Philips Hue önümüzdeki hafta Nest entegrasyonunu kaybedecek ve Google Home hâlâ hazır değil

Philips Hue, akıllı aydınlatma konusunda şüphesiz pazar lideridir, ancak önümüzdeki hafta en kısa sürede Works With Nest protokolüyle uyumluluğunu kaybetmek üzere. Google’ın, Google Home ekosistemi lehine Nest uygulamasını kullanımdan kaldıracağını ve Works with Nest’i kapatacağını ilk duyurmasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. Başından beri, kullanıcılar mevcut entegrasyonları arasında seçim yapmaya veya hesaplarını değiştirmeye hazır olmayan ve aslında hazır olmayan Google Home’a ​​taşımaya zorlanan kullanıcılar nedeniyle kötü bir şekilde ele alındı. Aşina değilseniz, buna iyi bir örnek, Nest Protect cihazlarının hala Google Home ile düzgün çalışmadığı gerçeğidir, ancak Google bunun yakın olduğunu söylemişti (hiç olmamasından daha iyi, eh) ve bazı kullanıcılar nihayet görüyor Gösterge tablolarında görünen cihazlar.

Bu arada, Phillips ilk günden beri hem Nest hem de Google Home ile entegrasyonlara sahipti ve ikincisini tamamlanmamış bir alternatife geçmeye hazır olmayanlar için korudu. Şirket, blogunda şunları açıklayan bir duyuru yayınladı:

Google, ‘Works with Nest’ programını ‘Works with Hey Google’ programına geçiriyor. Bununla ilgili olarak, Philips Hue’nun Nest Thermostat, Nest Cam ve Nest Protect ile entegrasyonu 17 Kasım 2020’den itibaren sona erecek.

Google, Google Home uygulamasında mevcut Works with Nest özelliklerini oluşturduğu için bu yalnızca geçici olacaktır. sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

“Yalnızca geçici” ifadesinin kullanılması, tartışıldığı gibi, bunların Mayıs 2019’dan beri “yalnızca geçici” olduğu göz önüne alındığında, pek iyimserlik getirmez. Google nihayet Nest’in sahip olduğu işlevsellik türünde ilerlemeye devam ediyor, Şu anda Ev / Uzakta rutinleri olarak, Hue ile Nest arasındaki duman algılandığında ışıkları yakmak gibi etkileşimlerin çoğu kaybolacak ve Google Home API’sinin güncellenip güncellenmeyeceğini bilmenin bir yolu yok tam özellik eşliği için yeterli – şu anda mantık motoru yok (yani IF / THEN / AND / OR / ELSE rutinleri).

Kısa-orta vadede, bu nedenle, tek seçenek Phillips Hue ampullerinizi Google Home’a ​​taşımak ve parmaklarınızı çapraz tutmaktır. Bu arada, bu kayıp rutinlerin bir kısmını IFTTT, Home Assistant gibi yardımcı bir hizmet veya Homey gibi açık kaynaklı bir Smart Home hub ile yeniden oluşturabilirsiniz. Üzücü gerçek şu ki şaşırmamalıyız. Google’ın mükemmel hizmetlerin pahasına hazır olmayan hizmetleri başlatma geçmişi – Google Play Müzik, Google Reader, Google Hangouts yalnızca üç örnektir ve Google Home’u aynı çizgiye getirmek için yapılacak çok şey vardır. rakipleri, hepsi tarihin tekrar ettiği başka bir durum. Nest Pas?

Bir cevap yazın