Önceden yüklenmiş Stadia web uygulaması GeForce NOW’da Steam Sync ile daha uygun hale getirmek için Chromebook oyunları

NVIDIA’nın GeForce NOW bulut oyun hizmeti, geçtiğimiz ay Chromebook desteğini beta olarak ekledi ve Chromebook kullanıcılarına cihazlarında zorlu oyunları deneyimleme şansı verdi. Ancak hizmetin ilk beta sürümü, Chromebook’lar için Steam Sync ve Highlights desteğini içermiyordu. NVIDIA, haftalık oyun güncellemesiyle birlikte Chromebook’lar için Steam Sync desteğini nihayet yayınladı.

Farkında olmadan, NVIDIA GeForce Now’daki Steam Sync, kullanıcıların Steam kitaplıklarını hizmetle senkronize etmelerine ve platformda zaten sahip oldukları desteklenen tüm oyunları oynamalarına izin verir. Chromebook kullanıcıları artık Ayarlar’daki Game Sync seçeneğine giderek Steam kitaplıklarını ŞİMDİ GeForce ile senkronize edebilir. Bu özellik, Steam kitaplığındaki GeForce Now tarafından desteklenen oyunları otomatik olarak tanımlayacak ve bunları uygulama içindeki “Kitaplığım” bölümüne ekleyecektir. Kullanıcıların, yeni oyunu hizmete eklemek için her yeni Steam satın alımından sonra GeForce NOW kitaplıklarını güncellemeleri gerekeceğini unutmayın. Ancak Steam Sync desteği, Chromebook’lara gelen tek bulut oyun geliştirmesi değil.

Yakın tarihli bir rapora göre Chrome Hikayesi, Chrome OS’de kısa süre önce yapılan bir kod değişikliği talebi, Chromebook’ların yakında önceden yüklenmiş Google Stadia web uygulamasıyla geleceğini ortaya koyuyor. Şu anda, Android için Stadia uygulaması Chrome OS cihazlarında desteklenmemektedir ve kullanıcıların bunun yerine Stadia web uygulamasını kullanmaları beklenmektedir. Pek çok kullanıcı bunun farkında olmadığı için Google, Stadia uygulamasını Chrome OS’de önceden yüklemeye çalışıyor.

Google Stadia Chromebook'lar önceden yüklenmişGoogle Stadia Chromebook'lar önceden yüklenmiş

Sorudaki kod değişikliği isteği şu şekildedir: “[Default Apps] Stadia’yı varsayılan uygulama siparişine ekleyin ”ve” Stadia uygulama kimliğini ekleyin ve ilk sayfada Duo’dan sonra önceden yükleyin. ” Özellik isteği hatası ayrıca şunu belirtir: “Sayı 1125414:[Default Apps] Stadia’yı uygun cihazlara önceden yükleyin. ” Bu, uygun Chrome OS cihazlarının yakında Stadia uygulaması önceden yüklenmiş olarak geleceğini onaylar.

Stadia Web Uygulaması Chromebook'a önceden yüklenmiş

Yayın ayrıca, Chrome OS cihazlarının Android uygulamasıyla değil, önceden yüklenmiş Stadia web uygulamasıyla geleceğini belirtiyor. Bunun, açıkça belirtildiği kod değişikliği talebinde tespit edildiğini gösteren kanıt: default_web_apps : : kStadiaAppId ve Generated as web_app : : GenerateAppIdFronURL (GURL ("https://stadia.google.com/?lfhs=2")). Bu sayede, yeni Chromebook’ların Google Stadia web uygulaması önceden yüklenmiş olarak geleceğini onaylayabiliriz. Önceden yüklenmiş Stadia web uygulaması, yakın zamanda piyasaya sürülen NVIDIA GeForce NOW Steam Sync desteğiyle birlikte, Chromebook oyunlarını daha uygulanabilir bir deneyim haline getirecek.