Orijinal argan yağı, argan yağı ile karıştırılan arasında nasıl ayırt edilir

Argan yağı, Kuzey Afrika’nın birçok bölgesinde, özellikle Fas’ın kurak bölgelerinde, özellikle güneybatı Fas’ta, en popüler ürün kaynağı olarak kabul edilen Sous Vadisi bölgesinde büyük oranlarda yetişen argan ağaçlarının meyvelerinden elde edilir. Orijinal argan yağı Yani buna Argan yağı veya Fas Argan yağı diyorlar.

Argan yağı, polifenol ve skualenin yanı sıra E vitamini ve oleik ve linoleik asit gibi doymamış yağ asitleri içerdiği için yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını hızlandırma gibi serbest radikallerin etkilerinden kaynaklanan hasarları önleyen güçlü antioksidanlar bakımından zengindir.

Ancak ne yazık ki, bu yağın yararlı yağ bileşenlerinin birçoğundan yoksun olan ve orijinal olarak satılan pek çok sahte ürünü ortaya çıkmıştır, bu nedenle bu makalede, orijinal ile karıştırılmış argan yağı arasında ayrım yapmanın yollarını bu makalede önünüze koyacağız.

Bu konu içerir …

Orijinal ile sahte argan yağı arasında nasıl ayrım yapılır?

Argan yağına olan yoğun talep ile birlikte Kuzey Afrika, özellikle Fas, argan ağacı yetiştiriciliğinde artışa şahit olmuş, ekim alanlarının az görülmesi nedeniyle elde edilmesi çok pahalı hale gelmiş, piyasaları ve sosyal medyayı dolduran sahte ürünlerin tuzağına düşmemek için aşağıdaki noktaları takip ederek saf yağ elde etmek için orijinal:

doğum yeri:

Argan yağı sadece Fas’ta küçük miktarlarda çıkarılır ve manuel olarak çıkarılır, bu da üretim, paketleme ve nakliye maliyetlerine ek olarak maliyette bir artış anlamına gelir, bu da fiyatının yüksek olduğu anlamına gelir, bu nedenle birçok tüccar rekabetçi fiyatlar ve herhangi bir miktarda sunmaya çalışır, bu nedenle aralarında ayrım yapmak zorunda olduğunuz için aldatılmamaya dikkat edilmelidir. Yemek pişirmek için argan yağı kozmetikten daha ucuzdur.

Mutfak ve kozmetik argan yağı arasındaki fark

Yemek pişirmek için argan yağı: Koyu kahverengi rengi, keskin aroması, fındık tadı ile badem lezzetini birleştiren kuvvetli tadı ile bilinir ve sebebi, fındık ve badem tadından yağı çekmeden önce meyvelerin veya argan çekirdeklerinin kavrulmasıdır.

Güzellik için Argan Yağı: Altın sarısı rengi ve hafif kokusu ile karakterizedir ve ekstraksiyon işleminden önce meyvelerini kavurmaya gerek kalmadan ekstrakte edilir ve soğuk preslenir.

Orijinal argan yağı

Argan yağı ambalajında ​​listelenen maddeler:

 • Maksimum fayda sağlamak için orijinal argan yağı saf olmalıdır ve bazen bazı ek bileşenler şampuan, serum veya saç kremi formüllerine dahil edilir.
 • Üründeki argan yağı yüzdesine dikkat edin, çünkü küçük bir yüzde herhangi bir fayda sağlamayacaktır, bu nedenle% 100 argan yağı içeren ve su veya koruyucu içermeyen bir ürün seçin.

Argan Yağı Orijinal Şişesi:

Plastik kaplarda veya şeffaf ambalajlarda gelen argan yağını tercih etmeyin, çünkü bu özellikleriyle ürünün kaybolmasına yardımcı olmaz, bu nedenle koyu renkli opak şişelerin seçilmesi daha iyidir ve yağın ışıktan etkilenmemesi ve özelliklerini koruması için mavi kobalt veya kehribar şişesinin olması tavsiye edilir. Güvenle kullanın.

Renk ve doku:

 • Orijinal argan yağı, altın sarısı dokusu, yumuşak dokusu ve yapışkan olmayan veya sulu dokusu ile ayırt edilir.
 • Cilde uygulandığında kolayca emilir.
 • Biraz bulanık olmasının ve şişenin dibinde az miktarda tortu bulunmasının avantajı ve eğer berraksa ve tortu yoksa bu, yağın yüksek oranda cilalandığını ve filtrelendiğini gösterir, bu da özellikleriyle size fayda sağlamayacağı ve orijinal olmayabileceği anlamına gelir.

Argan yağı aroması:

 • Orijinalin hoş kokulu ve keskin olabilen cevizimsi bir aroması vardır, ancak kokusuzsa, yağın aktığından şüphelenilmelidir.
 • Saf, orijinal argan yağı kullanmış olan bazı kişiler, lastik bant veya patlamış mısır gibi koktuğunu söylese de, elle sıkılan zyd kokusu üretim sürecine göre değişir.

Satıcı ve satın alma yöntemi:

Ürünü menşe ülkeden ithal etmek için geçerli izinlere sahip sertifikalı tüccarlardan ve ABD Tarım Bakanlığı’na kayıtlı ve ECOCERT tarafından akredite olan şirketlerden argan yağı elde etmek her zaman daha iyidir ve ayrıca Çin argan yağı, belki de Fas argan yağı diye bir şey olmadığını da belirtmek gerekir. Çin’den geçer.

Gerçek ve sahte argan arasında ayrım yapmak için diğer işaretler

 • Orijinal yağı buzdolabına birkaç dakika koyduğunuzda donacak ve donmuş yağa benzer hale gelecektir.
 • Orijinal yağa su ilave edilirse yağın üzerinde yüzmez, varsa sahte sayılır.
 • Orijinal yağın tadı lezzetlidir.

En iyi orijinal argan yağı ürünleri

Belirtilen aşağıdaki ürünler% 100 argan yağı içerir ve ayrıca cilt ve saçın durumunu iyileştirme açısından birçok akşam için kanıtlanmış ve etkilidir:

 • Essentials Fas Argan Yağı
 • Now Foods Organik Argan Yağı
 • Life Flo Health Saf Argan Yağı
 • Leven Rose Saf Organik Argan Yağı
 • Larenim Argan Yağı

Ayrıca ilginizi çekebilir: Argan yağı saç ve yüz için nasıl kullanılır?

Veya altın sıvı argan yağı, sağlıklı cilt ve saç için yeni sırrınız.En iyi ürünlere uygun fiyatlarla

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin