Güncel İçerikler

Özel bölge için 8 günlük bakım ipucu

Bazı dişiler, bu alanların bakımının sadece evli bir kadın için olduğunu düşünür ve bu elbette doğru değildir, çünkü bu alanlar enfeksiyon, bakteri ve mantarların yuvasıdır, bu nedenle iyi bakılmalı ve düzenli olarak temizlenmeli ve vücudun çevresindeki alanlarla nemlendirildiğinden emin olunmalıdır. Bu yazıda, hassas bölgeye yönelik entegre bakım için size 6 günlük ipucu sunacağım. Hassas alanı […]

Bu Haber 17 Aralık 2020 - 12:01 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Özel bölge için 8 günlük bakım ipucu

Bazı dişiler, bu alanların bakımının sadece evli bir kadın için olduğunu düşünür ve bu elbette doğru değildir, çünkü bu alanlar enfeksiyon, bakteri ve mantarların yuvasıdır, bu nedenle iyi bakılmalı ve düzenli olarak temizlenmeli ve vücudun çevresindeki alanlarla nemlendirildiğinden emin olunmalıdır. Bu yazıda, hassas bölgeye yönelik entegre bakım için size 6 günlük ipucu sunacağım.

Hassas alanı temizleyin

Hassas bölge genellikle nemli ve sıcaktır ve bu, vajinal salgıların, idrara çıkma ve terin yanı sıra büyümesini daha fazla uyaran ve enfeksiyona neden olan yayılmasını sağlayan bakteri ve mantarların büyümesi için iyi bir yer yapar. Bu nedenle, hassas ciltler için parfüm ve alkol içermeyen yumuşak bir temizleyici ile ılık suyla yıkadığınızdan ve önden ve arkadan iyice temizlediğinizden emin olmalısınız, böylece bakteri ve mantar tüm alandan uzaklaştırılır.

Hassas alan peelingi

Haftada bir kez vücudun hassas bölgelerini temizlediğinizden emin olun. Doğal bir peeling veya özel bir kimyasal peeling kullanabilir ve konuyu şiddetlendirmemek için bölgede herhangi bir hassasiyet veya iltihap olmadığından emin olabilirsiniz.

İç giyim kalitesi

Özellikle yaz aylarında giyeceğiniz kıyafetlerin türünü seçtiğinizden emin olun. Yaşadığınız bölge çok sıcaksa giysiler geniş ve bol olmalı, vücuttaki nemi hapsetmeye çalıştıkları için dar giysiler giymemelisiniz, bu da hassas bölgenin ısı, ter ve bakterilere maruz kalmasına neden olur ve bu da enfeksiyonlara neden olur ve İçinde hoş olmayan kokular var.

Giysileri değiştirin ve alanı dezenfekte edin

İç çamaşırınızı günde en az iki kez değiştirmelisiniz ve bunu yurtdışından döndükten veya yorucu fiziksel efor uyguladıktan sonra ve uyumadan önce yapmalısınız. Temizlemeye gelince, adet dönemi bittikten sonra vajinal bölgeyi losyon veya misk kullanarak temizlediğinizden emin olun ve bir parça pamuğa uygun miktarda sürüp alanı iyice silmelisiniz.

Epilasyon sonrası pul pul dökülme

Bikini bölgenizi tıraş ettikten sonra nazik bir peeling kullandığınızdan emin olun. Deri altında kılların uzamasından kaynaklanan yanık, sivilce veya enfeksiyon varsa, tüyleri almadan önce bu sorunların ortadan kalkmasını beklemek en iyisidir.

Kabarcıkları ve sıcak suyu kırmaktan kaçının

Derinin altında agresif bir şekilde büyüyen kıllardan kaynaklanan sivilceleri açmaya çalışmayın çünkü bu şeklini bozan kötü etkilere neden olabilir.Bu sefer sadece tüyleri almaktan uzak durun, sivri bir cisim kullanmaya çalışmayın ve gerektiğinde doktora başvurun. Ayrıca saçları aldıktan sonra sıcak suda yıkamayın çünkü gözeneklerin enfekte olmasına neden olur ve sonrasında dar giysiler giymezsiniz.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal