NVIDIA, SHIELD TV Pro’da ŞİMDİ GeForce’a AI yükseltme ekler

Geçen ayın sonunda NVIDIA, SHIELD TV Pro’da GeForce NOW için AI yükseltme desteğini etkinleştireceğini söyledi. Şirket, sözüne sadık kalarak, NVIDIA Games uygulamasında, yerel olarak veya bulut üzerinden yayınlanan oyunların halihazırda olduğundan daha iyi görünmesini sağlayacak bir güncelleme yayınladı.

NVIDIA Games uygulamasına yapılan güncelleme bu haftanın başlarında yayınlandığında, Reddit kullanıcısı Marchief, değişiklik günlüğündeki yeni özellikleri hemen fark etti. Yeni özellik NVIDIA tarafından şu şekilde açıklanmaktadır: “NVIDIA GeForce Now için AI yükseltme ve 2019 SHIELD TV Pro’ya GameStream ekler. SHIELD üzerindeki AI yükseltme menüsünde etkinleştirin “, sürüm notlarında okundu.

Geçen ay NVIDIA, 4K UHD çözünürlüğe ve 60 fps içeriğe kadar yükseltme desteği ile AI yükseltme teknolojisini geliştirdi. Aynı AI yükseltici, SHIELD TV Pro’da hem yerel hem de bulut tabanlı oyun video akışlarına uygulanıyor. Bu özellik artık resmi olarak NVIDIA’nın GeForce NOW bulut oyun platformunu ve GameStream yerel akış hizmetini 60 fps’de 4K çözünürlüğe kadar destekliyor.

Yapay zeka yükselticinin bulut oyun akışının gecikmesini nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bir NVIDIA sözcüsüne sorduk Twitter’dan. NVIDIA sözcüsü Jordan Dodge’a göre, gecikme üzerindeki etki minimum düzeyde (çoğu durumda ~ 1-2 kare). Bu, GeForce NOW aboneleri için harika bir haber ve kullanıcıların, özellik etkinleştirildiğinde herhangi bir gecikmeyi neredeyse hiç fark etmeyeceği anlamına gelmelidir.

Yapay zeka yükseltme özelliği varsayılan olarak kapalı olduğundan, geçiş yapmak için SHIELD TV’nizin ekran ayarlarına gitmeniz gerekir. Başka bir Reddit kullanıcısı olan Userchain, bunun nasıl yapılacağına dair işlemden geçen ekran görüntülerine sahip. AI yükseltme ekleyen aynı güncellemede NVIDIA, GeForce NOW’da güvenlik düzeltmeleri ve Steam Game Sync desteği de sundu.