Pitoresk çöl doğasının bulunduğu Siwa’da turizm

Siwa’da Turizm Sizi harikaların mucizesi ile buluşturacak.Kendinizi hayatın hiçbir görüntüsünün olmadığı çorak bir çölde yürürken hayal edin ve palmiye ağaçları, kaynaklar ve göllerle dolu yeşil bir vaha bulursanız, işte burası Siwa Vahası Mısır’ın batı çölünde yer almaktadır.

Meyve bahçeleri, göller, tepeler ve kaplıcaların yanı sıra geçmiş dönemlerden kalma göz kamaştırıcı anıtlar ve kalıntılarla yeryüzünde bir cennet parçası olan Siwa’daki turizm, zengin ve zengin bir zenginlik ve anıtla zengin ve vaha sakinlerinin başkalarına özgü alışkanlıklarını bilmek için en harikadır.

Siwa'da Turizm 1

Bu konu içerir …

Siwa Oasis nerede bulunur?

Siwa Oasis, Mısır’ın Batı Çölü’nün kalbinde, Kahire vilayetinden yaklaşık 830 km ve şehrin yaklaşık 300 km güneybatısında yer almaktadır. Marsa Matrouh.

Siwa Oasis, idari olarak Matrouh Valiliğine aittir, deniz seviyesinin yaklaşık 18 metre altındadır ve yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı yerdir.

Siwa Oasis’e nasıl ulaşılacağına gelince, bu İskenderiye Valiliği aracılığıyla, “West Delta Company” otobüsleriyle, yaklaşık 8 saat süren bir yolculukla yapılıyor.

Kahire’den geliyorsanız ve Siwa’ya gitmek istiyorsanız, önce İskenderiye’ye trenle seyahat etmeli ve ardından otobüsle Siwa’ya gitmelisiniz.

Siwa’da kalmaya gelince, birçok üst düzey otel var, çünkü lüks bir tesiste kalmak istiyorsanız “Adrar Amalal” oteli, iyi ve ortalama bir yerde kalmak istiyorsanız “Kilani” oteli var.

Siwa Oasis içinde ulaşım, Siwa’nın her yerinde dolaşan bisikletlerle veya bir eşeğin çektiği basit bir araba olan “karta” ile çeşitli şekillerde olabilir.

Siwa 2'de Turizm

Siwa’da Turizm

Vahanın turizm nedeniyle yaşadığı son açıklığa rağmen, kendi gelenek ve göreneklerinde ikamet eden kapalı bir topluluktu ve hala da öyledir.

Siwa’da en önemlileri tarih ve zeytin tarlaları, kaplıcalar ve sahil boyunca tuzlu su kaynakları olmak üzere birçok turistik yer var.

Ve tarihin o noktadan geçtiğini ve izini bıraktığını gösteren etkiler, özellikle Siwa Müzesi, Kleopatra Hamamı, “Shali Sarayı” kalıntıları ve “Vahiy” Tapınağı.

Siwa’daki en önemli turistik yerlere gelince:

1- Ölüler Dağı

Korkunç ismine rağmen, Roma döneminden kalma bir antikaya oyulmuş yüksek bir sahte tepe olduğu için son derece harika bir yer.

Mezarlar harika bir şekilde inşa edilmiş, kayaların ortasında bir arı kovanı hissi uyandırıyor ve mezarların duvarlarında binlerce yıl aradan geçmesine rağmen hala var olan çok sayıda çizim ve heykel var.

2- Kleopatra banyosu

Siwa’da turizmin en önemli yerlerinden biri olan güzel kraliçenin yüzdüğü yerde yüzmekten daha güzel bir şey yoktur.

Kleopatra Hamamı, taş cepheli, kaplıcalardan gelen sularla dolu, tazeliğin zirvesinde yüzen bir göldür.

Gölün çevresinde de pek çok soyunma yeri var ve yiyecek ve meşrubat sunan birçok kafe var.

Siwa'da Turizm 4

3- Amun Tapınağı ve Büyük İskender

Harikulade tarihi eserlerden biri olan “Vahiy Tapınağı” olarak anılan bu yapı, vahanın merkezine yaklaşık 4 km uzaklıkta “Ağurmi” denilen alanda yer alır ve büyük, düz bir kayanın üzerine inşa edilmiştir.

Tapınak, Firavun Hanedanlığı günlerinden beri rahip Amun’u ölümsüzleştirmek için inşa edilmiş ve Büyük İskender’in rahibin tavsiyesini almak için onu ziyaret ettiği, tapınaktan vahanın tepesinden harika bir manzara göreceğiniz söyleniyor.

4- Shali Kalesi

Oasis’in en büyük şehirleri Siwa’nın eski konutları ve evleri olup, şimdi kil, silt ve tuz taşlarının karışımı olan “türbalıktan” yapılmış kalıntılardan yapılmıştır.

Şehrin merkezinde ise 13. yüzyıl kalıntılarıyla temizlenen Shali Kalesi’ni bulacaksınız ve her yağmur yağdığında çürüme artıyor.

5- Siwa’da Safari

Pek çok turist tarafından kabul edilen Siwa Oasis’teki en keyifli aktivitelerden biri ancak geziyi oteliniz üzerinden bir rehber eşliğinde ayarlamalısınız.

Siz ve arkadaşlarınızın bir SUV’da size eşlik ettiği, kum tepeleri arasında dolaşırken ve kum kayağını denemek için yükseklerden birinde durabilirsiniz.

Ya da kükürt kaynaklarından birinin yanında kamp yapmak, elektriksiz ve iletişimsiz ilkel yaşamı deneyimlemek ve Siwa’nın pişirdiği muhteşem yemeklerin tadına bakmayı unutmayın.

6- Dakrour Dağı

Siwa Oasis’in yaklaşık 3 km güneyinde yer alır ve şifalı özelliklere sahip sıcak kumu ile karakterize edilir ve turistler yaz aylarında buraya akın eder.

Bunun amacı romatizma başta olmak üzere pek çok hastalığı tedavi edebilecek bir sıcak kum banyosu yapmaktır, bir kişinin vücudu 20 dakika boyunca kuma gömülü olarak boynuna kadar.

Siwa 5 Turizm

7- Fatnas Adası

“Hayal Adası” olarak da bilinen bu ada, Siwa’ya yaklaşık 6 km uzaklıktadır ve Oasis ziyaretçileri için gözde turistik yerlerden biri olarak kabul edilir.

Palmiye ağaçları ile çevrili Siwa Tuz Göleti’nde yer alır ve birçok güzel manzaraya sahiptir.

8- Tuz gölleri

Ya da vaha halkının “beyaz altın” dediği, ender bir kalitede tuz üreten 55 bin dönümlük bir alana sahip göller olan el-Malahat denen şey.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin