Olay türleriEtkinlikler genellikle bunlar Fikirlerin, materyallerin veya diğer ihtiyaçların değişimi için gerekli olan akademik, ticari, kültürel, politik, dini, ticari, ekonomik, bilimsel, spor toplantıları veya diğer sosyal tezahür biçimleri gerekli ve söz konusu toplantıların nedeni olan kaynaklar.

Olay türleri

Resmi etkinlikler

Önceden tanımlanmış bir gündemde belirtilenlere göre, bir devlet dairesi tarafından yürütülen bir dizi faaliyetle doğrudan ilgilidir. Normalde valiler, büyükelçiler, başkanlar, bakanlar veya diğer siyasi hiyerarşi türleri gibi siyasi aktörlerin kendileri tarafından yürütülürler. Etkinliklerin gerçekleştirilebilmesi için, protokol yönergelerinde belirlenen yönergelere tabi olmaları gerekir.

Obama bir konuşma yapıyorResmi olmayan olaylar

Devlet kurumları ile doğrudan ilgili olmayan kurumların üyeleri tarafından yürütülür. Genelde ticari, gastronomik veya sosyal konulara atıfta bulunur.

Sosyal olaylar

Toplumun çeşitli kesimleri tarafından farklı ölçeklerde veya sayıda insanda yinelenen bir şekilde gerçekleştirilir. Toplantıların nedeni doğrudan o sosyal grubun üyelerinin yaşamlarıyla ilgilidir.

Bu etkinliklerde aranan şey, katılanların doğum günü festivali, evlilik yıldönümü veya kutlanmaya değer herhangi bir etkinlik gibi kendileri için önemli olan bir etkinliği kutlayabilmeleridir.

Küçük kız doğum gününde pinata isabet

Sosyal etkinlik türleri

Spor etkinlikleri

Bireysel veya grup düzeyinde çeşitli sporcular arasında rekabet amacıyla oluşturulan bir programa göre gerçekleştirilen spor faaliyetlerini ifade eder. Bu spor etkinliklerinin kutlanması, doğrudan etkinliğin kendisinde gerekli olan para veya diğer kaynaklara katkıda bulunan bazı şirketlerin sponsorluğuyla ilgilidir.

Plaj voleybolu oynayan gençler

Kültürel etkinlikler

Ana temanın kültürün bazı yönleri olduğu, bunun amacı dans ifadeleri, resim, tiyatro, müzikal, sinema, fotoğraf, dans gibi bazı kültürel ve sanatsal tezahürlerin tanıtımını yapmaktır. diğerleri.

Festivaller veya kültürel günler genellikle müzeler, tiyatrolar veya kitapçılar gibi kültürel kimliğin bir parçasını temsil eden tanımlanmış bir alanda gerçekleşir.

Çocuk balesi

Halka açık olaylar

Planlanmış toplu etkinlikler aracılığıyla sanatçılar veya popüler eğlence şahsiyetleri tarafından sunumların yapıldığı popüler etkinlikler olarak ortaya çıkıyorlar. Sunuldukları kasabanın bazı şenliklerini kutlamak için yapılırlar.

Sokakta çalan müzisyenler

Kurumsal etkinlikler

Şirketin kendi personelinin gelişimine yönelik bir dizi eğitimin gerçekleştirilmesinin ve böylelikle daha iyi hizmet verilebilmesinin amaçlandığı kurumsal nitelikte etkinliklerdir.

Sergiyi dinleyen profesyoneller

Kurumsal etkinlik türleri

Seminer

Katılımcıların o konuda eğitim alması için belirli bir konuyu ele alacak bir dizi konuşmacının sunulduğu etkinliklerdir; genellikle ticari amaçlarla geliştirilmiştir.

Üniversite düzeyinde sınıf

dersler

Bir müfredatın belirli bir sürede yerine getirilmesine göre, katılımcılara kursun ilgilendiği belirli konunun öğretilebildiği ve böylece katılımcıların yeni bilgiler edinmenin yanı sıra müfredat mirasını artırdığı bir etkinliktir.

Pratik gravür kursu

Sergiler ve fuarlar

Genellikle ticari amaçların arandığı etkinliklerdir, ana amaç, katılımcıların katılımı ile organizatörlerin müşteri portföylerini genişletme olanağına sahip olmalarıdır.

Seyircilerle fotoğraf sergisi

Teşvikler ve seyahat

Bunlar, doğaları gereği yüksek maliyetlere dönüşen olaylardır, ancak bazen işletme kurumunun müşteri ve satış maskesini katlanarak artırmak için bunu yapması gerekir.

Ufukta güneşin görüldüğü uçuşta uçak

Sunumlar

Yeni bir ürün veya hizmetin lansmanını duyurabilmek için bir şirketin reklamından sorumlu olanlar tarafından stratejik olarak tasarlanmış etkinliklerdir ve o anda büyük bir satın alma gerçekleştirilir.

Görüntüleri yansıtan projektör

Gastronomik olaylar

Bunlar, yeni gastronomik teklifleri öğrenmek ve organizatörlerin kendilerini değerlendirmek için kullanacakları izlenim alışverişini öğrenmek için halka yiyecek ve içecek ikram edildiği etkinliklerdir.

İklim olaylarının türleri

İklim olayları, belirli bir alan veya yerdeki şiddetli veya ani sıcaklık değişimleridir, bu sürece insan neden olabilir.

Kuraklık

Nehirlerden ve lagünlerden buharlaşmaya neden olan uzun süre aşırı ısı ile karakterize edilirler.

Kasırgalar

Biri soğuk diğeri sıcak iki hava akımının çarpışmasının sonucudur ve karşılaştıklarında dönerek kasırga haline gelirler.

Taşkınlar

Normalde, belirli bir alanda sudaki artışla ayırt edilen meteorolojik olaylardır.

Hasarlar genellikle sosyal ve çevreseldir, flora, fauna vb. İçeren ekosistemler üzerinde etkiler vardır ve nüfusa, ekonomik faaliyetlere, binalara, kırsal alanlara zarar verildiğinde sosyal genellikle en çok etkilenenlerdir.

Meksika’da bazı örneklere değinecek olursak, bölgenin kuzeyinde meydana gelen kuraklıklar var, hayvancılık gibi ekonomik faaliyetlerin etkilendiği, aşırı sıcaktan dolayı toprağın verimini kaybettiği; Eyaletlerin kıyılarında, kasırgaların varlığı ıssızlık ve yıkımı bırakarak, bazı insan hayatlarına sahip çıkarak, aynı zamanda yok edilen biyosferden bahsetmeye bile gerek yok.

Şu anda bazı kuruluşlar bu tür fenomenlerin etkilerini ve çözümlerini incelemeye başlıyor, bunların öngörülebilir olmadığını ve gezegene verilen hasar nedeniyle daha sık tetiklendiğini biliyoruz. Aranan şey, çevresel bozulmayı düzeltmeye ve kaynaklarımızı korumaya yönelik tedbirlerle birlikte çalışarak, hazırlanacak acil durum planları oluşturmaya çalışmak veya etkinin daha az olmasıdır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 06. Olay türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-eventos/.)