Palmiye ağaçları türleriPalmeras bilimsel olarak adlandırılan “monotyledons“, Ailesinin içinde”Palmiye ağaçları;”. Bu tür bitkilerin sahip olduğu en büyük özelliklerden biri, bulundukları araziyi güzelleştirme eğiliminde olmalarıdır. Bu nedenle iç tasarım sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Palmeras biyolojik çeşitlilikteki tüm bitkiler gibi onu ilginç kılan aşağıdaki kısımlara sahipler. “Denen şeye sahiplerkök sistem“, C olan bir kökten oluşurYeryüzünde dua eder ve besinleri ve suyu emme ve taşıma gibi merkezi bir işlevi vardır. tüm palmiye ağacına. Bu köklerin ikiye ayrıldığına dikkat etmek önemlidir: ikincil kök Y adventicio.

Palmiye ağaçlarının bir diğer önemli kısmı gövdedir. Bu tip gövdelerin temel özelliği, ulaştıkları önemli yüksekliğe rağmen genellikle güçlü ve aynı zamanda çok dirençli olmaları ve gövde kırılmasında bir faktör olması beklenen gövdelerdir. Açıkçası bu, bitkinin hayati bir parçası. Bunda palmiye ağacına hayat veren tüm işlevler geliştirilir.Sonunda, çok özel yaprakların eşlik ettiği kupa olarak bilinen bir şeye sahibiz. Bu bitkinin üreme sisteminin bulunduğu yer burasıdır. Camın aldığı şekil, bir tür taç ile belli bir benzerlik taşır. Bu kısım, avuç içi güzelliğini arttırır. İnsanların hoşlanmasının nedeni bu.

Palmiye ağaçları türleri

Archontophoenix alexandrae

Bunun özelliği palmiye ağaçları türü yapraklarının birbirine eşit şekilde sunulması ve bu palmiye ağaçlarına özel bir güzellik katmasıdır. Onları diğerlerinden ayıran özelliklerden biri, -2 ° C’ye kadar düşük sıcaklıklara, etkilenmeden dayanabilmeleridir. Normalde orada bulunan ideal iklim nedeniyle güney bölgelerinde bulunurlar.

Güneş dolu sahilde palmiye ağacı

Caryota urens

Bu tarz Palmeras İlk bakışta ayırt edici bir unsurları vardır ve balığın kuyruğuna oldukça benzeyen yapraklara sahip olmalarıdır. Diğer palmiye ağaçları gibi habitatlarda bulunabilen çok yaygın olmayan bir palmiye türüdür. İnsanlar tarafından çok az bilinir.

Chamaedorea elegans

Oğul Palmeras yarı gölge olarak çalışır. Yani güneş ışınlarına belirli bir süre maruz kalmaları ideal değildir, çünkü bu olursa, hemen etki yaprakların sararması olacaktır. İnsanlar bunları evlerinde kullandıklarında evlerinin içine yerleştirmeleri tavsiye edilir. Bu mümkündür çünkü ulaştıkları yükseklikler maksimum iki metreyi geçmez.

Palmiye ağacı tomurcuğu

Chrysalidocarpus lutescens

Bu tür gövdelerin özelliği, aynı köklerden beslenen birçok gövdeye sahip olmalarıdır. Bir bütün olarak, birleşik bir bitki kümesi görünümündedirler. Hatta aralarına bir bitki ekleyebilir ve normal şekilde büyüyebilirsiniz. Ayrıca avuç içlerinden birini setten alıp başka bir yere dikmek ve normal şekilde büyümek mümkündür.

Palmiye yaprağı

Çekirdekli hindistan cevizi

Bu, “hindistancevizi ağacı” olarak adlandırılan tanınmış palmiye olduğu ortaya çıktı. Yirmi metreden fazla yüksekliklere ulaşabilme özelliğine sahip bir palmiye ağacı türüdür. Tropikal iklime sahip biyolojik çeşitlilikte bulunabilirler. Bu tür palmiye ağaçlarının güzelliğinden dolayı, tahta kaldırımlarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve hatta iç tasarım projelerinde uygulanmaktadır.

Palmiye ağacının yeşil meyvesi

Howea forsteriana

İçerdiği özellikler sayesinde yerleştirildikleri alanları zenginleştirip güzelleştirdiği için evsel anlamda kullanılması en çok tavsiye edilen palmiye ağaçlarından biridir. Bu palmiye ağaçları -4 ° C’ye kadar düşük sıcaklıklara dayanır ve en çarpıcı olanı, yaklaşık altı ay süren bir çimlenme sürecine sahip olmalarıdır.

Livistona Chinensis

Bu palmiye ağaçları çok yavaş büyüme eğilimindedir ve yapraklar onları özellikle benzersiz kılan bir şekle sahiptir. Yani, önceden kesilmiş gibi aynı levhalar üzerinde bir dizi yatay eksen gösterirler. Bu, insanların görüşüne çok takdir edilen bir manzara verir. Bu tabakaların uçları genellikle asılı bırakılır.

Phoenix Canariensis

Bu durumda, aşağıdaki özelliklere sahip bir palmiye ağacı buluyoruz: Merkezi özellik, ve sapının ortalama bir metre yüksekliğe ulaşmasıdır. Bununla birlikte, bu palmiye ağaçları alışılmadık bir şekilde 18 metre yüksekliğe kadar ölçebilir. Bu, yaprakların yukarıda belirtilen yüksekliklere ulaşana kadar serpiştirildiği anlamına gelir.

Yüksek artışlı palmiye ağacı

Phoenix dactylifera

Bu özel durumda, meyvesi olarak hurmayı sunan bir palmiye ağacı buluyoruz. Bunlar yenilebilir ve aslında birçok kültürde çok beğenilen bir besindir. Aynı zamanda fiziksel özellikleri içinde bazı mavi broşürler ve diğer durumlarda yeşil gösterir. Birçok insan onu tarımsal açıdan kullanıyor.

Bahçe palmiye ağacı

Phoenix roebelenii

Temel özelliği, yirmi metreyi aşan diğerlerinden farklı olarak, maksimum büyümelerinde küçük yüksekliklere ulaşmalarıdır. Bunlar yalnızca maksimum bir metre yüksekliğe kadar büyür. Bu nedenle, söz konusu yerlere güzellik özelliği kazandırmak için evlerin ve / veya binaların içinde kullanılması oldukça çekicidir.

Roystonea regia

Bu palmiye ağaçları, gövdelerinin bir kısmında bir dizi halka gösterir. Genellikle 2 ° C’ye kadar sıcaklığa sahip yerlerde gelişirler, Küba ve Florida gibi bölgelerde yaygın olarak bulunurlar. Özellikle Kuzey Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kesiminde, bazı plajların tahta kaldırımlarında kullanılan çok değerli bir palmiye ağacıdır.

Palmiye ormanı

Syagrus romanzoffiana

Daha çok “tüylü hindistan cevizi” olarak bilinir. Bu tür bir palmiye ağacının gösterdiği temel özellikler arasında, genellikle çok dayanıklı olmaları ve hepsinden önemlisi, diğer palmiye ağaçlarına göre daha hızlı büyümeleridir. Tropikal yerlerde çok büyür.

Orta yükseklikteki palmiye ağacı

Trachycarpus fortunei

Diğerlerine kıyasla düşük sıcaklıklara en çok direnç gösteren bir avuç içi. Belgelenen maksimum sıcaklık -20 ° C’dir. Diğer ayırt edici özellikler, gövdede tam olarak gövdeyi örten bir saç türü görebilmenizdir. Genellikle kıta tipi iklime sahip yerlerde bulunan bir palmiye ağacıdır.

Bahçede gölge oluşturmak için palmiye ağacı

Washingtonia filifera

Bu palmiye ağaçları, -9 ° C’ye kadar düşük sıcaklıklara dayanma özelliğine sahiptir ve genellikle kıyı bölgelerinde bulunur. Sıcaklık daha da düşerse, bu palmiye ağaçlarının yaprakları etkilenmeye başlayacak ve yanma noktasına ulaşacaktır. Ancak şartlar hızla değişirse, daha önce etkilenen yapraklar çok çabuk iyileşir.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 03. Palmiye ağaçları türleri. Türler. Şuradan alındı https://10tipos.com/tipos-de-palmeras/.)