Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Organik hindistancevizi yağının sağlığa faydaları, nasıl kullanılır ve satın alınır?

Sahip olmak Organik hindistan cevizi yağı Onu cilt ve saç bakımı için en sağlıklı vücut ve kozmetik yağlarından biri yapan bir dizi doğal özellik, bugün ince bir dergi aracılığıyla sizlere tüm faydalarını ve kullanımlarını ve orijinal ürünü satın alma yöntemi ile tanımlamanın yollarını sunuyoruz. Bu konu içerir … Organik hindistancevizi yağında bulunan besinler Hindistan cevizi […]

29 Aralık 2020 - 22:30 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

Organik hindistancevizi yağının sağlığa faydaları, nasıl kullanılır ve satın alınır?

Sahip olmak Organik hindistan cevizi yağı Onu cilt ve saç bakımı için en sağlıklı vücut ve kozmetik yağlarından biri yapan bir dizi doğal özellik, bugün ince bir dergi aracılığıyla sizlere tüm faydalarını ve kullanımlarını ve orijinal ürünü satın alma yöntemi ile tanımlamanın yollarını sunuyoruz.

Bu konu içerir …

Organik hindistancevizi yağında bulunan besinler

Hindistan cevizi ağaçları palmiye grubuna aittir ve bu ağaçlar dünyanın birçok bölgesinde büyür, ABD Tarım Bakanlığı’nın 14.7 mililitre eşdeğer bir çorba kaşığı hindistancevizi yağının yaklaşık 121 kalori, 13.5 gram yağ, 11.2 gram yağ asidi içerdiğini belirttiğine göre, bu ağaçlar dünyanın birçok bölgesinde büyüyor. Doymuş.

0.861 gram tekli doymamış yağ asitleri, 0.231 gram çoklu doymamış yağ asitleri artı 0.136 miligram kalsiyum, 0.003 miligram çinko, 0.007 miligram demir, 0.082 mikrogram K vitamini,
0.015 miligram E vitamini

Organik hindistancevizi yağı ile ilgili çalışmalar

Hindistan cevizi yağında bulunan yağların sağlık etkinliği üzerine yapılan araştırmanın sonuçlarında farklılıklar vardır ve aşağıdaki bir detaydır:

Organik hindistan cevizi yağı

Orta zincirli trigliseritler (MCT’ler)

Gıdalarda bulunan çoğu yağdan daha kısa zincirli yağlardır ve bu yağlar hemen yenildiğinde karaciğere, hızlı bir enerji kaynağına dönüştürülmek üzere veya ketonlara aktarılır, bunlar beyin için de enerjiye dönüştürülebilir.

Laurik asit

Bu asit, hindistancevizi yağındaki yağların yapı taşları olan toplam yağ asitlerinin% 50’sini temsil eder ve sindirilirken monolaurin bileşikleri oluşur ve hem laurik asit hem de monolaurin, Staphylococcus aureus bakterilerinin sayısını azaltmaya katkıda bulunabilir.

Bu bakteri bir patojendir ve insanlarda enfeksiyona neden olan en yaygın mayalardan biridir.

Doymuş yağ:

Doymuş yağlar, hindistancevizi yağındaki toplam yağ içeriğinin% 0.5 kadar düşük bir yüzdesini oluşturur.
% 92 ve bu yağlar vücuttaki yüksek seviyedeki zararlı kolesterol ile ilgilidir ve hindistancevizi yağının kandaki kolesterol seviyelerine etkisi üzerine yapılan araştırma sonuçlarında bir değişiklik olduğu unutulmamalıdır.

Amerikan Kalp Derneği hindistancevizi yağı kullanılmamasını tavsiye etti; Circulation dergisine göre doymuş yağ içeriğinin yüksek olması ve bunların yerine doymamış yağlar yemesinin bir sonucu olarak ise doymuş yağ olarak kabul edilen laurik asit içeriği vücuttaki iyi kolesterol düzeyinin yükselmesine yardımcı olur.

Ancak zararlı kolesterol ve toplam kolesterolde de artışa neden olabilir.

Organik hindistancevizi yağının faydaları

Yüksek oranda antioksidan içerir, bu da aşağıdakiler için etkili olmasını sağlar:

Ağız ve diş sağlığını teşvik edin

Pek çok araştırma, organik hindistancevizi yağı ile durulamanın veya gargara yapmanın ağzı çeşitli bakterilerden ve plak oluşumunun nedenlerinden arındırmaya yardımcı olduğunu ve ayrıca diş eti iltihabı olasılığını azaltmaya katkıda bulunduğunu ortaya koymuştur.

Epileptik nöbetlerle mücadele edin

Son araştırmalar, hindistancevizi yağının faydalarından birinin, özellikle ilaçların işe yaramadığı bazı durumlarda, epilepsi ile ilişkili konvülsiyonlar ve nöbetlerle mücadele edebildiğini göstermiştir.

Demans ve Alzheimer ile mücadele edin

Bazı araştırmalar, düzenli olarak organik hindistancevizi yağı tüketmenin odaklanmayı ve bilişi geliştirmeye katkıda bulunduğunu, böylece hafıza sağlığını iyileştirdiğini ve erken bunama ve Alzheimer’ı önlediğini bulmuştur.

Anti-bakteriyel ve anti-mikrobiyal

Bu doğal yağ, hem antiviral hem de antibakteriyel özelliklere sahip olan kaprilik asit ve laurik asit içerir ve bu da onu iyi bir sindirim temizleyici yapar.

Organik hindistan cevizi yağı

Metabolizma hızınızı artırın

Natürel hindistancevizi yağı, anında bir enerji kaynağı sağlamak için metabolizma sürecini uyarır ve bu organik yağı diyete eklemek, artan süreç veya metabolik aktivitenin bir sonucu olarak daha fazla kalori yakılmasını teşvik eder, böylece hindistan cevizi yağının sağlıklı bir kilo verme diyetine dahil edilmesi İyi bir fikir.

Sağlıklı cilt, saç ve tırnakları teşvik edin

Cildi nemlendirir ve erken kırışıklıkların görünümünü geciktirir, saçların pürüzsüzlüğünü, canlılığını ve parlaklığını arttırır, tırnakların güçlenmesine ve sağlıklı ve parlak olmasına yardımcı olur.

Organik hindistan cevizi yağı

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hindistan cevizi yağı, Hint güzelliğinin sırrıdır. Kozmetik kullanımları ve fiyatları hakkında bilgi edinin

Enerji oranınızı artırın

Vücuda enerji sağlayarak, atletik performansı artırarak yorgunluk hissini azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda daha iyi glikojen depolanmasına katkıda bulunur.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek

Asit bakımından zengin olduğu için bağışıklık sistemini besler, hastalıklar ve virüsler karşısında performansını ve gücünü arttırır, hormonların doğal dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.

Sindirimi iyileştirin

Yiyeceklerin sindirimini iyileştirmeye ve pankreas, karaciğer ve böbreklerin sağlığının yanı sıra kalsiyum ve magnezyum gibi yağda çözünen besinlerin, minerallerin, vitaminlerin emiliminin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Kas büyümesini kolaylaştırın

Hindistan cevizi yağını omega-3 gibi yağ asitleri ile tüketmek, yağları yakmada, kasları büyütmede ve iştahı azaltmada ve dolayısıyla kilo vermede daha etkili hale getirecektir.

Orijinal organik hindistancevizi yağı ile imitasyon arasında ayrım yapmanın yolu

Hindistan cevizi yağının vücut sağlığı ve genel olarak güzellik için inanılmaz faydalarına rağmen, bahsettikleri şaşırtıcı sonuçları bulamayabilirsiniz, bu da size anlatılanların hepsinin sadece propaganda olduğunu düşündürür, ama canım, taklit hindistancevizi yağı tuzağına düşmüş olabilirsiniz. Orijinal ile taklit arasında ayrım yapmanıza izin veren bazı çözümler:

Organik hindistan cevizi yağı

 • Hindistan cevizi yağı satın alımını denetlediğinizde, orijinal ürün üzerine kaydedilmiş olan, tekrarlanmayan (rafine edilmemiş) kelimesi veya organik yağ sızma kelimesini içeren bazı ifadeleri aramalısınız.
 • Hindistan cevizi yağının soğuk preslenmesi ve kokusu giderilmiş ürünler satın almaktan kaçınılması önerilir.
 • Bu gözlemler, hindistancevizi yağının herhangi bir kimyasal eklenmeden veya sıcak basınca maruz bırakılmadan taze hindistancevizi meyvelerinden çıkarıldığını ve daha sonra besleyici özelliklerini koruduğu için en iyi miktarda faydayı alacağınızı göstermektedir.
 • Orijinal organik hindistancevizi yağı, 30 ° C veya daha yüksek bir sıcaklığa maruz kaldığında şeffaftır ve soğuğa maruz kaldığında katı hale gelir ve beyaza döner.
 • Orijinal türe taze hindistancevizi kokusu hakimdir, eğer kokusuz değilse ve özütlendiği yönteme göre rafine edilmişse, ancak her durumda kokusu keskin değildir.
 • Doğal halindeyse oda sıcaklığına konulduğunda suda çözünmezken bunun dışında su ile birleşerek beyaz bir karışım haline gelir.
 • Orijinal organik hindistancevizi yağı yenilebilir ve tadı acı değildir, bu da yağ asitleri açısından zengin olduğu anlamına gelir.

