OnePlus Buds Z, hızlı şarj özelliğine sahip uygun fiyatlı gerçek kablosuz kulaklıklardır

OnePlus bir süredir kablosuz ses aksesuarları yapıyor, ancak bugünlerde tüm öfke duyan gerçek kablosuz kulaklıklardan ziyade çoğunlukla kablosuz kulaklıklardı. Beni yanlış anlamayın: OnePlus Bullets Wireless harika Bluetooth kulaklıklardır, ancak bazı insanlar bir çift gerçekten kablosuz kulaklıklar. OnePlus Tomurcukları’na girin: şirketin, sektörün geri kalanıyla oldukça uyumlu bir tasarıma sahip TWS kulaklık segmentine ilk girişi. Ancak bu kulaklıklar mükemmel değil: Yarım kulak içi tasarımları bazı kullanıcılar için çok gevşek olabilir, IPX4 derecesi yeterli koruma sunmayabilir ve fiyat bazı insanların anlayabileceğinden daha fazla olabilir. OnePlus’ın tüm bu şikayetlere cevabı, birinci nesil Tomurcuklarından bile daha uygun fiyatlı bir çift gerçek kablosuz kulaklık olan yeni OnePlus Buds Z biçiminde geliyor.

OnePlus Buds Z, 120Hz ekran, 65W şarj ve Snapdragon 865 ile şirketin en yeni amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 8T ile birlikte bugün duyuruldu. OnePlus, Buds Z’yi daha güçlü bir bas verebilen 10mm dinamik sürücülerle donattı. OnePlus’a göre bu, daha zengin bir ses deneyimi sunmak için bas artırma teknolojisi ve Dolby Atmos tarafından desteklenen dinamik 3D stereo ile sinerji içinde çalışıyor. Buds Z, aynı zamanda Goodix’in orijinal Buds’ta gördüğümüz aynı kulak içi algılama ve dokunmatik kontrol çözümlerine sahiptir.

OnePlus Tomurcukları Z, daha önceki OnePlus Tomurcukları gibi, fiyat noktası göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan aktif gürültü iptali özelliğine sahip değildir. Ancak, OnePlus Tomurcuklarında da yer alan şirketin “çevresel gürültü engelleme” olarak adlandırdığı şeyi içeriyorlar. Orijinal Tomurcuklar, silikon uçları olmayan daha açık, sert “yarı kulak içi” bir tasarıma sahip olduğundan, bazı kullanıcılar pasif gürültü iptali için uygun bir sızdırmazlık sağlamakta zorluk çekti. Bununla birlikte, bu sefer, Buds Z, daha iyi bir sızdırmazlık için silikon uçlu “tam kulak içi” bir tasarıma sahiptir. Bu, gürültü engellemeyi karşılaştırıyorsanız, OnePlus Buds Z’ye önceki modele göre bir avantaj sağlar, ancak bazı insanlar bu silikon uçların görünümünü ve hissini tercih etmeyebilir. Alternatif olarak, silikon uçlar daha iyi bir uyum sağlayabilir ve Tomurcuk Z’nin kulaklarınıza daha fazla yapıştıklarından düşme olasılığını azaltır.

OnePlus, orijinal OnePlus Tomurcuklarının 7 saate kadar sürekli dinleme sağlayabileceğini iddia etti ve şarj çantasındaki ek pil ömrünü hesaba katarsanız, tek bir şarjla 30 saate kadar toplam oynatma elde edebilirsiniz. Öte yandan OnePlus Buds Z’nin 20 saate kadar toplam oynatma süresi ve yaklaşık 5 saat sürekli dinleme sağladığı söyleniyor, bu da orijinal modelin sunduğundan bir adım daha düşük. 10 dakikalık hızlı bir açılır pencere, 3 saate kadar ek oynatma sağlayabilir.

OnePlus Buds Z ayrıca daha iyi su direncine sahiptir, ancak hiçbir şekilde su geçirmez değildir. OnePlus Tomurcukları bir IPX4 derecesine sahipti, bu da bazı su sıçramalarına ve hafif tere dayanabilecekleri anlamına geliyordu. Buds Z, IP55 derecesine sahiptir, bu nedenle standart modelden biraz daha fazla kötüye kullanıma dayanabilmelidir. Bluetooth 5.0 uyumludurlar, herkes için tam oturmasını sağlamak için üç farklı boyutta silikon uçla birlikte gelirler ve tıpkı eskiler gibi, Hızlı Eşleştirme, Hızlı Geçiş ve bir dizi başka özelliği desteklerler.

OnePlus Buds Z, 2 Kasım’dan itibaren ABD’de 45,99 ABD Doları ve Kanada’da 69,99 ABD Doları karşılığında OnePlus.com ve Amazon’dan satın alınabilecek. Ayrıca 4 Kasım’dan itibaren Birleşik Krallık’ta 55 £ karşılığında onları alabileceksiniz. Ayrıca Steven Harrington’un size ABD’de 59,99 ABD Doları ve Kanada’da 84,99 ABD Doları tutarında bir geri ödeme yapacak ve yalnızca OnePlus.com aracılığıyla kullanılabilecek özel bir renk grubu da var.

Genel olarak, OnePlus Buds Z, yeni bir tasarıma ve daha iyi su direncine sahip normal OnePlus Tomurcuklarının daha uygun fiyatlı versiyonlarıdır. Bu fiyata kablosuz şarj veya aktif gürültü iptali gibi eksik özelliklerden şikayet etmek zor, bu nedenle yeni OnePlus 8T’nizle bir çift gerçek kablosuz kulaklık kapmak istiyorsanız, Buds Z iyi bir arkadaş olacak gibi görünüyor. .