Mükemmel lezzet için 9 adımda salatalık turşusu nasıl yapılır

Salatalık turşusu nasıl yapılır Pek çok ev hanımının bilmesi gereken yöntemlerden biri, çoğu salatalık topladıkları için ve maalesef yöntem iyi takip etmedikleri bazı şeylerden dolayı başarısız oluyor ki bu da dekapajın temellerinden biridir. Salatalık turşusuDaha harika tarifler için göz alıcı web sitemizde bizi takip edin Mısır mutfağı.

Salatalık turşusu nasıl yapılır

Bu yöntemin avantajlarından biri de yemek yememizi sağlamasıdır. Salatalık turşusu Biraz turşudan sonra çok hızlı bir şekilde aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız var:

içindekiler

 • Yarım kilo küçük salatalık.
 • Birkaç diş sarımsak.
 • Bir bardak su.
 • Bir buçuk yemek kaşığı tuz.
 • Laurie kağıdı.
 • Yeşil dereotu.
 • Kırmızı ve yeşil acı biber.
 • Bir fincan doğal sirke veya elma sirkesi.
Salatalık turşusu nasıl yapılır
Salatalık turşusu nasıl yapılır

Hızlı adımlarla salatalık turşusu nasıl yapılır

 1. Biz yıkarız Seçenek Peki, onu uçlarından dört parçaya böldük ve kalan malzemeleri hazırlayana kadar bıraktık.
 2. Sarımsakları iyice ezip, salatalıkları yeşil dereotu, kırmızı ve yeşil acı biber ve defne yaprağı ile turşu yapmak için tasarlanan kavanozun içine koyuyoruz.
 3. Sonra bir bardak suya bir buçuk yemek kaşığı tuz ekleyin ve tamamen çözüldüğünden emin olana kadar karıştırmaya devam edin.
 4. Ocakta bir kapta bir bardak sirke ile su ekleyip kaynayana kadar karıştırdıktan sonra kaldırıp kavanoza boşaltıyoruz.
 5. Kavanoza konulan tüm malzemeleri su ve sirke ile iyice karıştırıp iyice karışana kadar karıştırdığınızdan emin olun.
 6. Kavanoza koyduktan sonra ve içine salatalığı koymadan önce kaynar suyun tamamen soğuyana kadar bırakılması gerektiğini bilerek doğranmış salatalığı kavanoza ekliyoruz.
 7. Kavanozu tamamen salatalıkla doldurduktan sonra, suyun salatalığın kavanozunun tüm içeriğini tamamen suya batırdığından ve su dışında görünür bir seçenek olmadığından emin olmalıyız.
 8. Kavanozun yüzüne biraz yağ koyun, böylece yağ salatalığın tüm yüzünü kaplar.
 9. Kavanozun ağzına plastik bir poşet koyup kapağı çok sıkı kapatarak en az iki gün beklettikten sonra salatalık turşusu burada ve dudaklarla yenebilir.