Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Nasıl Yapılır: Resim Ev Sorunlarından Kaçınma – Resim

Yüzeyi temizleyerek, kazıyarak ve onararak herhangi bir dış boya işine başlayın. Boyaların nasıl çalıştığını ve herhangi bir yüzey problemini not edin. Yeni bir kat uygulamadan önce tebeşir, kabarcıklar, soyulma, çatlama ve lekeler tedavi edilmelidir. Sebep keşfedilip düzeltilmedikçe, sorun yeniden ortaya çıkacak ve yeni boyanın işini mahvedecektir. Kabarcıklar boya kabarcıkları görünebilir sıcaklık Çok hızlı, uygulamadan birkaç […]

30 Aralık 2020 - 23:18 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi. A+A-

Nasıl Yapılır: Resim Ev Sorunlarından Kaçınma – Resim

Yüzeyi temizleyerek, kazıyarak ve onararak herhangi bir dış boya işine başlayın. Boyaların nasıl çalıştığını ve herhangi bir yüzey problemini not edin. Yeni bir kat uygulamadan önce tebeşir, kabarcıklar, soyulma, çatlama ve lekeler tedavi edilmelidir. Sebep keşfedilip düzeltilmedikçe, sorun yeniden ortaya çıkacak ve yeni boyanın işini mahvedecektir.


Kabarcıklar boya kabarcıkları görünebilir sıcaklık Çok hızlı, uygulamadan birkaç saat ila birkaç gün sonra. Kabarcıklar boyanın sadece üst tabakasındadır ve çoğunlukla yağlı boyada görülür. Doğrudan yeni boyanmış ahşabın üzerindeki parlak güneş ışığı gibi hızlı bir sıcaklık artışı, kaplamanın dışında ince bir zar oluşmasına neden olur. Deri, ısıtıldığında buhar oluşturan ıslak iç boyayı hapseder. Buhar genişler ve altında kabarcıklara neden olur.

Kabarcıkları onarmak için onları kazıyın, kenarlarını düzeltin ve yeniden boyayın; katman kururken doğrudan güneş ışığından kaçının. Uzmanlar, projenin etrafındaki güneşi takip eden bir çizim komutu oluşturmayı öneriyorlar. Daha kalın katmanlar ve daha koyu renk tonları ve daha ince kaplamaların yayılma olasılığı daha yüksektir.

Nem kabarcıkları ve soyulma
Nem boya sorunlarına neden olur. Dışarıda yağmur, çiy, kar ve kar veya iç kısımda buhar ve nem birikmesi, dış kaplamada sorunlara neden olabilir. Boyaya nem girdiğinde kabarcıklar oluşabilir ve boya soyulabilir. Nem kabarcıkları, ısı kabarcıklarının aksine, tüm boya katmanlarından ahşaba kadar geçerler.

Islak kabarcıkların gelişmesini önlemek için nem kaynağı belirlenmeli ve onarılmalıdır. Uygun olmayan inşaat teknikleri ve flaş eksikliği, dışarıdaki suyun derzlerde, pencere pervazlarında veya çerçevelerde veya son ahşap damarda birikmesine neden olabilir.

Duvarlardan dış boyaya doğru hareket eden su buharı, sıhhi tesisat sızıntılarından, su baskınlarından, yemek pişirme veya nemlendirici kullanımından gelebilir. Buhar bariyeri yoksa veya bariyer yanlış takılmışsa, buhar dış duvarlardan geçer. Özellikle banyoların, çamaşır odalarının, mutfağın ve üçgen çatı kenarlarının dışındaki bu bozulmayı arayın.

Ara kat soyma
Başka bir soyulma türü, alt tabakadan yeni bir boya tabakası ayrıldığında meydana gelir. Uygun olmayan veya kirli bir yüzey, zayıf bağların bir nedenidir. Bir diğeri, iki kaplamanın uyumlu olmamasıdır. Örneğin, lateks bazlı bir boyaya yağlı boya uygulanmış olabilir. Uyumsuzdurlar ve birbirlerinden uzaklaşabilirler.

Astar ve son kat uygulamaları arasında çok fazla zaman geçtiğinde de soyulma meydana gelebilir. Bir astar ve bir boya tabakasının uygulanmasını iki haftadan fazla ayırırsa, astarın yüzeyi ufalanmaya başlayabilir ve boya ile düzgün yapışmayı önleyebilir. Sorunu düzeltmek için boya çıkarılmalı ve yüzey uygun şekilde temizlenmelidir.

Çapraz kırılmalar çatlıyor veya buruşuyor
Çok fazla boya katmanı veya çok kalın bir katman, birbirine kenetlenen ve asimetrik bir çatlak desenine yol açabilir. Kalın boya genişleyemez ve ahşapla büzüşemez, bu nedenle dış katmanlardan başlayarak sonucu bozar. Sorun giderilmezse, boya katmanlarına nem girerek daha derin çatlamalara ve bozulmaya neden olur.

Yüzeyin çatlaması, zımparalama ve yeniden boyama gerektirebilir. Derin çatlaklar, eski kaplamanın tamamen kaldırılmasını gerektirir. Ahşap çıplak hale geldiğinde temizleyin ve boyanabilir, su geçirmez bir koruyucu ile işlemden geçirin. Koruyucu kuruduktan sonra, önerilen yayılma oranlarında bir astar ve astar uygulayın.

tebeşir:
Bazı dış kaplamaların toz kaplaması vardır. Tebeşir, güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalma nedeniyle boya reçinesinin çözünmesinden gelir. Bu kademeli bozulma, boyanın nasıl yaşlanması gerektiğidir. Ancak çok fazlası, yağmur tebeşiri yıkadığından aşağıdaki diğer boyalı alanların renginin solmasına neden olabilir. Aynı zamanda boyanın hızla bozulduğunu da gösterir.

Tebeşir, bağlayıcı miktarı için aşırı pigment içeren eski boyalarda daha çok bir sorundu, ancak diğer tetikleyiciler arasında dış ahşabın uygun şekilde hazırlanmaması ve kapatılmaması, boyanın çok ince yayılması veya boyanın çok fazla inceltilmesi yer alıyor. Fazla tebeşiri düzeltmek için yüzey temizlenmeli ve yeniden boyanmalıdır.

boyama
Leke genellikle nemden kaynaklanır. En yaygın kaynak metal çivilerdeki pas veya ahşaptaki tutturuculardır. İkinci neden, nem ile odun arasında, örneğin kırmızı sedir gibi, yüzeyde renk oluşumuna neden olan kimyasal bir reaksiyondur.

Paslanmış tırnaklar zımparalanabilir, antipas ve son kat ile kaplanabilir. Ahşap çok kırılgan olmadıkça veya çivi başı orijinal yapı sistemine bağlanmadıkça, çivi başlarının boyamadan önce gömülü olması, astarlanması ve astarlanması tercih edilir. Bir son kat uygulamadan önce lekeler odunsu özlerden temizlenmeli, durulanmalı, kurutulmalı ve leke önleyici bir astar ile astarlanmalıdır. En iyi temizleme karışımı için bilgili bir yerel satıcıya danışın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar...

Duvar boyama. İç dizayn. Evinizde herhangi bir oda hayal edin, duvarların hayal gücünüzde görünmediğine eminim. Gerçek şu ki, evle...

Lake dolap boyama Lake dolap boyama

Ahşap lake mutfak dolapları nasıl yeniden boyanır Lake Mutfak dolaplarını yenilemenin en kolay ve en hesaplı yolu Mutfak dolaplarınızı ...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

Ev için en iyi dış cephe boyası hakkında bilgi edinin .. Şimdiye kadarki en güzel 6 renk! dış cephe boya renkleri görseller , en güzel ...

Hayal edin, yapın: perdelerinizi nasıl boyarsınız – boyama Hayal edin, yapın: perdelerinizi nasıl b...

Garip gelebilir, ancak perdelerdeki düz eski lateks boya çok fazla (iyi türden) dram katabilir. 1. Pencerenize uyması için perde paneli...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/