Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Peygamberlerin bilinen ve bilinmeyen oğullarının isimleri ve anlamları

Ve Res Messengerl-i Ekrem, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, çocuklarımızı en sevilen isimlerle adlandırmamızı emretti, yeni doğanların isimlendirilmesi için görgü kuralları ve kurallar koydu. Bu nedenle, en güzel ve en sevilen isimler arasında peygamberlerin çocuklarının isimleri vardır. Peygamberlerin çocukları, çocuklarınıza alıntı yapmak ve isim vermek için. […]

21 Aralık 2020 - 5:57 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi. A+A-

Peygamberlerin bilinen ve bilinmeyen oğullarının isimleri ve anlamları

Ve Res Messengerl-i Ekrem, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, çocuklarımızı en sevilen isimlerle adlandırmamızı emretti, yeni doğanların isimlendirilmesi için görgü kuralları ve kurallar koydu. Bu nedenle, en güzel ve en sevilen isimler arasında peygamberlerin çocuklarının isimleri vardır. Peygamberlerin çocukları, çocuklarınıza alıntı yapmak ve isim vermek için.

Bu konu içerir …

Peygamberlerin oğullarının isimleri

Peygamberlerin oğullarının isimleri değerli ve zarif anlamlara sahiptir ve içlerinde iyi huylu nitelikler ve özellikler taşır.Peygamberlerin çocuklarının her birinin bir hikayesi ve mevcut olanı gözden geçirdiğimiz bir dersi vardır, bu nedenle peygamberlerin oğullarının isimlerinden bazılarını aşağıdaki birkaç satırda sunuyoruz:

İsmail

İbranice’de “Tanrı işitir” anlamına gelen ve erkek denilen yüce bir kökenden gelen bir isim ve aynı zamanda “işitme” anlamına geldiği ve seksen altı yaşındayken onu dünyaya getiren efendimiz İbrahim’in oğlu olduğu ve efendimiz İsmailimiz, Kabe’nin yapımında babası efendimiz İbrahim’e yardım etti. Babası taş alıyor.

Aynı zamanda, dünyanın her yerindeki tüm Müslümanlar, efendimiz İbrahim ve İsmail’in duruşunu takiben aileye, fakirlere ve muhtaçlara kurban olarak kurban kesildiği Kurban Bayramı’nı kutlarken, Yüce Allah tarafından kurtarılmış ve ondan sonra her zaman ve çağlarda İslami ritüellerin bir ritüeli haline gelen büyük bir fedakarlıkla kurtarılmıştır.

Yahia

Erkek denilen, menşei “Yuhanna” olan ve efendimiz Zekeriya’nın oğlu olan yabancı kökenli bir isim, yaşlı bir baba ve kısır bir anne doğurduğu için ilahi bir mucize gibidir, babasının duası, ısrarı ve cevabın kesinliği nedeniyle babasının duası, ısrarı ve cevabın kesinliği nedeniyle yaşam ve büyüme anlamına gelir. Ve doğurganlık.

Süleyman

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve Arapça’da hatalardan ve tehlikelerden uzak bir adam anlamına gelir ve İbranice’de barış adamı anlamına gelir ve efendimiz Davud’un oğludur, barış onun üzerine olsun ve Tanrı’nın ona duyma yeteneği vermesine ek olarak sağlam bir zihne sahip adil bir kraldı. Ve kuşların ve hayvanların dilini ve onlarla konuşma becerisini anlamak.

Payda

Erkeklere verilen ve Reslullah’ın ilk çocukları olan Arap kökenli bir isim, çocuklarından ilki Yüce Sahabeye taşınmanın yanı sıra Allah onu kutsasın ve ona huzur versin ve Allah’ın elçisi, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, onunla ilgili olarak Ebu el-Kasım lakaplıydı.

Abdallah

Erkeklere verilen ve Reslullah’ın çocuklarından biri olan Arap kökenli bir isim, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun ve ona iki sıfat, el-Tayyib ve el-Tahir lakabı takıldı ve Mekke’de genç yaşta öldü.

Peygamberlerin diğer oğullarının isimleri

İbrahim

Erkeklere verilen, milletlerin babası anlamına gelen yüce kökenli bir isim ve insanları yönlendirmek için insanları gönderen bir Allah’ın peygamberinin ismidir, isminin Allah Resulü’nün çocuklarından birinin adı olmasına ek olarak, Allah Reslü’nün çocuklarından birinin adıdır, Allah onu kutsasın ve huzur versin ve hayatı kısaydı. Bebekken öldü.

Yusuf

İbranice adı verilen ve İbranice “Yosef” olarak telaffuz edilen ve Allah’tan bağışlama ve çoğaltma anlamına gelen İbranice kökenli bir isim ve o, efendimiz Yakub bin İshak bin İbrahim’in oğludur ve Kuran’daki bütün bir sure bu adla adlandırılmıştır. Güzelliğinden dolayı en iyi hikayeler olarak adlandırılmıştır. Efendimiz Joseph büyük güzelliği ve iyiliği ile karakterize edildi.

İshak

Erkeğe verilen, kahkaha anlamına gelen İbranice kökenli bir isim, efendimiz İbrahim’in oğlu barış onun üzerine olsun, İbrahim dinlerinin kutsal isimlerinden biridir ve Arap dünyasında, İslam dünyasında ve Batı dünyasında da yayılmış bir isimdir.

Cain

Erkeklere demirci anlamına gelen Semitik kökenli bir isim, Adem ve Bayan Havva’nın oğullarından Kabil ve Habil’in adıdır ve şimdiye kadar anılan isimlerden biridir.

Peygamberlerin oğullarının isimleri

Peygamberlerin çocuklarının isimleri garip

Peygamberlerin farklı kökenleri ve farklı kökenleri nedeniyle, peygamberlerin oğullarının adlarının tümü Arap kökenlerine kadar gitmemektedir. Takip eder:

Zehirli

Hem erkek hem de kadınlara verilen Arapça kökenli bir isim ve bu isim birçok anlam taşıyor. “Sama”, altın veya gümüş alaşımı veya taşta altın ve gümüş damarları, bambu veya balıkçı veya yüksek ve ince ya da odunu kullanılan bir ağaç anlamına geliyor. Gemi yapımı veya hızlı bir ölüm.

Wissam, Tanrı’nın peygamberi Nuh’un oğullarından biridir, barış onun üzerine olsun, yüce halkların babası ve Wissam, üç çocuğunun en büyüğüdür.

Kaynak

Erkeklere verilen bir ad, Nuh’un oğullarından biridir, selam ona ve ona inanan üç oğlundan ikincisidir ve peygamberlik mesajıyla, Tanrı’nın Ham’i yok etmek için gönderdiği selden kaçınmak için onunla birlikte gemiye bindiler ve koruyucular ona atıfta bulunuluyor ve kökeninden açıkça bahsedilmiyor. Arapça veya İslami referanslar.

Japheth

Nuh’un oğullarından olan erkeğe iman eden üçünden selam olsun, Avrupa milletlerinin ve ırklarının babasıdır.

Kenan

Erkeklere verilen, düz, alçak zemin anlamına gelen ve aynı zamanda mor boya anlamına geldiği söylenen Sami kökenli bir isim, selam olsun Nuh’un oğullarından biridir, ancak ona inanmayan dördüncü oğludur ve annesiyle birlikte kafir oldukları için selde boğulmuştur ve denir. Canaan veya Yam.

Diğer isimler

Robin

Erkek ve dişiler için çağrılan, şereflerin yaratıcısı ve parlak görünümün sahibi anlamına gelen ve aynı zamanda hafif veya parlak ay anlamına gelebilen ve aynı zamanda parlak safir anlamına gelen ve buna bin harfi eklenebilir, efendimiz Yakup’un en büyük oğlunun adı olan Robina, onun için selam olsun. .

لاوي

İsim erkeğe verilir ve o, efendimiz Yakup’un üçüncü oğlu ve Levililer kabilesinin kurucusudur.Yahudi mirasında, Yahudi rahipler Levililer kabilesindendir ve Tevrat’ta “rahip” anlamına gelir.

sele

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve İbrahim’in oğullarından birinin adıdır, ona selam olsun.

Bölünme

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve İbrahim’in oğullarından birinin adıdır, ona selam olsun.

Zor

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve İbrahim’in oğullarından birinin adıdır, ona selam olsun.

Rekabet et

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve anlamı oluşumuna göre farklılık gösterir ve İbrahim’in oğullarından birinin adıdır, barış ona.

Sıkılaştırma

Düşmanı güç ve katılıkla taşıyan, güçlü ve cesur anlamına gelen erkeğe verilen ve İsmail’in oğullarından birinin adı olan Arap kökenli bir isim, barış onun üzerine olsun.

دان

Hem erkek hem de kadınlara verilen ve akraba, yani onu yiyenlerin eline yakın ve cennette meyve sarkması anlamına gelen Arapça kökenli bir isim, bir şeye sahip olmak olan başka bir anlam taşıyabilir.

Oysa “Dan bir şey” ona sahip olduğu anlamına gelir ve bu isim Kuran-ı Kerim’de Rahman Suresi’ndeki “İki Cin Dan” sözünde geçmiştir ve Arap ve Batı ülkelerinde yaygın olan isimlerden biridir ve efendimiz Yakup’un oğullarından birinin adıdır, selam olsun ona.

Bünyamin

İncil kökenli bir isim olan, erkek olarak adlandırılan, Yaman’ın oğlu, kutsamanın oğlu, sağ elini veya sağ kolu anlamına gelen ve o, efendimiz Yakup’un oğullarından biridir, barış ona ve efendimiz Yusuf’un kardeşi, selam ona olsun.

Ayrıca ilginizi çekebilir: En İyi Iraklı Erkek İsimleri (Öne Çıkan – Otantik – Nadir)

Diğer peygamberlerin Esma oğulları

En erken

Adaletli, doğru olan anlamına gelen, erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve ona doğruluk kelimesi eklenerek, efendimiz Yakup’un oğullarından birinin adı olan “Jad al-Haqq” haline getirilerek bileşik olarak adlandırılabilir.

عشر

Hem erkek hem de kadınlara verilen Arapça kökenli bir isim ve kadının aşireti veya kocası veya erkeğin kocası anlamına gelir ve efendimiz Yakup’un oğullarından birinin adıdır, selam ona olsun.

geçici

Erkeğe verilen Arapça kökenli bir isim, yolcu ya da geçen anlamına gelir ve çabuk geçmek anlamına gelebilir ve kısacık bir bakış, yani hızlı bir bakış denir ve bu, efendimiz Hood’un oğullarından birinin adıdır, selam olsun ona.

Kahtan

Erkek denilen, kuraklıktan türetilen ve genel olarak tuzağa düşürülen ve yağmurun durdurulduğu Arapça kökenli bir isim, yani yağmur azaldı, yani inişten alıkonuldu ve kuraklık aynı zamanda kuraklık ve kurak toprak anlamına gelir ve Üstadımız’ın oğullarından birinin adıdır, onun üzerine selam olsun.

Phalag

Efendimiz Hood’un oğullarından birinin adı, selam ona olsun.

Kış

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve İbrahim’in oğullarından birinin adıdır, ona selam olsun.

Medyan

İbrahim’in oğullarından birinin adı, selam ona olsun.

İyad

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, eller kelimesinden türetilen ve güç anlamına gelir ya da bir kişinin kendi adına yaptığı şey, aynı zamanda ordunun sağ ve sol tarafı anlamına gelir ve aynı zamanda peygamberlerin ve insanların babası olan Adem’in oğullarından birinin adı olan hipokampal dağ ve gizlenme anlamına gelir. selam ona olsun.

Ayrıca ilginizi çekebilir: İkiz erkek çocukların isimleri aynı ve aynı harfle farklıdır

Peygamberlere göre çocukların isimleri

İçinde bulunduğumuz çağa yayılan pek çok isim vardır, bunların tarihi ve kökeni çok eskilere dayanır, peygamberlerin isimlerinden ilham alırlar ve bu isimler arasında şunlar vardır:

Muhammet

Arap kökenli, erkek denilen, tercih edilen kişi veya merhametli anlamına gelen El-Hamd veya Mahmoud Al-Khassal’dan alınan ve bu isim çağlar boyunca yayılır ve İslam Peygamber efendimiz Muhammed’e göre, Allah onu kutsasın ve barış versin.

insan

Erkeklere verilen, yeryüzünün meskeni anlamına gelen ve insanoğlunun babası, efendimiz Adem’in adı olan Arap kökenli bir isim, çamurdan yaratıldığı ve Tanrı onu onurlandırdığı için ona selam verdi ve meleklere secdeye varmalarını emretti ve ona yeryüzünü yeniden inşa etmesini emretti.

Ayoub

Arap kökenli bir isim, erkekler denen ve “Awaab” veya “Dönüş” anlamına gelen, gündüz ve gece seyahat eden ve Allah’ın peygamberinin adıdır, Allah’ın sabrı ve hoşgörüsü ve Allah’ın hükmünden hoşnut olması için Allah’ı sınayan, böylelikle iman ve gücün emsali olarak örnek teşkil eden Allah’ın Peygamberi Ayoub’un adıdır.

David

Erkeklere verilen bir ad, bir veya iki Boao yazmak caizdir ve bu, efendimiz Yakup’un torunlarından birinin adıdır, insanlara rehberlik etmesi için insanları gönderen Allah’ın peygamberlerinden biridir, çünkü Tanrı ona demir verdi ve onları nasıl yapacağını biliyordu, bu yüzden savaşlarda kullanılan zırh yapımında ustalaştı.

Diğer peygamberlere atfedilen isimler

Geçerli

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, vasıflı, nazik ve Allah’a ibadet haklarından sorumlu olan anlamına gelir ve insanlara yol göstermesi için gönderilen Allah’tan bir peygamberin ismidir ve Semud kavmine gönderilmiştir.

Noah

Yüce kökenli, erkek denilen, teselli anlamına gelen ve Allah’ın peygamberlerinden bir peygamberin adı olan bir isim olan Nuh’un, halkına bin yıl elli yıl, yani 950 yıl derken halkının günahları için yas tutup ağladığı için ağıtlardan kaynaklandığı söylenir. Bu isim son zamanlarda çok popüler hale geldi.

Yunus

Arap kökenli bir isim olan, insanlık anlamına gelen, İsrailoğullarının peygamberlerinden biridir ve Kuran-ı Kerim’de bütün bir sure bu isimle anılmıştır ve bunda balinayla olan hikayesinden ve Rabbi sayesinde balinanın karnından nasıl kaçtığından bahsetmiştim ve bu isim son zamanlarda çok yayıldı. Son.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Omar isminin Arapça’daki anlamı ve isim sahibinin nitelikleri

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Arapça kedi isimleri yeni Arapça kedi isimleri yeni

Birçoğu , insan adı da dahil olmak üzere yüzlerce hatta binlerce kedi adı olduğundan, kedi veya kedi için benzersiz ve uygun bir isim s...

R harfli çocukların isimlerinin ansiklopedisi (Arapça – İslami – nadir – Kürtçe) R harfli çocukların isimlerinin ansiklop...

Doktor ona fetüsün türünü söyler söylemez anne, beklenen bebeği için güzel bir isim düşünmeye başlar ve bazı anneler bebeğine R harfiyl...

Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli çocukların isimleri (İslami – Arapça – Türkçe) Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli ç...

Çocuklar, babaların ve annelerin hayatlarında en önemli şeyi temsil eder ve Allah onları süs olarak tanımlamıştır ve bu nedenle her bab...

Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça çocuk isimleri Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça ...

Yüce Tanrı’yı ​​bu dünyevi yaşamın süsü olarak tanımlıyoruz. Bu nedenle, ebeveynler Tanrı’nın onlara bir çocuk vereceğini a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/