Güncel İçerikler

Nuweiba’da turizm ve en ünlü simge yapılar ve turistik yerler

Nuweiba’da Turizm Sina Yarımadası’ndaki bu harika şehrin hak ettiği kadar ışık tutulmamış, tüm propaganda uluslararası bir turizm merkezi olan Şarm El-Şeyh’e yöneliktir. Ama bilmediğiniz şey şu ki Nuweiba şehri Sharm El Sheikh’den daha az güzel değil, bazen onu aşıyor … Doğanın huzurla kucaklaşmasıyla turizmin keyfini yaşayacaksınız.Bu harika şehir benim şehirlerim arasında yer alıyor. Taba Ve […]

Bu Haber 31 Aralık 2020 - 3:51 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Nuweiba’da turizm ve en ünlü simge yapılar ve turistik yerler

Nuweiba’da Turizm Sina Yarımadası’ndaki bu harika şehrin hak ettiği kadar ışık tutulmamış, tüm propaganda uluslararası bir turizm merkezi olan Şarm El-Şeyh’e yöneliktir.

Ama bilmediğiniz şey şu ki Nuweiba şehri Sharm El Sheikh’den daha az güzel değil, bazen onu aşıyor … Doğanın huzurla kucaklaşmasıyla turizmin keyfini yaşayacaksınız.Bu harika şehir benim şehirlerim arasında yer alıyor. Taba Ve Dahab 1968 mil karelik bir alanda, Nuweiba şehri birçok ilginç turistik aktiviteye sahiptir, en önemlisi yaklaşık 60 km’lik kıyıları boyunca uzanan sahil turizmi.

Aynı zamanda dünyanın her yerinden turistleri çeken dağcılığın yanı sıra deve safarileri, bir Bedevi gece çadırı ve harika Nuweiba şehri için diğer ayırt edici aktiviteleri de içeriyor, bu nedenle ince bir dergi, unutulmaz bir tatilin tadını çıkarmak için Nuweiba’daki turizm ve en önemli turistik yerleri hakkında kapsamlı bir rapor hazırladı.

Nuweiba'da Turizm 3

Bu konu içerir …

Nuweiba’da Turizm

Nuweiba şehri, plajlar, dağlar, pitoresk çöl doğası ve serpiştirilmiş vadiler, ovalar ve mağaralar tarafından temsil edilen harika doğal malzemelerden Yüce Tanrı’nın sevdiği şey sayesinde başardı.

Profesyonel turistlerin ilgisini çeken muhteşem dalış alanları sayesinde ıssız bir çöl vahasından dünya standartlarında bir turistik şehre dönüşmek.

Nuweiba’daki turizm size, eşsiz Bedevi çadırlarıyla dolu en güzel, büyüleyici kumlu plajlarda, sakinliğin ortasında, hayatın koşuşturmacasından uzakta dinlenme fırsatı verir.

Nuweiba’daki iklim, yıl boyunca hafif güneş ışığı ile karakterize edildiğinden ve bu nedenle şehri ziyaret etmek için en iyi zaman kış ve sonbahar mevsimleri olduğu için bu farklılığın sırrıdır.

Kahire’den Nuweiba’ya giderken, Delta otobüs durağına veya Go Bus’a gidebilir ve yaklaşık 8 saat süren bir yolculukta Taba’ya giden otobüse binebilirsiniz, kişi başı fiyat yaklaşık 100 pound.

Ya da çimlere gidin ve konforlu bir ulaşım aracı olan Toyota Turizm mikrobüsleri olan High S arabalarına binin ve yolculuk yaklaşık 6 ila 7 saat sürüyor, kişi başı fiyat yaklaşık 70 lira.

Nuweiba'da Turizm

Nuweiba’da ikamet

Nuweiba, ilkel göçebe yaşamla karakterizedir ve size bedevi yaşam tarzına tüm ayrıntılarıyla, en önemlisi harika ilkel kamboatla dalma konusunda eşsiz bir deneyim verecektir.

Ve bu kamp alanları ya çadır ya da hasır odalar ve dağ evleri, ancak nispeten daha pahalıdırlar.Bu kampların en ünlüleri arasında uluslararası olarak sınıflandırılan “Sima” veya “Devil’s Head”, size normal otel atmosferinden uzakta eşsiz bir deneyim yaşatır.

Kampta veya Bedevi kampında, tamamen kendinize bağlı olacaksınız ve kendinizi tamamen evinizde hissedeceksiniz ve tamamen güvenliğin yanı sıra çevre dostu ve enerji tasarrufu ile karakterizedir.

