Güncel İçerikler

Nasıl yapılır: bir güverte inşa etmek – çim ve bahçe

Çatının güzelliği, çıplak zeminden veya çimden farklı olarak sağlam ve sağlam olması, mobilyaları desteklemesi, yağmuru sulaması ve kullanılabilir yaşam alanı sağlamasıdır. Bununla birlikte, bir güverte inşa etmek, örneğin bir veranda inşa etmekten daha büyük bir beceri ve bina ilkeleri anlayışı gerektirir. Güverte adı verilen en basit güverte, kirişlerin ve kirişlerin tutturulduğu beton iskelelerin kurulmasını gerektirir. […]

Bu Haber 27 Aralık 2020 - 21:46 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Nasıl yapılır: bir güverte inşa etmek – çim ve bahçe

Çatının güzelliği, çıplak zeminden veya çimden farklı olarak sağlam ve sağlam olması, mobilyaları desteklemesi, yağmuru sulaması ve kullanılabilir yaşam alanı sağlamasıdır. Bununla birlikte, bir güverte inşa etmek, örneğin bir veranda inşa etmekten daha büyük bir beceri ve bina ilkeleri anlayışı gerektirir. Güverte adı verilen en basit güverte, kirişlerin ve kirişlerin tutturulduğu beton iskelelerin kurulmasını gerektirir. Kenar kirişleri olarak adlandırılan okyanus kirişleri iki katına çıkarılır ve ardından döşeme panelleriyle kaplanır.

İklime bağlı olarak, kaldırımların sahanın altına monte edilmesi gerekebilir. Bölgenizde hangi kodun bulunduğunu öğrenmek için inşaat departmanınızı kontrol edin. Sağlıklı bir zemin, zeminin donması durumunda yüzeyin “yükselmesini” engeller. Testere tabanları ve kirişler gibi çerçeve cihazları, tüm lastik elemanlarını birleştirmek için kullanılır. Zemin kaplaması (üzerinde yürüdüğünüz şey) kirişlere üstte çivi veya çivi ile veya alttan “görünmez” ankrajlarla tutturulur.

Bu çatı muhtemelen yerden bir ayaktan daha az olacak ve bu nedenle, her ikisi de inşaatı büyük ölçüde zorlaştıran korkuluk veya merdiven gerektirmeyecektir. Evin kapısı da işleri zorlaştıracak. Döşemenin üzerindeyse, şanslısın. Kapıya erişmek için iki veya üç basamak inşa etmeniz gerekiyorsa, eve girip çıkmayı daha güvenli ve daha kolay hale getirmek için bir sahanlık dahil etmek isteyebilirsiniz.

Çatı evin bitişiğindeyse, bir defter tahtası gerektirecektir. Genellikle, dış cephe kaplaması çıkarılır ve defter panosu evin çerçevesine yerleştirilir. Daha sonra parlaklık sabitlenmelidir, böylece yağmur ve eriyik, defter ile ev arasındaki bağlantıya girmesin. Güverte serbest duran bir ‘ada’ güvertesiyse, dizüstü bilgisayar güvertesi yoktur.

Üst yüzey yerden ne kadar uzakta olursa, tasarım ve yapım o kadar karmaşıktır. Aniden, güverteye hangi yaklaşımı veya yaklaşımı almak istediğinize karar vermelisiniz. Etek veya manzara, kirişleri destekleyen çerçeveyi gizlemek için kullanılmalıdır. Ayrıca, maliyeti ve karmaşıklığı artıran merdivenler ve korkuluklar inşa edilmelidir.

Bir güverte inşa etmek, bahçenizin keyfini büyük ölçüde artırabilir, ancak daire testereyi ve çivi tabancasını çıkarmadan önce her adımı planlamak için zaman ayırın. Kemerin altında bir sete sahip olmanın güzel yanı, bahçe barakaları, verandalar, ağaçlar ve çardaklar dahil olmak üzere diğer birçok projeyi inşa ederken yardımcı olacak becerileri öğrenmenizdir.

Resim Louise’in izniyle.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal