Oğlumun en güçlü kişiliği nasıl? Oğlunuzun kişiliği üzerindeki etkinize inanamayacaksınız

Anne, bazılarının çok büyük bir sorumluluk olduğunu düşündüğü için kolay olmayan bir kelimedir, sadece gün içinde konuştuğumuz bir kelime değil. Ona benzersiz bir şefkat veriyor ve ona her zaman en iyilerini istiyor, ona göre benzersiz olmasına rağmen, onu olduğundan daha iyi istiyor ve birçok anne bu soruyu soruyor, bugünkü konumuzun başlığı, oğlumun karakteri ne kadar güçlü!

Annelerin zihnine geldiği kadar zor değil, bundan çok daha basit.

Çocuğunuzun kişiliğinin başarılı bir şekilde oluşması ve içeriden güçlü bir insan haline gelmesi için önemli temeller vardır ve bu temeller çocuğa iyi muamele etmektir ve diğer çocuklar arasında ayrım yapmamak, çocuğu cesaretlendirmek ve ona yeni beceriler öğretmek, maruz kaldığı her sorunun üstesinden gelebilmesi için ona büyük bir özgüven kazandırmak ve çocuğun annesinden korkmamasıdır. Ya da baba.

Annenin kendisi ve babanın da arkadaşı olduğunu bilerek, herkesin yararlanabilmesi için tüm bunları detaylı bir şekilde anlatacağız.

Bu konu içerir …

Çocuğun kişiliğini güçlendirmenin ilk ve temel adımı

Çocuğunuzun güçlü bir kişiliğe sahip olması için yapılması gereken en önemli şeylerden biri, ona haklıysa hiçbir şeyden korkmamasını öğretmektir, yani her durumda her durumda doğruyu söylemeli, anne ve babanın ona büyük bir güven duymasını ve sadece iyi şeyler yaptığından emin olmalıdır. Çocuk bunu bildiğinde ve bundan emin olduğunda, annesinin ve babasının güveniyle desteklendiği için içeriden güçlenir ve her türlü sonuçla yüzleşmesine neden olur ve bu büyük psikoloji doktorları tarafından ve pek çok alimin teyit edilmiş sözleriyle dile getirilmiştir.

Çocuğun cezalandırma ve ödüllendirme yöntemini öğrenmesi de esastır, yani annenin istemediği bir şey yaptığında ona yanlış davrandığını ve bunun için cezalandırılacağını söylemesi, ancak bu eylemi düzelttikten ve doğru olanı yaptıktan sonra, doğru olanı yaparsa anne ona bu eylemin kendisi için ödüllendirileceğini söyler ve onunla konuşur. Bu eylem için iyi şeyler hakkında, örneğin onu teşvik eden hadislerden veya Kuran ayetlerinden bahsetmek gibi.

Oğlumun karakteri ne kadar güçlü

İkinci adım, oğlumun kişiliğinin içeriden nasıl daha güçlü olduğu.

 • İkinci önemli adım, oğluna yaklaşmak, onunla sürekli konuşmak ve evin içindeki veya ailesini ilgilendiren herhangi bir konudaki fikirlerini duymaktır.
 • Anne bunu yaparsa, her zaman fikrini sunabilen ve konuları tartışıp analiz edebilen güçlü bir kişiliğe sahip olmasını sağlar.
 • Oğlunuz bu şekilde olursa, gençken toplumda harika bir konuma sahip olacağından emin olun.
 • Stres diyoruz, çünkü bu konudaki birçok çalışma ve teori tarafından zaten onaylandı.
 • Ve herkes güçlü bir kişilik oluşturmak için çözüme ulaştı, bu da Oğul ile sürekli tartışmak ve konuşmak, bu onun kendine güvenmesini sağlar.
 • Ve herkes için önemli olduğundan emindir ve bu nedenle kendine güveni artar ve bu güveni ne kadar artarsa, oğul o kadar güçlü bir kişiliğe sahip olur.
 • Ve bahsettiğimiz özgüven, kibir ve küstahlık noktasına gelmez, çünkü konuştuğumuz tüm temel şeyler bu şekilde yok edilir.

Üçüncü adım, oğlumu genel olarak nasıl güçlendireceğimi

 • Çocuk için güçlü bir kişilik yaratmanın üçüncü ve son adımı, çocuğu sosyal ve içe dönük, başka bir deyişle utangaç değil yapmaktır.
 • Utangaçlık kesinlikle kötü değildir, ancak çok büyürse çocuğun insanlarla etkileşime girme yeteneği yoktur.
 • Ve oğlunuzu dışarı çıkarak, yürüyüşe çıkarak, iyi kulüplere katılarak ve onunla arkadaşlığın iyi bir şey olduğunu konuşarak sosyalleştirin.
 • İyi insanlara yaklaşmalı, ama bu adımda dikkatli olmalı ve Oğlu izlemelisin.
 • Ve kiminle konuştuğunu ve kiminle gittiğini bilirsiniz, ancak ona güvenmediğinizi fark etmeden veya hissetmeden.
 • Bu izleme, oğlunuzun arkadaşlarının iyi olduğundan ve şirketinin iyi olduğundan emin olana kadar yapılır. Arkadaş, oğlunuzun işleriyle ilgili olan kişidir.
 • Ve oğlunuz sosyalleştiğinde, bu onun işinde ve yaşamında bundan sonra ilişkiler kurmasını sağlar ve birçok şeyi yapmasını kolaylaştırır.
 • Kardeşlerinin de onunla konuşarak bu adımda büyük rol alması mümkündür, çünkü bazı çocuklar kız kardeşlerinden utanmaz.
 • Ve çocuklar için utanç verici durumlarla nasıl doğru bir şekilde başa çıkacağınızı bilmelisiniz

Oğlumun karakteri ne kadar güçlü

Oğlunun kibar olmasını isteyen her anne için tavsiyeler

İyi bir evlat sadece kişiliği kuvvetli olan değil, annesine saygı duyan, ona itaat eden ve iyi niteliklere sahip olandır.

Çocuğunuzu iyi huylu ve iyi yapmak için bazı tavsiyeler veriyoruz ve bu ipuçları:

 • Çocuk her zaman iyi şeyler yaptığında ödüllendirilmeli ve övülmelidir ve bu, arkadaşlarının veya kız kardeşlerinin önünde çünkü bu ona iyiliği sevdirir.
 • Baba, namaz kılmak için çocuğu yanında camiye götürmek zorundadır.Eğer oğul namaz kılarsa Allah’ın izniyle bütün güzel nitelikleri taklit eder.
 • Yaptığı bir eylemle alay etmemek ya da küçümsememek için, her zaman tüm eylemlerini, küçük olanları bile büyük ve iyi görmelisiniz.
 • Onunla konuşun ve ona dini hikâyelerden ve Elçinin nelerden söz edin, Allah onu kutsasın ve ona huzur versin ve sahabe onların örneklerini takip etmek için yaparlardı.
 • Çocuğa her zaman kalbinin sahibi olduğunu ve onu çok sevdiğinizi söylemek.
 • Çocuğa yeni beceriler öğretmek ve onu yüzme, karate, jimnastik gibi çeşitli aktivitelerde eğitmek veya onun için en sevdiği hobileri geliştirmek.

Oğlumun karakteri ne kadar güçlü

Çocuk yetiştirmekten sorumlu olan tek kişi anne değildir, babanın da onda büyük bir rolü vardır, bu nedenle çocuk yetiştirmeye her zaman katılmalıdır.

Ve sadece sorumluluğu anneye yüklemekle kalmaz, hayatın kaygıları nedeniyle bir babanın çocuklarının onlarla konuşması için bir veya iki gün ayırması mümkündür.

Ebeveynler bunu basit bir mesele olarak görüyorlar, ancak çocukların durumlarını değiştiren harika bir şeyi var.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin