MIUI 12 kodu, Xiaomi Mi 11 Pro’nun bir QHD + ekrana sahip olabileceğine dair ipuçları veriyor

Xiaomi, yaklaşan Mi 11 serisiyle ilgili ayrıntıları henüz açıklamamış olsa da, son MIUI 12 beta sürümünde görülen yeni kod dizileri, en üst düzey Mi 11 Pro’nun bazı önemli ekran geliştirmelerine sahip olabileceğini gösteriyor. Dizeler, Xiaomi’nin en son Android görünümüne MEMC, SDR’den HDR’ye yükseltme ve AI yükseltme için destek eklemeye çalıştığını ortaya koyuyor ve bu ekran özelliklerinin şirketin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonuna gidebileceğinden şüpheleniyoruz. Bu yeni ekran özelliklerinin yanı sıra Mi 11 Pro, yüksek çözünürlüklü bir QHD + ekrana sahip olabilir.

XDA Kıdemli Üyesi ve sık sık Xiaomi habercisi Kacskrz Android 11 sürümüne dayanan en son MIUI 12’nin Ayarlar uygulamasında QHD + çözünürlük ekranına işaret eden yeni dizeler keşfetti. Bu dizeler, Mi 11 Pro’nun bir QHD + çözünürlük paneline sahip olacağını açıkça onaylamasa da, bunların varlığı, Weibo sızıntı Dijital Sohbet İstasyonu. İşte yeni dizeler:

<string name="resolution_fhd">FHD+ (Full HD)</string>
<string name="resolution_fhd_summary">2400×1080</string>
<string name="resolution_qhd">QHD+ (Quad HD)</string>
<string name="resolution_qhd_summary">3200×1440 (consumes more power)</string>

<string name="save_battery_mode">Save power with QHD+</string>
<string name="save_battery_mode_summary">Switch resolution automatically to save power</string>

Yukarıda belirtilen dizelerde görebileceğiniz gibi, en son MIUI 12 güncellemesi yeni bir “Quad HD” 3200 × 1440 çözünürlük ayarı getiriyor. Ayar, “daha fazla güç tükettiğini” belirten bir sorumluluk reddi beyanıyla birlikte gelir. Ayrıca, güç tasarrufu için ekranı otomatik olarak FHD + çözünürlüğe geçiren bir pil tasarrufu modu içerir. Xiaomi’nin mevcut cihazlarının hiçbirinde QHD + paneli bulunmadığından, bu yeni ayar muhtemelen yakında çıkacak bir cihaz için eklenmiştir; büyük olasılıkla Mi 11 Pro.

Xiaomi’nin son amiral gemisi olan Mi 10 Pro’nun yalnızca 90Hz yenileme hızına sahip bir FHD + paneline sahip olduğunu belirtmek gerekir. Yani Mi 11 Pro’nun 120 Hz’de bir QHD + paneli varsa, selefine göre büyük bir yükseltme olur. Ancak böyle bir panele sahip ilk telefon olmazdı. OnePlus 8 Pro ve OPPO Find X2 Pro, QHD + 120Hz panellere sahip ilk iki cihazdı. İlginç bir şekilde, bu cihazlar aynı zamanda Mi 11 Pro’ya gitmesi beklenen yukarıda belirtilen ekran özelliklerini de sunuyordu.

Öne çıkan resim: Xiaomi Mi 10 Pro