OnePlus 9’un önümüzdeki yıl beklenenden daha erken çıkacağı bildiriliyor

Haftalarca süren sızıntı ve teaserlardan sonra, OnePlus nihayet OnePlus 8T’yi sadece birkaç gün önce piyasaya sürdü. Cihaz şimdi alıcılara ulaşmaya yeni başlarken, halefi olan OnePlus 9 hakkında söylentiler duymaya başladık. Android Central Rapora göre, yaklaşan OnePlus 9, OnePlus’ın normal lansman zaman çizelgesinden dört hafta önce önümüzdeki yıl Mart ayında tanıtılacak.

OnePlus, genellikle her yıl Mayıs ayında ana amiral gemisi serisini başlatır. Ancak bu yıl şirket Nisan ayında OnePlus 8 serisini tanıttı. Şimdi, OnePlus’ın lansman programına aşina olan endüstri kaynaklarına göre, şirket yaklaşmakta olan OnePlus 9 serisi için daha da erken bir lansman yapmayı düşünüyor.

OnePlus, 2021 amiral gemileri için erken bir lansman yapmayı düşünen tek OEM değil. Son raporlara göre Samsung, Galaxy S21 serisini önümüzdeki yıl Ocak ayında, yani normal lansman döngüsünden neredeyse bir ay önce piyasaya sürmeyi planlıyor. Her iki şirketten de güncellenmiş lansman takvimi hakkında henüz herhangi bir açıklama almamış olsak da, her iki şirketin de amiral gemilerine serilerindeki daha popüler cihazlar piyasaya çıkmadan önce daha fazla raf süresi vermek için önümüzdeki yılın başlarında amiral gemilerini piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

OnePlus’ın durumunda, bu yıl OnePlus 8 serisinden ilgi odağını çalmış gibi görünen şirketin yeni orta sınıf Nord serisi. Samsung için, amiral gemisi Galaxy S20 serisini gölgede bırakan, yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy S20 FE. Her iki şirket de bu yeni serileri genişletmeyi planladığından, onlara biraz daha özel raf süresi vermek için amiral gemilerini yılın başlarında piyasaya sürmeleri mantıklı.