OnePlus’ın HeyMelody uygulaması, OnePlus ve OPPO kulaklıkları için OTA güncellemeleri sağlar

OnePlus kısa süre önce OnePlus Tomurcukları adı verilen ilk tamamen kablosuz kulaklıklarını yaptı. Onları inceledik ve fiyat açısından inanılmazlar. Bunlar daha uygun fiyatlı bir seçenek sunan OnePlus Buds Z ile takip edildi. OnePlus, bu aksesuarları telefonlarıyla birlikte kullanmanızı umuyor, ancak bu, diğer telefonlarla çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Bununla birlikte, aygıt yazılımı güncellemeleri sunmak gibi belirli özellikler için OnePlus Buds uygulamasına ihtiyacınız olduğundan, özellikler biraz sınırlı hale gelir. OnePlus, bu özellikleri OnePlus olmayan telefonlara getirmek için başka bir uygulama üzerinde çalıştığından bahsetmişti ve şimdi teslim etti. Yeni HeyMelody uygulaması, OnePlus ve OPPO kulaklık kullanıcılarının giyilebilir cihazları için ürün yazılımı güncellemeleri almalarına yardımcı olur.

OnePlus Buds ve Buds Z’de ürün yazılımı güncellemelerini indirmek ve yüklemek için OnePlus Buds uygulamasına ihtiyaç vardır. Buradaki nokta, uygulamanın yalnızca OnePlus cihazlarına, özellikle de OnePlus 6’dan daha eski cihazlara yüklenmek için resmi olarak kullanılabilir olmasıdır. OnePlus’a sahipseniz 5T veya daha eski OnePlus akıllı telefon veya farklı bir OEM’den bir akıllı telefonunuz varsa, giyilebilir cihazınızın ürün yazılımına ve özelliklerine bağlı kalırsınız. OnePlus’tan HeyMelody bu durumu düzeltir.

HeyMelody, OnePlus tarafından Tomurcuklar ve Buds Z için Play Store’da yayınlandı, ancak aynı zamanda OPPO Enco W51 kulaklıkları ve OPPO Enco X kulaklıkları için OTA güncelleme hizmetleri de sunuyor. Uygulama, sol ve sağ kulaklıkların ve şarj kutusunun pil seviyelerini görüntüler. Uygulamanın temel amacı, bu kulaklıklara OTA ürün yazılımı güncellemeleri sunmaktır.

HeyMelody, minimum API seviyesi gereksinimi 23 (Android 6.0 Marshmallow) ile birlikte gelir ve OnePlus 3T ve Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Mi A3, Realme gibi OnePlus olmayan cihazlara kurulum için Google Play Store’da görünür. 7 Pro ve Samsung Galaxy M31’ler. OnePlus veya OPPO’dan yeni kulaklıklarınız varsa, bu etrafta dolaşmak için kullanışlı bir uygulama olabilir.


İpucu ve ekran görüntüleri için XDA Kıdemli Üyesi Some_Random_Username’e teşekkürler!