Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Plan türleri

Olarak bilinir plan bir İnsanın yukarıda belirtilen hedefe ulaşmasına izin veren bir dizi adımı gerçekleştirmek için dikkate aldığı bir dizi fikir. Doğası gereği birçok bilgi alanında uygulanır. Planın uygulanması sürecinde referans görevi gören bir belgede yer alan bir projenin detaylandırılmasıyla oluşturulur. Örneğin, mühendislik alanında, bu planlar, bir gayrimenkulün veya başka herhangi bir yapının inşaat süreci […]

28 Aralık 2020 - 5:21 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi. A+A-

Plan türleriOlarak bilinir plan bir İnsanın yukarıda belirtilen hedefe ulaşmasına izin veren bir dizi adımı gerçekleştirmek için dikkate aldığı bir dizi fikir. Doğası gereği birçok bilgi alanında uygulanır. Planın uygulanması sürecinde referans görevi gören bir belgede yer alan bir projenin detaylandırılmasıyla oluşturulur.

Örneğin, mühendislik alanında, bu planlar, bir gayrimenkulün veya başka herhangi bir yapının inşaat süreci için yapılması gereken tüm faaliyetlerin zamanında detaylandırıldığı bir projeye karşılık gelir. Genel olarak mekanların ölçülerinin ve dağılımının hassas bir şekilde detaylandırıldığı projelere bir dizi plan entegre edilir.

Plan türleri

İdari Planlar

Bu planlar, insani, maddi ve mali kaynakları doğru bir şekilde yönetmek için herhangi bir organizasyon türünde uygulanması beklenen bir dizi stratejiyi yansıtır. Örneğin, kuruluşun bir iş planında ortaya konan hedeflere ulaşmasını sağlayacak bir dizi faaliyetin uyumlu bir şekilde geliştirilmesine izin verir.Hosting Planları

Bu planlar, odaların yerleşim düzeninin yeterli bir şekilde yönetilmesine ve otel sektörü gibi endüstrilerin kaliteli hizmetlerinin sürekli değerlendirilmesine izin veren merkezi bir işleve sahiptir. Ayrıca bu turizm sektörünün sunduğu paketlerle ilgili faydaları ve olası iyileştirmeleri de değerlendirir.

Ekonomik Planlar

Bu tür bir plan, finansal ve ekonomik yönlere ayrılmış bir alana karşılık gelir. Başka bir deyişle, bu alandaki planlar, şirketler veya diğer organizasyon türleri gibi kurumlarda parasal kaynakların yeterli yönetimine izin verir. Her ülkenin hükümetlerindeki ekonomilerde ve politikalarında hakim bir plandır.

Ekonomik planlar, ekonomik politikaların işleyişini ve bütçelerin yeterli şekilde uygulanmasını optimize etmek için zamanında gerçekleştirilmesi gereken stratejileri açıkça göstermektedir. Bu planlar kısa, orta ve uzun vadeli bir yaklaşımla gerçekleştirilmekte, ilerlemelerin periyodik olarak değerlendirildiği ve gerektiğinde ayarlamalar yapılmaktadır.

Madeni paralar ve faturalar

Stratejik planlar

Bu tür planlar, bir organizasyondan sorumlu her kişinin günlük olarak tabi olduğu kararlar alma görevini kolaylaştırmaya çalışır. Her tür organizasyonun bir stratejik planı vardır veya olmalıdır. Dikkate alınması gereken adımlar konusunda net olmak, kuruluşun aldığı yön konusunda net olmak ve kuruluşu hedeflerine ulaşmada kaybetmemek için çok önemlidir.

Adam satranç oynadı

Çalışma planları

Hem öğretim elemanlarının hem de öğrencilerin ilerlemeyi ve ders saatlerinde görülecek içeriği izlemelerine hizmet eden bir projedir, böylece sürekli değerlendirmelerle belirli temel bilgileri zaten edindikleri onaylanır. Eğitim planında belirlenen ders saatlerine uymak, öğrencinin dersi okulda onaylayan bir belge almasına olanak tanır.

Farklı renkteki kitaplar

Yatırım Planları

Bu durumda bir organizasyonun finansal kaynaklarının nasıl yönetileceğinin detaylı olarak belirtilmesi istenir. Bu, yatırımcıların kendi sermayelerini büyütmeleri için fırsat alanlarının tespit edilmesini sağlayan sürekli değerlendirmeler açısından bakıldığında. Hem yatırımın geri dönüşü hem de var olan risk seviyesi bir öncelik olarak değerlendirilmelidir.

Basılı istatistikler

Örnekleme Planları

Bu tür planlarda, örnek bir popülasyondaki bir olgunun çalışılmasına ilişkin bilgi elde etmek için uygulanacak prosedürler ve metodolojiler zamanında belirlenir. Bu, ürün kalitesi algısını, bir fikrin kabulünü, markayı veya kamuya açık bir kişinin profilini belirlemeyi amaçlar. İstatistiksel bir boyuta uyar.

kırmızı elmalar

İş planları

İş sektörüne belirli bir şekilde odaklanır. Yani strateji, taktik, teknik, malzeme, insan ve mali kaynakların net bir şekilde yansıtıldığı bir belgedir; işin dahili ve harici olarak gelişmesinde ve kademeli olarak büyümesinde anahtar unsurlar olan amaçlar, hedefler ve diğer faktörler. Bir iş planı, yatırımcıların vizyonunu yansıtır.

Kostümlü adam

Çalışma Planları

Kurulacak işleri belirlenen zamanda belirlenen yer ve zamanda açıkça sınırlandırır. Bu tür planlar hem kamu hem de özel kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. Bu projeler, işlerin yapım aşamalarını, kullanılacak kaynaklarla tahsis edilecek bütçeleri net bir şekilde sınırlamaktadır. Bir tür hata veya aksilikten kaçınmak için her şey açıkça detaylandırılmıştır.

El yapımı diyagramı

Operasyonel planlar

Bir organizasyon içinde, bu tür planlar, örneğin bir şirkette, her departmanın ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanır. Bunlar birbirini tamamlayan stratejik planlardan türetilmiştir. Burada somut bir şekilde gerçekleştirilecek eylemler yansıtılarak organizasyonun donanımının verimli bir şekilde akması sağlanır.

Bina süreci

Emeklilik planları

Bu planlar, bir işçi olarak yasal olarak üretken yaşa ulaştıkları için yaşamlarının bir aşamasında çalışmayı bırakmak zorunda kalan insanların geleceğini içerir. İster kamu ister özel olsun, bir kişinin ait olduğu her tür kuruluş, emekli maaşını oluşturmak için işçinin gelirinin bir bölümünü toplama yükümlülüğüne sahiptir. Plan, süreleri ve miktarları tanımlar.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 10. Plan türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-planes/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/