OnePlus Nord N10 ve Nord N100 çekirdek kaynakları artık yayında

OnePlus, özellikle Nord N serisini karışıma dahil ettiğinde, son zamanlarda birçok cihaz piyasaya sürüyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen Nord N100, fiyat açısından en yeni OnePlus akıllı telefon portföyünün başlangıcını temsil ederken, Nord N10 5G, amiral gemisine çok fazla para harcamak istemeyenler için alternatif bir seçenek olarak sunuluyor. Çinli OEM şimdi Android 10 yazılımları için bu cihazların her ikisi için çekirdek kaynakları yayınladı.

OnePlus Nord N10 5G XDA Forumları || OnePlus Nord N100 XDA Forumları

Çekirdek kaynak kodu sürümü, geliştiricilerin ve uzman kullanıcıların yukarıda bahsedilen OnePlus telefonlarının genel performansını ve yeteneklerini iyileştirmenin farklı yollarını bulmalarına yardımcı olacaktır. Her iki cihazda da hazır çekirdek kaynaklarına sahip olan modlama topluluğu, cihazı çalıştıran koda daha derine dalabilir, özel çekirdekler oluşturmaya, TWRP gibi özel kurtarma çözümlerini derlemeye ve AOSP tabanlı özel ROM’ları cihaz ikilisine taşıyabilir.

Bir geliştiriciyseniz ve Nord N100 / Nord N10 için geliştirme yapmakla ilgileniyorsanız, “android_kernel_oneplus_sm4250” ve “android_kernel_oneplus_sm6350” altından OnePlus’ın resmi GitHub sayfasından her iki cihaz için tam kaydetme geçmişini içeren çekirdek kaynak kodunu indirebilirsiniz. sırasıyla repolar. Bu çekirdek sürümü, normal OnePlus Nord için çekirdek kaynaklarının piyasaya sürülmesini takip eder.

Çekirdek Kaynakları: OnePlus Nord N10 5G || OnePlus Nord N100

Bütçe dostu Nord telefonlarının ilk piyasa alımına gelince, birçok kullanıcı her iki el cihazının da yalnızca bir büyük Android sürüm güncellemesi alacağı gerçeğinden tam olarak memnun değil ve biz de aynı fikirdeyiz. Bununla birlikte, zamanında bir çekirdek kaynak sürümü, en azından LineageOS gibi popüler satış sonrası ROM’lar için cihaz geliştirme süreci için yararlıdır ve bu da, daha fazla özel ROM deneyimlerinin temelini oluşturur.


Bahşiş için XDA Kıdemli Üyesi Some_random_username’e teşekkürler!