Nasıl Daha Hızlı Uzanır boy uzatma egzersiz

Eğer bir genciyseniz ve istiyorsanız daha hızlı uzar o zaman bu gönderi tam size göre.

Ergenlik, hormonlarınızın zirvede olduğu tek zamandır. Böyle bir yaşta, bir stimülasyon sistemi en iyi durumdadır ve diğer çeşitli hormonal değişiklikler, durmak bilmeyen bir hızda gerçekleşir. Genç bir çocuk için hiçbir şey düzgün bir boy elde etmekten daha iyi olamaz; kesinlikle gösteriş yapabilir ve gurur duyabilir.

Ancak, bu konuyu derinlemesine araştırmama dayanarak açtığım sürece, herhangi bir genç çocuğun boy uzaması için gerekli olan en önemli iki faktörü ele alalım. Evet, doğru tahmin ettiniz, genler ve beslenme. Bu ikisinin ölümcül kombinasyonu, genç bir çocuğun boyunu fazladan bir yörünge seviyesine çıkarmada mucizevi faydalar sağlayabilir. Bunun dışında egzersiz, daha uzun bir boy elde etmede hayati bir rol oynayabilir.

Şimdi perdeleri açalım ve herhangi bir ergen çocuğunun boy uzaması için itici güç olan üç temel faktörü ele alalım:

Pekala, ergenlik çağındaki bir çocuksanız ve gizemli boy uzaması problemini çözmeye hevesliyseniz, oturun, en sevdiğiniz yemeği alın ve uygun büyüleyici yüksekliği elde etmek için vurmanız gereken ana notları anlayın.

13 yaşında nasıl daha uzun olunur?

Kısa sürede verimli sonuçlar almak için en baştan doğru şeyleri yapın.

Egzersiz yapmak

Egzersiz için farklı direnç eğitimi tekniklerine yatırım yapın. Evinizde bir barfiks barınız varsa, yüksekliği artırmak için asma egzersizi en iyisidir. Bunun dışında uzun vadede oldukça etkili olan atlama yapabilirsiniz. Daha uzun uzatma egzersizlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Diyet

Boy uzaması için hayati önem taşıdığından, kalsiyum bakımından zengin yiyecekleri dahil edin. Ayrıca diyetiniz, kemiklerinizi beslemek için yağsız protein, balık, süt ürünleri, D vitamini ve ayrıca büyüme engel faktörlerine karşı savaşmak için çinko içermelidir. Yüksekliği artırmak için yiyeceklerin bir listesini alın.

Rutin

Güne bir başlangıç ​​egzersizi ile başlayın, okula gidin, eve gelin ve yüzme ve koşma gibi bazı fiziksel aktivitelerde kendinizi şımartın. Sonunda, boyunuzu her şeyin doğru dengesi ile beslemek için en az 8 saat derin bir uyku çekin.

Nasıl daha hızlı uzanır - Gençler için Kılavuz

14 yaşında nasıl daha uzun olunur?

Şimdi, ergenlik döngünüzün bir yaş grubunu geçtiğinize göre, işte 14 yaşındaki bir çocuğun boy büyümesi için sonraki önemli şeyler.

Egzersiz yapmak

Bu yaşta, bir spor salonuna katılmanızı ve boy uzamanıza yardımcı olacak oldukça iyi egzersizler yapmanızı öneririm. Boyunuzu artırmak için Akciğerler, atlama, şınav vb. Yapın.

Diyet

Günlük tüketiminize yağsız protein ekleyin. Ayrıca, bol miktarda çinko alın; ıspanak bunun için mükemmel bir kaynaktır. Kalsiyum, her genç çocuk tarafından tüketilmesi gereken temel bir bileşendir. Kılavuzu okumalı boy uzayan yiyecek

Rutin

Erken kalkmak için disiplinli bir rutin uygulayın. Sağlıklı bir kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği yiyin. Bu dönemde büyüme hormonlarının çoğu aktive olduğu için düzgün uyuyun.

15 yaşında nasıl daha uzun olunur?

Bu yaş, genç erkekler için bir dönüm noktasıdır. Bu yaşa gelindiğinde, genleriniz uygun boy büyüme faktörünüze karar verir, ancak bazı hilelerle daha da ileriye gidebilirsiniz.

Egzersiz yapmak

Direnç antrenmanını hesaplayın, istediğiniz kadar egzersiz varyantları yapın ve yoğun antrenman rutinine katılın.

Diyet

Diyet, 13-14 yaş arası bir gencinki ile aynıdır, ancak bazı küçük eklentiler vardır. 15 yaşında, vücudunuzun bu kadar kaloriye ihtiyacı vardır. Kalorilerinizi koruyun, kontrol edin ve kahvaltınızı asla atlamayın.

Rutin

15 yaşındaki bir genç için rutin zor ama boy faktörünüz için biraz zaman ayırmak çok da önemli değil. Erken kalkın, bazı iyi egzersizlere yatırım yapın ve maksimize edilmiş sonuçlar için en az 7 saatlik düzgün bir koşu uykusu alın.

16 yaşında nasıl daha uzun olunur?

Kendinizin daha uzun büyümesine ve gelişmesine izin vermek için her şeyin dengesine ihtiyaç duyacağınız bir sonraki gençlik seviyesine hoş geldiniz.

Egzersiz yapmak

16 yaşında, neredeyse tüm kuvvet ve direnç antrenmanı egzersizlerini yapabilirsiniz. Boyunuza biraz ışık tutmak için spor salonunuza bir çift atlama ipi taşıyın. Bu yükseklik sıçramasını sağlamak için düzenli bir süre asılı egzersizin bazı harika varyantlarını yapın.

Diyet

16 yaşında, karbonhidrat, protein ve sağlıklı yağların uygun bir kombinasyonu şarttır. Bu senaryoda her yemeğinizi alın. Yağsız, kalsiyum açısından zengin yiyecekler yemeye yatırım yapın ve farklı çinko açısından zengin gıdalardan çinko kullanın.

Rutin

Artık bir erkeğe dönüştüğünüze göre, disiplin rutininizin bir parçası olmalıdır. Sağlıklı bir kahvaltı yapın, işinizi yapın, spor salonunuza biraz zaman ayırın, temiz yemek yiyin ve her boy uzatma faktörünün bel kemiği olan yeterli miktarda uyuyun.

17 yaşında nasıl daha uzun olunur?

Tebrikler, erkeklik çağına girmenin sadece bir adım gerisindesiniz ve bu yaşta bu yüksekliği bir dereceye kadar uzatmak için kesinlikle bazı derin sırları bilmek isteyeceksiniz.

Egzersiz yapmak

Kobra Egzersizi: Omurgayı büyük ölçüde kaldırmak için en iyi egzersizlerden biridir. Bunu, yaklaşık 5 ila 30 saniye süren tekrarlarla durmaksızın gerçekleştirin.

Diyet

  • Mümkün olduğunca Kalsiyumu dahil edin.
  • Balık takviyeleri, balık, mantar gibi D vitamini açısından zengin besinler,
  • Yumurta, tavuk, balık, fasulye tofu’dan protein tüketimi,

Rutin

İyi bir spor salonuna yatırım yapın, sağlıklı beslenin ve sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak için en az 7-8 saat uyuyun.

18 yaşında nasıl daha uzun olunur (okul bittikten sonra)

Boy uzama şansınızın daha az olduğu Manhood’a hoş geldiniz. Yine de, daha uzun olmak için ekstra çaba gösterebilirsiniz.

Egzersiz yapmak

En iyilerden biri olan Cobra ile yukarıdaki egzersizlerin hepsini birleştirin. Bir spor salonu üyeliği alın ve antrenmanınıza kararlı bir şekilde devam edin.

Diyet

  • Dengeli bir protein, karbonhidrat ve yağ bileşimi içeren sağlıklı bir kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği yiyin.
  • Günlük diyetinize D vitamini ekleyin.
  • Çalışan bir genç için, açlığınızı gidermek için iyi protein barlarına yatırım yapsanız iyi olur.

Rutin

18 yaşındaki gençlerin çoğunluğu çalıştığından, günlük aktivitelerinizin planlanması önemlidir ve en az 8 saat uyumak, istediğiniz yüksekliğe ulaşmak için birincil hedef olmalıdır.

Pekala, tüm bilgiler tam orada, farklı modüllerde mükemmel şekilde şekillendirilmiş önünüzde. Eğer bir genciyseniz ve boyu uzatmak istiyorsanız, dik durmak ve hayatın zorluklarıyla yüzleşmekten gurur duymak için yukarıdaki yönergeleri izleyerek başlamanız daha iyi olur.

Bir cevap yazın