Güncel İçerikler

Nestlé Nestogen .. Farklı büyüme aşamaları için sağlıklı takip sütü

Nestlé’nin farklı yaş gruplarındaki bebekler için, demir, kalsiyum, omega-3 ve omega-6 açısından zengin Nestle Formülü Süt Tozu bebeğinizin tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Nestogen, inek sütü proteininden elde edilen bir takip sütüdür ve 3 tipte mevcuttur: Nestogen 1 (doğumdan itibaren: 6 ay), Nestogen 2 (6 aydan itibaren: 1 yıl) ve Nestogen 3 (1 yıldan itibaren: 3 […]

Bu Haber 27 Aralık 2020 - 3:30 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

Nestlé Nestogen .. Farklı büyüme aşamaları için sağlıklı takip sütü

Nestlé’nin farklı yaş gruplarındaki bebekler için, demir, kalsiyum, omega-3 ve omega-6 açısından zengin Nestle Formülü Süt Tozu bebeğinizin tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılar.

Nestogen, inek sütü proteininden elde edilen bir takip sütüdür ve 3 tipte mevcuttur: Nestogen 1 (doğumdan itibaren: 6 ay), Nestogen 2 (6 aydan itibaren: 1 yıl) ve Nestogen 3 (1 yıldan itibaren: 3 yıl).

Nestogen sütü, protein, vitamin ve mineral bileşenlerinin benzersiz kombinasyonu sayesinde çocuğunuz için rahat bir sindirim sağlamaya yardımcı olur ve bağırsak bakterilerinin durumunu iyileştiren, faydalı olanları uyaran ve kabızlık oluşumunu önleyen doğal bir prebiyotik lif karışımı içerir.

Anne sütü, bebekler için en azından yaşamın ilk altı ayında en iyi beslenme kaynağıdır ve emzirmeye mümkün olduğu kadar uzun süre devam edilmelidir.

Nestogen

Bu konu içerir …

Nestogen sütün içeriği

Bebeklik döneminde (1. Yıl ve 2. Yıl) doğru beslenen bebeklerin çocukluk ve yetişkinlik döneminde sağlıklı olmaları muhtemeldir.

Nestogen sütü çeşitli aşamalarında vitaminler, mineraller, proteinler, demir, çinko, kalsiyum, fosfor, alkoller, folik asit ve yenidoğanın sağlıklı büyümesine ve gelişmesine yardımcı olan diğer farklı türler gibi temel besinleri içerir.

Nestogen bebek maması, sindirimi kolaylaştıran ve zorlu yemek zamanlarını eğlenceli zamanlara dönüştüren maltodekstrin içerir.

NESTOGEN sütünde bulunan temel besinler çocuğun genel olarak sağlıklı büyümesine yardımcı olur ve fosfor kemiklerinin güçlenmesine yardımcı olurken, kolin, taurin ve folik asit beynin performansını iyileştirmeye ve sağlıklı gelişimini sağlayan maddelerdir.

Emzirmenin mümkün olmadığı durumlarda bebeğe nestogen süt verilir

Mısır’da Nestogen süt fiyatları

 • Nestogen 1 bebek maması, bebekler için 400 gr (doğumdan itibaren: 6 ay), Carrefour Mısır’da 64 EGP karşılığında mevcuttur.
 • Nestogen 2 bebek maması bebekler için 400 gm (doğumdan 6 aya kadar) Utah Mısır’da 63 EGP karşılığında mevcuttur.

Çocuğun yaşına göre belirlenen, her beslemede bebeğe verilecek kepçe sayısını öğrenmek için paketle birlikte verilen beslenme tablosunu kullanın.

Bebeğinizi emzirmek için ipuçları

 • Bebeğinizi biberonla ya anne sütünü pompalayıp şişeye koyarak ya da mamayı şişeye koyarak ve gerektiğinde ona sunarak emzirebilirsiniz.
 • Amerikan Pediatri Akademisi, bebeğinizin hayatının ilk altı ayında bebeğiniz için tek besin kaynağı olarak çocuğa (anne sütü) vermeyi teşvik eder ve 6 aylık olana kadar diyetine başka yiyecekler eklemeyi tavsiye etmez.
 • Anne sütü bebeğinizin ihtiyacı olan doğru miktarda besin (protein, yağlar, karbonhidratlar, vitaminler, mineraller) ve suyu içerir.
 • Anne sütü ayrıca takip formülünde bulunmayan antikorlar da içerir ve bebeğinizin bağışıklık ve hastalıklara karşı direncinin artmasına yardımcı olur.
 • En az bir yıl boyunca bebeğinize anne sütü vermeye devam etmeniz zorunludur.

Üç temel takip sütü türü

3 temel tip takip sütü (mama) vardır ve bebek maması bebeğinizin büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içerir, bunun için en iyi formül hakkında doktorunuza danışın.

 • inek sütüGüvenli ve sindirimi kolay olduğu için çoğu çocuğun yediği en yaygın takip sütü türüdür ve bazı doktorlar çocuğunuza yaşamın ilk yılına kadar demir takviyeli süt vermeyi önerdiğinden, takviyeli veya demirsiz satın alabilirsiniz.
 • Soya sütüİnek sütü dışında farklı bir karbonhidrat ve protein türü içerir ve inek sütüne alerjisi varsa veya ishalden muzdaripse ve çoğu demir içeriyorsa buna başvurabilirsiniz, ancak doktor size onu ne kadar süreyle çocuğunuza vereceğinizi söyleyecektir.
 • Özel takip formülleri: Bebeğiniz inek sütü veya soya ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsa, prematüre bebekler veya hazımsızlık gibi sağlık sorunları olan bebekler gibi özel formüllere ihtiyaç duyulabilir.

Takip sütünün hazırlanması

 • Kullanımı kolay içime hazır mama doğrudan şişeye dökülebilir ancak süt tozu daha pahalıdır.
 • Kullanıma hazır ambalajı su ve sabunla iyice yıkayın, ağzı durulayın ve açmadan önce kurulayın.
 • Toz haline getirilmiş takip sütünüze doğru miktarda su eklemek için ambalaj üzerindeki talimatlara uymanız ve kullanmadan önce suyu sterilize etmeye veya kaynatmaya dikkat etmeniz önemlidir, çünkü musluk suyu çocuğunuz için güvenli değildir.
 • Toz haline getirilmiş takip sütü, sıvıdan daha ucuzdur ve her paketle birlikte bir ölçek kepçe gelir ve tam olarak tozu eklemek için kullanmanız gerekir.
 • Yeterince su eklemezseniz süt bebeğinizin kabızlığına neden olabilir ve toza çok fazla su eklerseniz yeterince kalori alamayacak ve daha fazla kilo almayacaktır.

Bebeğiniz için anne sütü ısıtmak veya takip formülü

 • Bebeklerin çoğu ılık anne sütü veya devam sütü içmekten hoşlanır, ancak mikrodalgada veya doğrudan ateşte ısıtılmamalıdır çünkü topaklanabilir. Şişeyi bir kase ılık suya koyun veya musluktan ılık suyu şişenin üzerine açın.
 • Bebeğinize tanıtmadan önce bileğinize biraz süt koyun ve sıcaklık cildiniz için ılık ve rahat olmalıdır.
 • Mama veya anne sütünü ısıtmak için mikrodalga kullanmayın çünkü biberonun merkezindeki sıvının sıcaklığını artırabilir ve test edildiğinde sıvı sıcak olabilir, ancak biberonun ortasında çok sıcak olduğundan bebeğiniz için zararlıdır.
 • Mikropların büyümesine yardımcı olabileceği ve bebeğinizi hasta edebileceği için, anne sütü veya takip sütü olsun, biberonda kalan sütten her zaman kurtulduğunuzdan emin olun.

Ne tür şişeler kullanılmalı

 • Pek çok şişe türü vardır ve cam, plastik veya plastik kaplı şişeler kullanabilirsiniz ve ikinci tür, çocuğunuzun çok fazla hava yutmasını önler, ancak şişe kırılıp yaralanabileceğinden, çocuğunuz şişeyi tutacak yaşta değilse asla cam kullanmayın.
 • Biberonlar pek çok boyutta mevcuttur, 4: 6 aydan küçük bebekler için daha küçük bir şişe kullanmak kolay olabilir.
 • Her kullanımdan sonra şişeleri bir şişe fırçası ve sıcak sabunlu suyla iyice yıkayın.

Bebeğinize ne kadar süt vermelisiniz

 • Bebeğiniz her gün farklı miktarlarda süt isteyebilir ve bu miktar kilosuna, ne kadar büyüdüğüne veya ne kadar aç olduğuna bağlıdır ve bir gün çok fazla anne sütü veya takip sütü içmek isteyebilir ve ertesi gün çok fazla içmek istemeyebilir.
 • Bebeğinize ekstra süt dozları vermeyin çünkü ekstra beslenme bebeğinizin beslenirken çok fazla kalori alması anlamına gelir ve çok çabuk kilo almasına neden olabilir.
 • Bebeğinizi talep üzerine besleyin veya ses çıkarmak, dudaklarını hareket ettirmek, ağzına yumruk atmak veya parmaklarını emmek gibi acıkmış hissedersiniz.
 • Çocuğunuz günde 2 veya 3 saatte bir veya 8: 12’de bir yemek yemelidir.
 • Her beslenme 20 dakika sürmelidir ve bebeğinizin sağlık sorunları veya yutma güçlüğü varsa daha uzun sürebilir.

Makaledeki bilgiler eğiticidir ve doktora danışmadan çocuğunuza herhangi bir takip sütü vermek mümkün değildir.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bebilac by Danone bir bebek ve gelişen bebek mamasıdır

Tüm yaş grupları için Liptomilk bebek maması

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal