Güncel İçerikler

Pizzadaki kalori miktarı ve çok fazla pizza yemenin genel zararı

Pizza, domates sosu ve çeşitli peynirlerle süslenmiş hamur işlerinden biridir, farklı malzemelerle doldurulmasının yanı sıra peynir, tavuk veya kıyma ve diğer birçok malzeme ile doldurulabilir ve dünya çapında çok sayıda insan sevdiği ve yemeyi tercih ettiği için kalori miktarı çok fazladır. Pizza ve içindeki kalori miktarları hesaplandıktan sonra çok sayıda içerdiği tespit edilmiş ve bu […]

Bu Haber 01 Ocak 2021 - 18:25 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Pizzadaki kalori miktarı ve çok fazla pizza yemenin genel zararı

Pizza, domates sosu ve çeşitli peynirlerle süslenmiş hamur işlerinden biridir, farklı malzemelerle doldurulmasının yanı sıra peynir, tavuk veya kıyma ve diğer birçok malzeme ile doldurulabilir ve dünya çapında çok sayıda insan sevdiği ve yemeyi tercih ettiği için kalori miktarı çok fazladır. Pizza ve içindeki kalori miktarları hesaplandıktan sonra çok sayıda içerdiği tespit edilmiş ve bu da onu sağlıksız besinler arasında sınıflandırmıştır.

Pizzadaki kalori sayısı

 • En sağlıklı pizza türü, en az kalorili pizza türü olduğu için sebzeli pizzadır.
 • Ayrıca kişi küçük bir parça pizza yediğinde çok fazla kalori almaz ancak onu yemek, hamurun kalınlığına ek olarak içerdiği peynir ve dolgular nedeniyle çok miktarda kalori ekler.
 • Ortalama bir parça peynirli pizzanın hamuru kalınsa yaklaşık 310 kalori, orta kalın hamurunda yaklaşık 285 kalori ve ince kalın pizzanın 230 kalori içerdiğini görüyoruz.
 • Etli pizzaya gelince, hamurdaki orta kalın pizzanın içerdiği ortalama kalori miktarının büyük bir parça için yaklaşık 324 kalori olduğunu, orta-ince hamurun 231 kalori ve kalın olanın 281 kalori içerdiğini görüyoruz. Pizza için orta.
 • Super Supreme pizzaya gelince, ince hamurlu ve orta boy pizzalar 253 civarında, büyük balıklılar da orta dilim için 302 kaloriye sahiptir.
 • Pizza Supreme, Super Supreme Pizza’dan daha fazla kaloriye sahiptir, bu nedenle Pizza Supreme, orta ince hamur için 264 ve kalın hamur için 315 içerir.
 • Pizza Al Biruni, orta-ince parça için 230 kalori ve orta-kalın kedi için 280 kalori içerir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Orijinal Atkins diyet programı ayrıntılı ve yasaklanmış ve izin verilen yiyecekler

Pizzanın neden olduğu hasar

 • Pizza, az yağın yanı sıra çok sayıda kalori içerir ve ayrıca herhangi bir besin, lif, mineral veya vitamin içermediğinden sodyum elementini de içerir.
 • Vücuda fayda sağlamadan kilo almaya yardımcı olduğu için içinde tüm besinler kaybolana kadar tekrarlanan bir tür un içerir.
 • Ayrıca pizza bol miktarda peynir ve çok yüksek miktarda sıvı ve katı yağ içeren çeşitli türler içerir, bu da kandaki kolesterol seviyesini yükseltir, kalp üzerinde net bir etkiye sahiptir, kandaki kolesterolün yükselmesi kalp hastalığı olasılığını artırır.
 • Ayrıca pizzayı oluşturan bazı bileşenlerin beyindeki bazı hücreleri uyararak harekete geçirdiği, bu hücrelerin mutlu hissetmekten ve mutlu hissetmekten sorumlu olduğu, dolayısıyla çok fazla pizza yemenin pizza bağımlılığı denilen bir bağımlılığa neden olabileceği söyleniyor.
 • Ayrıca pizza yapımında kullanılan un, yüksek kan şekerine yol açan rafine undur ve çok yemek yerken pankreas bu şekeri enerjiye çeviren hormonu yeterince üretemediğinden pizza şeker hastalığının görülme sıklığını arttırır.
 • Buna ek olarak, yüksek tansiyona da yardımcı olur, daha önce de belirttiğimiz gibi, pizza yüksek oranda sodyum içerir, bu da yüksek tansiyona neden olur ve kronik yüksek tansiyon insidansını artırır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Haftada 3 kilo vermek için düşük kalorili, sağlıklı beslenme

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal