Moto G8, Moto G Stylus ve diğer Snapdragon 665 Moto telefonlar birleşik OmniROM alır

Qualcomm Snapdragon 665 yonga seti bu noktada bir yıldan biraz daha eski, ancak Motorola gibi OEM’ler en son orta sınıf ürünlerini tasarlarken bu sekiz çekirdekli SoC’yi kullanmayı tercih ediyor. Lenovo’nun sahibi olduğu marka şu ana kadar Moto G8, Moto G Stylus ve Moto G Power dahil olmak üzere bir avuç Snapdragon 665 ile çalışan akıllı telefon çıkardı. Bu cihazların lansman stratejisi oldukça etkileyici: ABD’de satılan Moto G Fast, kaputun altındaki Moto G8’den başka bir şey değilken, Avrupa Moto G Pro, Moto G Stylus ile aynı DNA’yı paylaşıyor.

Bu cihazların iç benzerliklerine rağmen, Motorola devam etti ve bu cihazlar için ayrı çekirdek kaynak kodu paketleri yayınladı. Şimdi, forumlarımızda XDA Tanınan Geliştirici vache olarak bilinen OmniROM katılımcısı Vache Ounet, OmniROM’un birleşik yapısıyla kaosun ortasında uyum sağlamaya çalışıyor. Android 10’a dayalıdır ve yukarıda belirtilen akıllı telefonların çoğu arasında çapraz uyumludur.

XDA Forumları: Moto G Power / G8 Power ||| Moto G8 / G Hızlı ||| Moto G Stylus / G Pro

Tüm çabaları, Moto G8 Power için resmi olmayan bir OmniROM yapısıyla başladı. Daha sonra vache, mevcut yapıların dayandığı bu Snapdragon 665 Moto telefonlar için birleşik cihaz ağacını ortaya çıkaran müthiş bir iş çıkardı. Verizon’da hücresel verilerle ilgili küçük bir hatanın yanı sıra, birleşik özel ROM, geliştirici tarafından kararlı kabul edilir. SELinux zorunlu kılmak için ayarlanmıştır ve SafetyNet Onayının tüm cihaz varyantları için geçmesi beklenmektedir.

Şu anda birleşik OmniROM yapısı tarafından desteklenen telefonların listesi aşağıda bulunabilir:

OmniROM, önceden yüklenmiş Google uygulamaları ile birlikte gelir. ROM, Fastboot arabirimi üzerinden yanıp sönecek şekilde tasarlandığından, yüklemek için TWRP gibi özel bir kurtarmaya ihtiyacınız yoktur. Yukarıda bağlantısı verilen forum başlıklarına bir göz atın ve ROM’u cihazınızda kurmak ve çalıştırmak için ilk gönderideki talimatları izleyin.