Nuweiba plajı, kumlu olması ve kayalık olmaması ile karakterize edildiği için buradaki en güzel şeydir ve su nefes kesici olduğu kadar berraktır ve çocuklar için çok güvenli olmanın avantajıdır.

Nuweiba’daki turistik yerler

Nuweiba’da, en güzel manzaralarla tanışmaya ve muhteşem bir mercan resifleri ve egzotik deniz canlıları şelalesinin yanı sıra antik tarihi anıtların ortasında dalmaya hazır olun.

Nuweiba’daki en önemli turistik yerlere gelince, bunlar:

1- Nuweiba’daki dalış siteleri:

Nuweiba’yı önümüzdeki yıllarda küresel bir turizm merkezi haline getirecek olan ayrıcalığının sırrından, en nadide mercan resiflerini harika su yaşamıyla birleştiren deniz yaşamından da bahsettik.

Nuweiba, derin ve sığ dalış alanlarını birleştirerek, ister profesyonel bir dalgıç ister acemi olun, dalış sporunun tadını çıkarmanız için fırsatlar sunar.

Nuweiba’daki su altı birçok kumlu uçurum, mercan kayalığı bahçeleri, mağaralar, sert ve ince mercan duvarlarındaki boşluklar ve pitoresk renkli balıklardır.

Nuweiba’daki en önemli dalış bölgeleri arasında T-Reef bölgesi, Apollo bölgesi, Umm Reicher bölgesi, Bouake bölgesi ve Yüce Yaratıcı’nın yarattığı güzellikten gözlerinizi yoracak diğer siteler var.

2- Nuweiba Kalesi:

Aynı zamanda Tabia Nuweiba olarak da adlandırılır ve bu bölge şimdi Nuweiba al-Tarabin olarak adlandırılır, kale MS 1893’te Mısır Sardaria tarafından inşa edildi ve onu bir polis karakolu yaptı.

O bölgede güvenliği sağlamak için kale bir duvar ve büyük bir kapı ile çevrilidir ve duvarın içinde bir su kuyusu vardır ve kale, en güzel manzaraların tadını çıkaracağınız bir mimari şaheser olarak kabul edilir.

3- Selahaddin Kalesi:

Nuweiba'da Turizm 1

Bu antik kale, Nuweiba şehrine yaklaşık 60 km ve Taba’nın güneyinden 8 km uzaklıkta yer almaktadır, ilk bakışta büyük lider Salah al-Din Al-Aywi tarafından yaptırılan bu kalenin önemini anlayacaksınız.

Arap kıyılarına, özellikle de kulesinin tepesinden gelen düşmanca saldırıları önlemede sadık bir muhafız rolünü oynadığı yerde, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün ve Filistin olmak üzere dört Arap ülkesinin sınırlarını görebilirsiniz.

Suyun ortasında bir adada bulunan Selahaddin Kalesi, Mısır’ın doğu sınırlarını ve Akabe Körfezi’ni korumak için MS 1170 yılında inşa edilmiştir.

4- Al-Sayadeen Köyü:

Kızıldeniz kıyısında yer alan Bedevi turist köyü, Mısır, Ürdün ve Irak olmak üzere 3 ülke tarafından kurulmuş ve 1985 yılında açılışı yapılmış, köyün inşa edildiği basit şekli ve üslubu korunmuştur.

Köy Bedevi hayatından ve çevresindeki çölden türetildiği için, binaları Bedevi sistemine uygun tek katlı olup ağaç kütükleri, tuğlaları ve taşlardan yapılmıştır.

Süslemeler de çok zarif Bedevi’dir ve mobilyaların tümü Sinawi kabilelerinin el becerilerini kullanarak el yapımıdır.

Köy, otel kapasitesi 99 odayı geçmese de 3 yıldızlı otel derecelendirmesine sahiptir, ancak seçkin otel hizmetleri ile karakterizedir.

Köy, dağlar ve deniz arasında yer aldığından, ziyaretçilerine doğrudan deniz kıyısında, mangallar ve güzel manzaralara sahip Bedevi şarkılarının ritminde danslarla basit Bedevi seansları sunuyor.

Ayrıca birçok yabancı turist arasında oldukça popüler olan ata veya kum motosikletine binerek köy ve komşuları arasında gezinti yapabilirsiniz.

5- Wasouchi Vadisi

Şehrin en ünlü ve güzel turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir, yerin pitoresk doğasıyla karakterize, bu vadi Bedeviler tarafından keşfedilmiş ve pitoresk yerin doğasına rağmen birçok kişi tarafından gözden kaçırılmış, vadide turkuaz dağlara tırmanma ve yeşil su ile vadi gölüne atlama gibi çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Rengini sel ve yağmurla düşen granit taşlardan alan muhteşem taş

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal