Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Okaliptüs yağının satın alma yöntemi ile sağlık ve estetik faydaları

Hazırlamak Okaliptüs yağı Çok sayıda ve şaşırtıcı iyileştirici özelliği sayesinde sağlık ve estetik açıdan pek çok fayda sağlayan esansiyel yağlardan biridir, bu nedenle birçok tıbbi ürünün imalatında kullanılmaktadır.Bu yazımızda tüm faydalarını, kullanımlarını ve nasıl satın alınacağını sizlerle birlikte gözden geçireceğiz. Bu konu içerir … Kafur yağı nasıl alınır Asıl evi Avustralya olan ve aynı zamanda […]

02 Ocak 2021 - 1:42 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi. A+A-

Okaliptüs yağının satın alma yöntemi ile sağlık ve estetik faydaları

Hazırlamak Okaliptüs yağı Çok sayıda ve şaşırtıcı iyileştirici özelliği sayesinde sağlık ve estetik açıdan pek çok fayda sağlayan esansiyel yağlardan biridir, bu nedenle birçok tıbbi ürünün imalatında kullanılmaktadır.Bu yazımızda tüm faydalarını, kullanımlarını ve nasıl satın alınacağını sizlerle birlikte gözden geçireceğiz.

Bu konu içerir …

Kafur yağı nasıl alınır

Asıl evi Avustralya olan ve aynı zamanda Hindistan ve Güney Afrika gibi diğer bölgelerde de yetişen mavi sakız ağacı veya okaliptüs ağacının yapraklarından elde edilir.Bu ağacın yapraklarının en güçlü tıbbi özellikleri bakımından zengin olduğunu belirtmekte fayda var.

Okaliptüs yağının sağlığa faydaları

Bu yağın faydaları halk tıbbında yaygın olarak bilinmektedir, çünkü antienflamatuvar, antibakteriyel, antiseptik, antispazmodik, deodorant, uyarıcı ve uyarıcı özelliklere sahip olmasının yanı sıra renksiz bir uçucu yağdır ve kendine özgü bir tadı ve aroması vardır, bu nedenle aşağıdaki durumlarda kullanılır:

Yaraların enfeksiyondan korunması

Kafur yağı, özellikle yara havaya maruz kaldığında bakteri ve mikroplar için antiseptik ve öldürücü özelliklere sahiptir, bu nedenle yaraları, yanıkları, çizikleri, ülserleri dezenfekte etmek ve tedavi etmek için kullanılır ve merhemlerin yapımında böcek ısırıklarını ve yatıştırıcı bir yarayı yatıştırmak ve tedavi etmek için kullanılır.

Solunum problemlerini azaltmak

Uçucu bir yağ olduğu için antiinflamatuvar, bakteriyel ve bakterisidal özellikleri sayesinde öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, öksürük, tıkanıklık, sinüzit, bronşit ve zatürre gibi bazı solunum problemlerinin giderilmesinde etkilidir.

2004 yılında yapılan bir çalışma, özellikle topikal olarak kullanıldığında veya ılık suya ekleyip gargara yaparak bazı solunum problemlerini tedavi etmede kafur yağının etkinliğiyle sonuçlandı, çünkü boğaz ve sinüs enfeksiyonlarını önemli ölçüde hafifletmeye yardımcı oldu.

Astım tedavisi

Astım milyonlarca insanı etkiler ve mavi sakız yaprağı yağını, sakinleştirici etkisi nedeniyle göğsüne üç damla bu yağdan masaj yaparak astım tedavisinde kullanan birçok ünlü tedavi vardır ve bundan kaynaklanan buharlar da kan damarlarını gevşetmeye ve daha sonra daha fazlasına ulaşmaya yardımcı olduğu için solunabilir. Antiinflamatuar özelliklerinden yararlanarak ve astım semptomlarını hafifleterek akciğerlere oksijen.

Stres hissinden kurtulun

Sizi bu yağı düzenli olarak kullanmaya motive eden en önemli nedenlerden biri, günlük iş stresi nedeniyle birçok insanı etkileyen uyuşukluk ve zihinsel stresten kurtulma ve canlandırma ve tazeleme kabiliyetidir, ayrıca gerginliği, zihinsel ve sinirsel bozuklukları gidermede etkilidir.

Ayrıca zihni uyarır ve anevrizma yoluyla beyne kan akışını teşvik eder ve ardından vücudun tüm bölgelerine ulaşır.

Kas kramplarını ve ağrıyı hafifletmek

Eklem ve kas ağrısı ile karşı karşıyaysanız, kramp ve ağrı bölgelerine baskı ve ağrıyı azaltmak için kafur yağı ile masaj yapabilirsiniz ve doktorlar genellikle sırt ağrısı, romatizma, bağ ağrısı, kas sertliği ve kasılması, sinir ağrısından muzdarip kişiler için nazik dairesel hareketlerle cilde masaj yaparak okaliptüs yağı kullanmanızı önerir.

Diş sağlığını teşvik edin

Bir anti-diş çürüğü, diş eti enfeksiyonları ve bakteri ve mikroplara bağlı olarak ortaya çıkan birçok enfeksiyon olarak çalışır ve bu, çoğu gargara, diş macunu ve diğerlerine okaliptüs yağı eklemenin arkasındaki popüler nedendir.

Bitlerin yok edilmesi

Zararlıları ve böcekleri doğal yollarla kovma ve yok etmede etkili özelliklerinden dolayı, yok edilmesinde etkili kimyasal bileşikler içerdiğinden baş böceklerini yok etmek için kullanılır, bu nedenle saçı taramak veya bir yağ banyosuna eklemek için birkaç damla kafur yağı kullanabilirsiniz.

Bağırsak florasının ölümcüllüğü

Pek çok bağırsak hastalığına neden olan bağırsaktaki solucan ve mikropları ve kalın bağırsakta üreyen bakterileri yok etmede güçlü etkisi vardır.

Diyabet kontrolü

Kafur yağı, kan dolaşımının performansının dengelenmesine ve düzenlenmesine izin verdiği için kandaki şeker seviyesini kontrol etmeye yardımcı olur, bu nedenle kan damarlarının daralmasını hafifletmek için bu yağdan buharların masaj yapılması veya solunması önerilir.

Ateşi düşürmek

Okaliptüs yağı ve nane yağı karışımı hazırlayarak, bu karışımla vücuda masaj yaparak ve vücut ısısını düşürmek için kullanarak ateş semptomlarını hafifletmek ve vücut ısısını düşürmek için kullanılır.

Oda dezenfektanı

Oda havasından kaynaklanan aromatik, antibakteriyel ve hareketli bakteriyel özelliklerinden dolayı hastane odaları ve diğer mekanların dezenfeksiyonunda kullanılır, böylece steril ve temiz alanlar haline gelir.

sabun üretimi

Okaliptüs yağı, sentetik ve ev tipi sabunların ve deterjanların imalatına dahil edilir, çünkü esasen kendine özgü bir aroması ve antibakteriyel ve antibakteriyel özelliklere sahip bir uçucu yağdır.

Saunalar ve masajlar

Birçok kişi bu yağı kaplıcalarda ve masajlarda saunalara ekler, çünkü antiseptik ve ferahlatıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda bir çeşit aromaterapi olarak vücudu rahatlatmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olur.

Kafur yağının cilde faydaları

cildi temizlemek

Kafur yağı birçok ilk yardım amacıyla kullanılır ve nedeni geniş kapsamlı tedavi edici özelliklerinden kaynaklanmaktadır.Yaraları hafifletmek ve sivilce, akne ve su çiçeği, cilt tahrişi gibi bazı cilt hastalıklarını yok etmek için kullanılmaktadır.
Etkili bir sonuç almak için eşit miktarda kafur yağını elma sirkesi ile karıştırıp, özellikle çıbanlar olmak üzere zarar gören yerlere uygulayabilirsiniz.

Ülser tedavisi

Bu yağı, birkaç damla kafur yağını hindistancevizi yağı veya badem yağı ile karıştırıp dairesel hareketlerle etkilenen cilde uygulayarak ülserleri tedavi etmek için kullanabilirsiniz.

Herpes ortadan kaldırın

Bu uçucu yağ, antiviral ve antiinflamatuar olduğu için impetigo tedavisinde kullanılır, güçlü bir analjezik etki taşıdığı için kızarıklığın neden olduğu ağrıyı azaltır, sıcak su veya ılık banyoya eklendiğinde döküntüleri azaltır.

Kafur yağının saça faydaları

Enfeksiyonu bastırmanıza ve kafa derisinin gözeneklerinin tıkanmasına engel olmanızı sağlayan mantar önleyici özelliklere sahiptir ve işte saç için en önemli faydaları:

Saç büyümesini teşvik edin

Kafur yağı, kan damarlarının daralmasını destekleyen, kafa derisinin gözeneklerini temizleyen ve saç köklerine kan akışına katkıda bulunan ve böylece saç büyümesini teşvik eden birçok kimyasal içerir.

Saç sağlığını iyileştirin

Kafur yağı saç sağlığını, canlılığını ve parlaklığını arttırır ve yağlı saç derisi için de çok faydalıdır, yağlı saç derisini tortu, sebum ve kirliliklerden temizlemek için duş sırasında kullanabilirsiniz.

Sana Saç bakımı için nasıl kullanılır:

içindekiler

 • 50 ml zeytinyağı
 • 5 ml kafur yağı

Nasıl hazırlanır

 1. İki malzemeyi karıştırın, ardından karışımı kafa derinize kan akışını hızlandırmak için nazik bir masajla saç derinize yayın ve saçı tarayın.
  On beş dakika boyunca.
 2. Plastik bir bere takın ve saçınızı saç kremi ve şampuanla yıkamadan önce en az bir saat bekleyin.
 3. Bunu haftada bir tekrarlayın.

Kaşıntılı saç derisinden kurtulun

içindekiler

 • 50 ml beyaz sirke
 • 5 ml kafur yağı
 • 1 litre su

Nasıl hazırlanır

Malzemeleri karıştırın, ardından su ve şampuanla yıkamadan önce karışımın saçınıza eşit dağılmasını sağlamak için bu solüsyonla saçınızı birkaç kez durulayın.

Kafur yağının yan etkileri

 • Aşırı veya uygunsuz kullanımı şunlara neden olabilir:
 • Mide bulantısı ve kusma eğilimi hissi.
 • Sindirim sistemi ve midede rahatsızlıklar.
 • Deri enfeksiyonları.
 • İshal var.
 • Bazı durumlarda baş dönmesi şeklinde zehirlenme meydana gelebilir ve acil tıbbi yardım için bu durumda boğulma hissi aranmalıdır.

Kafur yağı nasıl alınır

Bu yağı basarak satın alabilirsiniz. Burada Arama kutusuna kafur yağı yazın, önünüzde uzun bir liste görünsün, en uygun olanı seçin ve alışveriş listenize ekleyin.

Sevgili Raifa, bu yazıda bahsedilen tüm tıbbi bilgiler, sadece sağlık bilincini artırmaya yönelik eğitici bilgiler olup, uzman doktora gitmenin yerini tutmaz.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Hurma çekirdeği yağının saç için faydaları, nasıl kullanılacağı ve zararları

Veya güzelliğinizi geliştirmek için doğanın mucizesi olan dikenli armut yağı. Faydaları ve kullanma yolları hakkında bilgi edinin

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Azarotun vücut için faydaları, bağışıklık özellikleri ve olası yan etkileri Azarotun vücut için faydaları, bağışıklı...

Azarotun sağlığa faydaları, aanzarote kökünde bulunan aktif bitki bileşikleri sayesinde, bağışıklık güçlendirici, yaşlanmayı geciktiric...

Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, hazırlama yöntemleri, yeme uyarıları ve fiyatı Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, haz...

Pek çok insan çeşitli şekillerde, türlerde ve tatlarda Arap kahvesi içmeye oldukça bağımlıdır ve pek çok kişinin sevdiği tadına rağmen ...

Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları ve onu kullanmanın en popüler güvenli yolu Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları...

Hibiskusun saçlar için faydaları sonsuzdur, hatta ebegümeci “saç bakımı çiçeği” olarak adlandırılır.Bitkinin parçaları, uçl...

Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kilo kaybı için yulaf ezmesi diyetinin aşamaları Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kil...

Zayıflamak için yulafın faydaları sonsuzdur, bu nedenle kilonuzu kontrol etmek için günlük yulaf ezmesi tüketmeyi düşündünüz mü? 2009&#...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/