Organik hindistancevizi yağı yemek için nasıl kullanılır

Aşağıdaki satırlarda, hindistancevizi yağı tüketmek ve sağlık yararlarından yararlanmak için kullanabileceğiniz bazı basit tarifler yer almaktadır:

Organik hindistan cevizi yağı

Yetki:

En sevdiğiniz salata sosuna hindistancevizi yağı ekleyin, salata soslarını doğradıktan sonra tuz, limon ve bir kaşık hindistancevizi yağı ekleyin, malzemeleri iyice karıştırın ve lezzetli tadın tadını çıkarın.

Hazır kahve (Nescafe):

Her sabah bir kaşık dolusu hindistancevizi yağını bir fincan sıcak kahve ile karıştırın ve aromaların ve kendine özgü tadın karışımının tadını çıkarın.

Muzlu smoothie ve hindistancevizi yağı:

Elektrikli karıştırıcıda iki muzla bir bardak taze sütü karıştırın, hindistan cevizi yağı ve biraz bal (tatlandırmak için) ekleyin, ardından bir blenderde iyice karıştırıp servis kabına dökün ve soğuk servis edin ve ailenizle birlikte tadını çıkarın, bu smoothie yetişkinler ve çocuklar tarafından tercih edilmektedir. .

Kabak Köri ve Hindistan Cevizi Yağı Çorbası:

Ateşin üzerine derin bir tava koyun, çeyrek fincan hindistancevizi yağı ekleyin, ardından rendelenmiş soğanı ekleyin, soğan solmaya başlayana kadar karıştırın, ardından soyulmuş ve doğranmış bal kabağı küplerini ekleyin, biraz karıştırın, ardından et suyunu, tuzu ve en sevdiğiniz baharatları bir tutam ekleyin. Bol köriler ve kabak yumuşayana kadar kaynatın, kremalı bir çorba elde etmek için bir blender kullanın.

Omlet:

Kızarmış yumurta hayranıysanız, tereyağı veya margarini iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ile değiştirmeye ne dersiniz? Ve güzel ve hafif bir tadın tadını çıkarın.

Hindistan cevizi yağı kullanmak için önlemler

 • Kullanılan miktarlara dikkat edin.
 • Bir doktora danışılmadıkça hamilelik ve emzirme döneminde kullanımdan kaçınılması tercih edilir.
 • Çocuklar söz konusu olduğunda, karıştırılması ve tüketimden kaçınılması tercih edilir.
 • Yağlı cilde ve yağlı saça sahip olanlar için kullanımının azaltılması tercih edilir.

Organik hindistancevizi yağı nasıl alınır

Yenilebilir doğal hindistancevizi yağı satın alabilirsiniz Çapraz basınç BuradaArama kutusuna organik hindistancevizi yağı veya saf sızma yazın Önünüzde bir ürün listesi görünecektir. Sizin için en iyisini seçin ve alışveriş listenize ekleyin ve makbuz üzerine ödeme yapın.

Sonuç olarak, bilgilerinizin sonucuna hindistancevizi yağının sağlık için bazı faydalarını da ekledik, bundan böyle mutfağınızdaki önemli yağlardan biri haline geleceğini umuyoruz.

Sevgili Raifa, bu yazıda bahsi geçen tüm tıbbi bilgiler, sadece sağlık bilincini artırmaya yönelik eğitici bilgiler olup, uzman doktora gitmenin yerini tutmaz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hindistan cevizi yağının saç için faydaları nelerdir ve neden saç bakımı rutininize dahil etmelisiniz?

Veya hindistan cevizi suyunun sağlık ve estetik faydaları ve en uygun fiyatı

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Azarotun vücut için faydaları, bağışıklık özellikleri ve olası yan etkileri Azarotun vücut için faydaları, bağışıklı...

Azarotun sağlığa faydaları, aanzarote kökünde bulunan aktif bitki bileşikleri sayesinde, bağışıklık güçlendirici, yaşlanmayı geciktiric...

Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, hazırlama yöntemleri, yeme uyarıları ve fiyatı Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, haz...

Pek çok insan çeşitli şekillerde, türlerde ve tatlarda Arap kahvesi içmeye oldukça bağımlıdır ve pek çok kişinin sevdiği tadına rağmen ...

Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları ve onu kullanmanın en popüler güvenli yolu Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları...

Hibiskusun saçlar için faydaları sonsuzdur, hatta ebegümeci “saç bakımı çiçeği” olarak adlandırılır.Bitkinin parçaları, uçl...

Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kilo kaybı için yulaf ezmesi diyetinin aşamaları Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kil...

Zayıflamak için yulafın faydaları sonsuzdur, bu nedenle kilonuzu kontrol etmek için günlük yulaf ezmesi tüketmeyi düşündünüz mü? 2009&#...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/