40 m olduğu tahmin ediliyor ve büyük tarihsel değeri, su seviyesini korumak ve Mısır’ı sellerden korumak için elektrik üretmenin yanı sıra önemine de geliyor, Aswan Rezervuarı’nı da ziyaret etmeyi kaçıramazsınız.

Naser Gölü

Dünyanın en büyük sanayi göllerinden biri olarak kabul edilen ve Yüksek Baraj’a elektrik enerjisi üretmek için yeterli su sağlamak amacıyla kazılmış ve kurulmuş ve su da sulama için kullanılıyor, bu bölge hala her gün ziyaretçi çeken birçok antik eseri koruyor.

Asvan gezim

Nasser Gölü kıyılarında bir tekneye binip etrafta dolaşabilir, Aswan’ın büyüleyici güzelliğinin tadını çıkarabilir ve saf kahverengi yüzlere sahip dost canlısı insanlarıyla etkileşime geçebilirsiniz.

Aziz Simon Manastırı, St. Simeon

Bu manastır Nil Nehri’nin kıyıları arasında yer alır ve MS yedinci yüzyılda kurulmuştur, ancak MS 13. yüzyılda susuzluğundan dolayı keşfedilmiştir ve Mısır’daki Kıpti döneminin en önemli anıtlarından biridir.Saint Simon Manastırının güney tarafı bir kiliseden, doğu tarafı ise iki mezarlık, orta kısmı ise Melekler arasında Mesih’in hayal gücünü içerirken, batı ve kuzey kısımları Firavun binaları ve birkaç küçük mağara içerir.

Asvan gezim

Philae Tapınağı

Tapınak, Asvan gezim sırasında gördüğüm en önemli anıtlardan biri, tarihi önemi, kendisiyle birebir aynı olan mimari yapısı ve içindeki önemli anıtlar nedeniyle Yukarı Mısır’ın en önemli anıtlarından biri olması nedeniyle, Yüksek Baraj suları nedeniyle eski konumundan taşınmış olduğunu belirtmekte fayda var. Bir kısmı telef oldu ve yeni yeri Agilica Adası.

Asvan gezim

Taksiyle ulaşabileceğiniz Roma ve Bizans dönemlerine ait bazı yapıların yanı sıra Philae adasındaki Hathor Tapınağı ve Trajan Köşkü gibi bazı turistik yerler arasında bir tur attık.

Soyluların Mezarları

Elephantine Adası’nda rahiplerin, hükümdarların ve soyluların mezarlarının yapıldığı Nil Nehri’nin batı yakasına oyulmuş ve genişletilmiş bir dizi taş mezardan oluşur. Sayısı 31 olup soyluların mezarlarının sağ üst köşesinde yer alır ve en büyük mezarlardan biridir.

Asvan gezim

Daha sonra Nubia’daki ticaret hareketini anlatan firavunlara ait yazıtları barındırması ile öne çıkan 43 Nolu Anıt Mezarlığı ve daha sonra zarar görmesine rağmen bu dönemde sanatın gelişiminin kapsamını gösteren renkli yazıtları hala muhafaza eden Stika Mezarlığı bulunmaktadır.

Kalabsha tapınağı

Asvan gezimde gittiğim en önemli turistik yerlerden biri olan bu yer, UNESCO projesinden sonra Nasır Gölü’nün sularından korunarak eski Nubia simgelerinden kurtarılabilecekleri kurtarmak için korunan birkaç tapınaktan oluşuyor. Kökleri Roma İmparatoru Augustus dönemine kadar uzanmaktadır.

Asvan gezim

Çiçek tepeli dört sütun ve Hathor’un iki sütunu içeren Kirtasi tapınağının yanı sıra Ramses II’nin emriyle inşa edilen ve bir teşhir odası, bir giriş ve bir kutsal alan içeren Vali Evi Tapınağını da ziyaret edebilirsiniz.

Açıklama Aga Khan Aga Khan Mozolesi

Nil’in batı yakasında yer alan bu türbe, tarihte Asya ve Afrika’da pek çok tıp ve eğitim merkezlerinin kurulmasında büyük rolü anılan Sultan Muhammed Şah’ın türbesine ev sahipliği yapmak üzere inşa edilmiştir. Ilıman ikliminin ve büyüleyici doğasının tadını çıkarmak için sık sık Asvan’ı ziyaret ettiği için Ağa Han olarak anılmıştır, bu nedenle bunların yapımı için Asvan seçilmiştir. Mezarlık.

Asvan gezim

Eski Katarakt Oteli

Batı Şeria’nın nefes kesen manzarasının keyfini çıkarmanın yanı sıra, etrafını saran kendine özgü yemyeşil bahçeleri ve bitkilerle ve çeşitli ve nadir çiçeklerle dolu geniş yeşil alanları nedeniyle TV dizileri ve filmleri tarafından istismar edilen harika bir yer olduğu için Aswan’a yaptığım seyahat sırasında gitmeyi garantilediğim en şaşırtıcı turistik yerlerden biri. Nil Nehri’ne.

Asvan gezim

Cataract Hotel, harika konumu ve muhteşem güzelliği sayesinde, dünyanın her yerinden binlerce turistin ilgisini çeken en güçlü faktörlerden biri haline getiren birçok uluslararası üne kavuşmuştur.

Küçük Ebu Simbel köyü

Bu köy, ünlü Abu Simbel Tapınağı’nın yakınında yer almaktadır ve burası binlerce ziyaretçiyi cezbeder, turistik yerlere yakın otelleri nedeniyle, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne katılan ve keşfedilmeyi en çok istediğim yerlerden biri olan Abu Simbel tapınakları arasında dinlenip gezebilirler. Harika tarihi yeri nedeniyle Aswan’a seyahatim.

Asvan gezim

Saluja ve Ghazal kutsal alanı

Yaklaşık yarım kilometrekarelik tahmini alanıyla Mısır’daki en küçük doğa rezervlerinden biridir ve ilk şelalenin yanında yer alır.Aynı zamanda Nil’in ortasında en popüler olanları Gazelle Adası ve Saloga Adası olan birkaç adadan oluşur.

Asvan gezim

Bu rezerv benim Asvan’a yaptığım seyahat sırasında benim için ideal bir yer çünkü Nil’in ortasındaki küçük alanı ve konumuna rağmen bitkiler, hayvanlar ve kuşlar dahil olmak üzere nesli tükenmeye mahkum çok sayıda canlıyı barındırıyor, ayrıca bitkilerle kaplı ve her tarafı Nil ile çevrili. Bu da, ilk yaşamın başka bir zamanında olduğunuzu hissettirir.

Asvan otelleri

Aswan birinci sınıf bir turizm şehridir, bu nedenle ziyaretçilere uyan ve misafirlerin onayını kazanan otellerle dolu ve Aswan’a yaptığım seyahatte bildiğim en iyi otellerden biri.Ayrıca Nubia evlerinden birini de kiralayabilirsiniz:

Asvan gezim

Pyramisa Corniche Aswan Otel

Bir odanın bir gecelik ortalama fiyatı 720 EGP’ye ulaşabilir.

Sofitel Eski Katarakt Aswan Otel

Bir odanın bir gecelik ortalama fiyatı 4.000 EGP veya daha fazla olabilir.

Philae Otel Aswan

Bir gece için ortalama oda fiyatı 700 EGP civarındadır.

Aswan Restoranları

Aswan’daki restoranlar ise Arap dünyasının spesiyalitelerini sunan oryantal bir restoran olan Duchess Restaurant gibi pek çok farklı mekân bulunmakta, ayrıca Mısır’ın meşhur yemeklerinde uzmanlaşan Mısır Restoranı, ayrıca tüm Asvan, Mısır ve dünya mutfaklarından yemekler sunan Panorama Restaurant bulunmaktadır.

Asvan gezim

Çok keyif aldığım Asvan gezimin sonunda, Asvan’ı ve onun doğal güzelliğini, bize dünyanın en eski medeniyetlerinin tarihini anlatan turistik cazibesini ve Nubia’nın özgünlüğüyle dolup taşan pazarlarının el sanatları, baharatları ve diğerlerinin satılması için elinden geldiğince canlandırmaya çalıştığımı umuyorum. Fark yaratan ürünlerden biri de unutulmaz bir kış atmosferi geçirmek istiyorsanız Asvan’dan daha iyisini bulamazsınız.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Kuzey kıyılarında turizm ve Akdeniz’in en iyi plajları

Veya geleneklerin, medeniyetlerin ve birçok turistik mekanın bulunduğu Kahire’de turizm

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/