MIUI Launcher, yatay bir son uygulamalar ekranı alıyor

Xiaomi’nin MIUI’si, Android cihazlarda bulunan en popüler özel UX’lerden biridir ve çeşitli fiyat noktalarında şirketin akıllı telefonlarının satış hacminin en üstünde yer alır. MIUI 10, 2 × 2 uygulama listesini Son Kullanılanlar paneline dikey olarak kaydırarak daha da getiren yeni bir Başlatıcı getirdi. Şimdi, MIUI 12’deki MIUI Launcher, yatay bir son uygulamalar ekranını etkinleştiren bir seçenek alıyor.

Telgraf kanalı @Kafadergisi yeni yatay son uygulamalar ekranını getiren MIUI Launcher’ın yeni bir sürümünü paylaştı. MIUI Launcher Alpha v4.21.0.2425-10261728 aşağıdaki değişiklik günlüğüyle birlikte gelir:

  1. Yeni Yatay Son Çağrılar seçeneği eklendi
  2. Bazı modellerin yanlış noktalar bildirdiği hatayı düzeltin
  3. Gauss bulanıklık düzenini ayarlayın
  4. Klasör simgesini sürüklerken simgenin kaybolması hatasını düzeltin
  5. Uygulama donmasını boşaltma sorununu optimize edin
  6. Son görevin içindeki ve dışındaki animasyonu ayarlayın

Telegram kullanıcısı @Deiki yeni yatay son uygulamalar kullanıcı arayüzünü çalışırken gösteren ekran görüntülerini yakalamayı başardı:

Yukarıda görüldüğü gibi, Ana Ekran artık bir “Son Kullanılan Öğeleri Yerleştir” seçeneği alır ve 2 × 2 dikey kaydırma seçeneğine veya yatay kaydırma seçeneğine sahip olmayı seçebilirsiniz. Yatay kaydırma seçeneği, OnePlus ‘OxygenOS ve Google’ın Pixel Android UX gibi diğer özel UX’lerde gördüklerimizi anımsatıyor. Son zamanlarda açılan uygulamalara erişmenizi sağlayan yana doğru basit bir kaydırma ile kullanımda oldukça basittir. Kapatmak ve bellekten kaldırmak için uygulamayı yukarı kaydırabilir ve hafızada kilitlemek veya ayarlara erişmek için uzun süre basabilirsiniz. 2 × 2 dikey kaydırma Son Kullanılanlar bölmesi bir bakışta çok daha fazla bilgi sunarken, yatay kaydırmalı Son Aramalar bölmesi, Android ekosisteminde çok daha yaygın bir şekilde benimsendiği için kullanıcılara aşinalık sunar.

Özellik geçişinin ortaya çıkması için APK’yı Xiaomi MIUI 12 cihazınıza yükleyebilirsiniz, ancak aslında çalışmayabileceğini unutmayın. Her şey yolunda giderse, özelliğin cihazınıza kararlı bir MIUI 12 güncellemesiyle ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın