Parti türleri


Parti nedir?

partiler oğul amacı belirli bir olayı anmak, onurlandırmak veya kutlamak olan bir holdingin veya bir grup insanın sunulduğu sosyal toplantılar. Genelde ritüel karakteri ile ilişkilendirilir, çünkü festivaller, özellikleri nedeniyle karar veren insanları bir araya getiren bir tür etkinliği yüceltmeyi amaçlamaktadır. kutlayın.

Bir parti duruma bağlı olarak çeşitli özellikleri kapsar ve bu şekilde adlandırılmak için belirli gereksinimleri karşılar. Festivallerin özelliği özellikle sınırsız görünüm, teşvik eden eğlence ve “iyi vakit geçirmek”. Genellikle iyimser müzik ve yiyecek ve içecekler vardır.

(Partilerde bazı etkinlikler veya yıldönümleri kutlanır)

(Partilerde bazı etkinlikler veya yıldönümleri kutlanır)

Parti sınıfları

Çevreye ve kutlanan etkinliğe bağlı olarak, festivaller şu şekilde sınıflandırılabilir:

Doğum günü partileri: En yaygın kişisel parti türüdür. Doğum günü partilerinde asıl amaç, hayatın kutlanması, doğumun yıldönümü. Yaşa ve aile eğilimlerine bağlı olarak doğum günü partilerinin farklı özellikleri vardır.

Bir birey başka bir yaşam yılına her ulaştığında ya da geçtiğinde kutlanırlar. Mutlu bir yapıya sahip olduğu için, genellikle günlük olmayan ve aynı zamanda aynı lezzetleri tatmin eden, genellikle kutlama çağına yönelik müzikli (çocuk, ergen, yetişkin) yiyecekler vardır. Konuklar genellikle bazılarıyla birlikte gelir hediye şeref sahibi ve sembolik olarak esiyor mumlar bir kek içinde düzenlenmiş veya kek doğum günü olarak adlandırılan, açılışını yaptığı sayının miktarı veya temsili ile.

Dini bayramlar: Bu tür bir kutlama, aynı türden insanları bir araya getirir. dini kimlik, her dini yönelime bağlı olarak, hatırlamak veya kutlamak için farklı örneklerin ve olayların sunulduğu. Bazıları genel ve kolektif karakterNoel, Kutsal Hafta, bazı Azizlerin ve Bakirelerin günleri, Çin Yeni Yılı ve Yahudi Roş Aşana ve Yom Kippur gibi. Ve diğerleri belirli karakterDini onursal kişinin, cemaatler, evlilikler veya vaftizler gibi inancını ifade eden belirli özellikleri yerine getiren kişi olduğu yerlerde, yapılacak bir hazırlığın doruk noktasının hakim olduğu bar-mitzba.

Dine ve aileye bağlı olarak bunlar ritüeller gibi farklı özelliklere sahiptir çamaşırlar ayırt edici veya tipik yemekler ve genellikle bunları gerçekleştiren üçüncü taraf aktörleri içerir. papazlar, rahipler veya hahamlar. Bu hazırlığın doruk noktasına güç vermekle veya eylemi varlığıyla kutsamakla görevlidirler.

Ulusal ve resmi tatiller: Bunlar toplu kutlama türleridir. aynı milliyet, yargı alanı veya bölgedeki bireyleri bir araya getirir söz konusu topluluk içindeki ilgili özelliklerinden dolayı bir anma töreni etrafında. Ulusal bayramların amacı insanları kamusal alanda bir araya getirin ve bir araya getirinve genel olarak, 25 Mayıs, 9 Temmuz veya Bağımsızlık Günü olan Arjantin’de olduğu gibi, anılan olayın karnavalları veya nitelendirmeleri gibi gösteriler vardır.

Genellikle bir tür rozet kullanılır, örneğin bayraklar veya palaska. Bu türdeki tarihler ile ilişkili Bayram, çünkü bunun bölgesel düzeyde önemi nedeniyle, yargı yetkisinin tatili herkesin katılma fırsatına sahip olması amacıyla kararlaştırılmıştır. Bu tür tarihler 1 Mayıs, İşçi Bayramı, 20 Haziran vb.

Sosyal partiler: Doğum günü partileri gibi bu tür partiler de genellikle özel alanve doruk noktasıyla ilişkili olayları kutlama özelliğine sahip olmak, bir olayın başlangıcı veya tamamlanması.

Bir sosyal parti, bir kurumdan öğrencilerin üniversite veya okul mezuniyeti, bireyin bekarlık statüsünü reddeden bekarlığa veda partisi, bir binanın açılış partileri, ev, sanat gösterisi veya sosyal hizmet olabilir ( kamu veya özel).

İlgili Mesajlar


Tüm hakları Saklıdır


© Is izin verildi içeriğin kullanımı, bir bağlantıyla tanınmak bu makaleye, bir bilgi kaynağı olarak.