Nasıl yapılır: Bahçe aletlerinin bakımı – çim ve bahçe

İyi bir çim, yüksek kaliteli bakımla başlar – ve bu sadece yabani otlarınıza ayak uydurmak anlamına gelmez. Bahçe aletlerinizin bakımını yapmak, yaptığınız herhangi bir rutinin en yüksek doğruluk ve hassasiyet potansiyeli ile yürütülmesini sağlayacaktır. Aletlerin sadece keskin olması değil, aynı zamanda temiz ve steril olmaları da gerekir, böylece bahçe yataklarınıza yanlışlıkla hastalık veya virüs yaymazlar. Ve tabii ki, kuru bir yerde saklandığında, yarının işleri için çimlere bırakmayın! Bahçıvanlık sorunu ne olursa olsun, aletlerinizi nasıl iyi durumda tutacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Temizlik
Aletlerinizdeki kiri bir bahçe hortumuyla yıkayarak başlayın. Temizlik Tel fırça ile. Aletleri herhangi bir ev tipi ağartıcının seyreltik bir çözeltisine batırın. Terebentin, su ile kaplanabilecek her türlü amaç için kullanılabilir ve pasın içindeki elementleri emmek için sirke kullanılabilir. Tahta saplara keten tohumu yağıyla hafif bir ovalama yapın. Kapsamlı bir temizlik yalnızca steril aletler anlamına gelmez, aynı zamanda aletlerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Bunu yatırımınız için koruma olarak düşünün.

bileme
Çapa, makas, makas, bıçak, çöp, şeftali ve küreklerin ara sıra bilemeye ihtiyacı vardır. Bıçakları WD-40 veya başka bir yağlayıcıyla silin. Çoğu bıçak, çoğu donanım mağazasından satın alınan 10 inç düz frezeleme dosyasıyla sunulabilir. Çoğu alet için 20 ila 45 derece bobin; Orijinal çizgiyi takip etmek genellikle daha kolaydır. Daha ince bir kenara ihtiyaç duyan öğeler için (makas veya makas), kenarı bitirmek için bileme taşı kullanın.

Depolama araçları
Aletlerinizi ertesi gün kullanacağınızı bilseniz bile, onları elementlerin içinde bırakmayın. Temizledikten sonra, kullanılmış malzemeleri kuru kalacağı ve muhtemelen passız kalacağı kulübeye geri koyun. Kürekleri ve malaları saklamanın harika bir yolu, onları motor yağına batırılmış bir kum havuzunda tutmaktır. Bu, mineralin iyi durumda kalmasına yardımcı olur. Daha büyük aletleriniz kuru, havalandırmalı bir kulübede daha iyi çalışacaktır. Pegboard, her şeyi organize ve erişimi kolay tutacaktır. Sık kullandığınız aletleri elinizin altında bulundurun ve en az kullanılan öğeleri istediğiniz gibi yerleştirin.

Daha Fazla Nasıl Yapılır?> 30 Günlük Kolay Yaz DIY