Pixel 5 ve Pixel 4a 5G’de Benim İçin Tut, Google Asistan’ın sizin için hatta beklemesini sağlar

Hiç bir müşteri hizmetleri numarasını aradınız mı, sorulduğu gibi çeşitli erişim kodlarını aradınız ve hantal sesli menüler arasında gezinerek, yalnızca uzun bekleme sürelerine çarpmak için mi yaptınız? Boşa harcanan zamandan ve çıldırtan tekrarlayan müzikten çok fazla sıkıldım. Görünüşe göre, Google Asistan’ın en son Hold For Me özelliği benim için çözüme ihtiyacım olduğunu hiç bilmediğim bir sorunu çözdüğü için Google’da da var.

Hold for Me ile fikir basit – bir işletmenin ücretsiz numarasını ararsınız ve beklemeye alırsınız. Beklemede kalmayı seçebilir ve diğer uçtaki bir kişiye nihayet bağlandığınızda dikkatinizi çekebilir veya Google Asistan’ın sizi beklemesine izin verebilirsiniz. Yeni Google Pixel 5 ve Google Pixel 4a 5G’deki en son Google Phone uygulaması bunu yapmanıza olanak tanır. Bu nedenle, ücretsiz bir numarayı aradığınızda ve bir işletme sizi beklemeye aldığında, Google Asistan sizin için hatta bekler. Bir insan tekrar hatta sizinle konuşmaya hazır olduğunda, Google Asistan sizi ses, titreşim ve ekran komutuyla bilgilendirecek.

Hold for Me, Google’ın Duplex teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Bu, özelliğin bekletme müziğini (işletmeler arasında çılgınca değişebilen) tanımasına ve ayrıca kayıtlı bir mesaj ile hattaki gerçek bir insan temsilcisi arasındaki farkı anlamasına olanak tanır. Arama Google Asistan tarafından tutulduğunda, kullanıcının tarafında sessize alınır ve bunun yerine, kullanıcının aramada ne olduğunu bilmesini sağlamak için ekranda gerçek zamanlı altyazılar görüntülenir. Bir destek teknisyeni hatta geldiğinde, Google Asistan kullanıcıya bir bildirim gönderir ve hatta devam eder ve destek teknisyeninden kullanıcının görüşmeye geri dönmesine izin vermek için bir süre beklemesini ister.

Benim için Tut, ayarlarda etkinleştirilebilen isteğe bağlı bir özelliktir, bu nedenle bu sizi ikna eden bir şey değilse, tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Ücretsiz numaralar için arama bazında daha da etkinleştirebilirsiniz. Google, kullanıcı gizliliğine saygı göstermek için sesin tamamen cihazda işlendiğini ve özelliğin çalışması için bir Wi-Fi veya veri bağlantısına bile ihtiyaç duymadığını garanti eder. Aramaya döndüğünüzde ses de işlenmeyi durdurur.

Hold for Me, telefon görüşmelerini daha iyi hale getiren bir dizi özellik güncellemesinin en yenisidir. Google’ın sunduğu Arama Filtreleme, kullanıcıların spam aramalardan kaçınmasına yardımcı olurken, Doğrulanmış Aramalar, aramayı kabul edip etmeyeceklerine karar verebilmeleri için bir işletmenin onları neden aradığını önceden bilmelerini sağlar. Google, sadece ABD’de, insanların sadece geçen hafta 10 milyon saatin üzerinde bekletme yaptığını söylüyor. Bu çok fazla birikimli beklemedir. Hold for Me gibi bir özellik ile kullanıcılar haklı olarak diğer görevleri yerine getirmek için daha fazla, anlamsız bir şekilde müzik dinlemek için daha az zaman harcayabilir.

Şu anda bu özelliğin Google Pixel 5 ve Google Pixel 4a 5G dışındaki cihazlarda kullanılabilir olup olmayacağına ve ne zaman sağlanacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bildiğimiz kadarıyla, özellik şu anda ABD ile sınırlıdır.