Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Pompadour Saç Kesimi: Nedir ve Nasıl Stil Verilir?

Tarih, erkek saç ikonlarıyla doludur. Film yıldızlarından futbol efsanelerine kadar, basit bir ‘erkek saç stili ilhamı’ araması, Clark Gable’dan Paul Newman’a, Brad Pitt’den David Beckham’a, George Clooney’den Madame de Pompadour’a kadar ünlüler tarafından ünlenen milyonlarca stil fotoğrafını döndürüyor … Bekle, ne ? Madam Pompadour’dan mı? Aynısı. Elbette bir erkek değil, ama kesinlikle tarihteki en büyük […]

17 Kasım 2020 - 12:14 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi. A+A-

Pompadour Saç Kesimi: Nedir ve Nasıl Stil Verilir?

Tarih, erkek saç ikonlarıyla doludur. Film yıldızlarından futbol efsanelerine kadar, basit bir ‘erkek saç stili ilhamı’ araması, Clark Gable’dan Paul Newman’a, Brad Pitt’den David Beckham’a, George Clooney’den Madame de Pompadour’a kadar ünlüler tarafından ünlenen milyonlarca stil fotoğrafını döndürüyor … Bekle, ne ? Madam Pompadour’dan mı?

Aynısı. Elbette bir erkek değil, ama kesinlikle tarihteki en büyük erkek saç modellerinden birinin annesi. Elbette, Madame de Pompadour, 18. yüzyıl Fransız kralının baş metresiydi, ancak bu, yükselen saç stilinin iki yüzyıl sonra dünya çapında adamlar tarafından sevilmesini engellemedi.

Onunki asit üzerinde bir tür üst stil olsa da, pompadour olarak yıllar içinde bildiğimiz ve sevdiğimiz şey, en basit haliyle, saçların kafanın üzerinden süpürülmesini gerektiren bir stil. Kenarlar ve sırtlar düzgünce taranır ve başa yakın tutulurken, öndeki daha uzun saç kullanılarak bir tür höyük veya quiff yapılır.

Kulağa karmaşık geliyorsa, değil. Bize güvenin, Fransız bir metres tarafından yaratılan bir stil için pompadour, ilk düşündüğünüzden çok daha çok yönlüdür. Tarzda o kadar çok varyasyon var ki, her yaştan, zevkten ve profesyonel zorunluluktan erkeğe uyacak şekilde kesilebilir ve ince ayar yapılabilir. Sonuçta, bir futbolcu (Becks) ve bir film eleştirmeni (maalesef Mark Kermode) olarak zevkleri açısından farklı erkekler için başka hangi tarz işe yarayabilir?

Burada, pompadour hakkında bilmeniz gereken her şeye, nasıl ortaya çıktığından nasıl elde edeceğinize ve en iyi göründüğünden nasıl emin olabileceğinize kadar adım adım bir uzman kılavuzu bulacaksınız.

Tarih

1950’lere kadar öncelikle kadın saç modeli olan pompadour’un ilk büyük erkek elçisi, saçlarını diyetleri kadar yağlı seven bir adamdı: Elvis Presley. King of Rock ‘n’ Roll, 1950’lerden ve 1960’lardan itibaren bu saç modelinin sadece kızlar için olmadığını kanıtlayan aktör James Dean ve müzisyen arkadaşı Little Richard ile birlikte yeni nesil erkek yıldızlardan biriydi.

Aslında, pompadour’un kadınlar için o kadar popüler bir saç modeli olduğu için Elvis’in kendisine çekildiği söylenebilir. Popüler inanca göre, Presley’in pompadour tutkusunun, stilin hayattan daha büyük abartılı biçiminden kaynaklandığı düşünülüyordu, ancak 1940’larda kadınlar için moda olduğu düşünüldüğünde, Kral’ın ortak seçeneği kasıtlı bir ikili olarak görülebilir. – muhafazakar sosyal adetlere parmakla selam. (Bunu ışıltılı piponuza koyun ve tüttür, Bowie.)

1970’lerin sonlarında, pompadour’un katı formu, saçlarının uzamasına ve (belki) ara sıra yıkanmasına izin vermekten başka çok az şey yapmaya istekli bir nesil erkek arasında gözden düşmüştü. Ancak 1980’lerde ve psychobilly’nin ortaya çıkmasıyla, stil bir geri dönüş yapıyordu.

Bugün, klasik biçiminde nadiren görülmesine rağmen, pompadour erkekler için en iyi saç stillerinden biri olmaya devam ediyor; Jon Kortajarena, Zayn Malik ve Zac Efron gibi stil ikonları tarafından gururla sportif bir görünüm.

Düşünülmesi gereken şeyler

Faiz mi yükseldi? Berberinize devam etmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Saç tipi

Öncelikle, hangi saç tiplerinin bir pompadora uygun olduğuna gelmeden önce, bol miktarda saçınız yoksa – bu saçakta en az 4-6 cm ve başka bir yerde düzgün bir örtücülük yoksa – o zaman pompanın doğru olmadığını belirtmek gerekir. senin için. Çarpıcı bir şekilde geri çekiliyor veya tepede inceliyorsanız, bu alnı taşıyan stili Fransız mahsulü gibi inceltici bir sazdan daha gurur verici bir şeyle değiştirin.

Ödüllü erkek bakım markası Men-ü’nin kreatif direktörü Lloyd Hughes, “Pompadour kendini daha düz saçlı erkeklere ödünç veriyor” diyor. “Bu, dalgalı veya kıvırcık saçlı olanların da stili giyemeyeceği anlamına gelmez; bu sadece saçlarının doğal dokusunun ve vücudunun stile biraz farklı bir şekil verdiği anlamına geliyor. “

Düz, daha ince saçlı erkekler, ince şekillendirilmiş klasik bir pompadour yaratmayı daha kolay bulacaktır, oysa kalın ve kıvırcık veya dalgalı saçlı erkekler bu doğal kıvrımın daha dokulu varyasyonlara sahip olduğunu göreceklerdir.

Saç Uzunluğu ve Kesim

Mükemmel pompadour yaratmanın anahtarı, ilk etapta doğru kesimi elde etmektir. Yeterli saça sahip olmak gibi, doğru yerde doğru miktarda saça sahip olmak da aynı derecede önemlidir.

Oscars’ın kuaförlük eşdeğeri 2016’da Yılın Berber Dükkanı seçilen Barberology’nin kurucusu Adam Gore, “Her şey ağırlık dağılımıyla ilgili” diyor. “Tarzın tutmasını sağlamak için saçınızın doğru yerlerde yeterince uzun olduğundan emin olmalısınız, yani genellikle üstte 6 cm veya daha uzun ve yanlarda istediğiniz kadar kısa veya uzun.”

Yüz şekli

Hughes, “Pompadour, geniş bir çene hattı ve yüksek elmacık kemikleri olan bir yüze ideal olarak uygundur” diyor. Ancak, kapak modeli oranlarına sahip olmamanız durumunda, iyi bir stilistin her türden yüz şekline uzunluk veya genişlik yanılsaması eklemek için ticaretin birkaç püf noktasını kullanması gerektiğini ekliyor.

Aveda usta berber Stelios Nicolaou, “Daha uzun yüzler için, başın tepesindeki saçın dramatik kontrastını yumuşatmak için başın tepesinin hemen altındaki bir noktaya kadar biraz daha fazla saç tutturulmalıdır” diyor. “Bununla birlikte, yuvarlak yüzler için, başın yanlarındaki ve arkasındaki saçlar oldukça kısa tutulmalı ve tepenin yukarısındaki bir noktaya kırpılmalıdır – yuvarlak yüz şekillerine yükseklik ekleyen ve genişliklerini azaltan bir alttan kesmenin aksine.”

Sakal

Temiz traşlı bir yüz, tarihsel olarak pompadour’un tercih ettiği partneri olabilirdi, ancak son yıllarda birçok sakala sadık adam tarafından kanıtlandığı gibi, bu saç modeli tüylerle dolu bir yüzle aynı derecede güzel görünüyor.

Nicolaou, “Sakal, modern bir pompaduru gerçekten vurgulayabilir” diyor. “Yine de sakalınızın uzunluğunu ve şeklini saç stilinizle dengelemeniz önemli.” Bu, daha yuvarlak bir yüzünüz ve daha uzun bir sakalınız varsa, pompadurunuzun sert kısmı, yüzü uzatmak için benzer uzunlukta olmalıdır.

Ayrıca kayda değer bir şey de – sakallı klasik bir yandan uzun pompadurda tam olarak yanlış bir şey olmasa da – daha şık, daha modern ve genel olarak daha az Wolverine-y görünümünün, bağlantısız bir pompadour seçilerek elde edilebileceğidir. saçlar arkada ve yanlarda kısa kesilmiş. Bu, pompadurun hacmi ile sakalınızın hacmi arasında çok ihtiyaç duyulan bir kontrast yaratacaktır.

Pompadour Türleri

Klasik Pompadour

Elvis’in ikonik saç stiline ne dersiniz? O zaman bu senin için pompadur. Bugün göründüğü kadar iyi, bu tarz gerçek anlamda bir gerileme.

Ancak 1950’lerdeki yaşam, bir erkeğin saçlarını şekillendirmek için 15 dakikadan fazla zaman harcamasına izin vermiş olsa da, bugünün temposu, bu tarzın ciddi bir bakım için hazırlananlar için en uygun olduğu anlamına geliyor.

Hacmi ve yüksek parlaklığı ile tanınan klasik pompadour, saçak taçta saçtan daha uzun bırakılmış, arkada ve yanlarda üste göre biraz daha kısa kesilmiş bol miktarda saç gerektirir.

Stil söz konusu olduğunda, kaygan, parlak parlaklığı garanti eden Dax gibi eski tarz bir pomata ulaşın.

Modern Pompadour

Kralın yaptığı gibi ama daha çağdaş bir şey mi istiyorsun? Modern, bağlantısız bir pompadour deneyin.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu stil, üst kısımdaki saçın uzunluğuna kıyasla yanlardaki ve arkadaki saçların kısalığı arasında net bir kontrastla tanımlanır.

Makasla kesilmiş saçla elde edilen klasik pompanın aksine, modern varyasyon, saçlarınızın yanlarda ve sırtta ya tek tip bir uzunlukta (genellikle dördüncü derece veya daha düşük) kesilmesini ya da çok kısadan, yani soluk, dereceli olmasını gerektirir. saç çizgisi yanlarda ve tepeye doğru biraz daha uzundur.

Klasik atasından daha az iş gören modern pompadour, yanlarda ve arkada çok fazla tarama ve şekillendirme gerektirmez, bu nedenle zaman için hafifçe sıkıştırıldığında idealdir.

Kısa Pompadour

Klasik pompadour’a biraz daha az, yani ekstra bir alternatif arıyorsanız, birkaç santim tıraş etmeyi deneyin.

Uzun varyasyonlardan daha az taahhüt – sadece zaman açısından değil, aynı zamanda onu başarmak için gereken güven – kısa pompadour, modern stile daha ince bir yaklaşımdır. Yan ve arka kısımlar ya tek tip bir uzunlukta ya da soluk olacak şekilde kısa kırpılır ve saçaktaki saç, yanlardan ve arkadan daha uzun olmasına rağmen yaklaşık 4 cm’yi aşmaz.

Pompayı oluşturmak için yine de hareket etmeniz gerekse de, çok daha az saçla çalışacaksınız, bu da hem zamandan hem de üründen tasarruf edeceğiniz anlamına gelir.

Dokulu Pompadour

Geleneksel pompadour stilleri zevkinize göre biraz fazla mı temiz? Zamana saygı duyulan stile dokulu bir dokunuşla pürüzsüz olana biraz pürüz ekleyin.

Kıvırcık, dalgalı ve / veya kalın saçlı erkekler için ideal olan dokulu pompadour, klasik tarzın temiz çizgilerini ve parlaklığını mat, tousled bir görünümle değiştirerek, yüksek hızlarda ya da tutarken bir Yamaha sürüyormuşsunuz izlenimini verir. bir hurda içinde kendi.

Pomad yerine, bu stil tekstüre edici bir kil veya macuna dayanır ve bir tarak kullanılabilirken, çıplak elleriniz bu iş için en iyi aletlere yeterince yakındır.

Nasıl Yapılır

İster kaygan, sıkı şekillendirilmiş bir pompadour isterse ellerinizi geçirecek kadar gevşek bir pompadour isteyin, temel şekillendirme yöntemi aynıdır.

 1. Öncelikle, tamamen fazla yağ, kir ve ürün kalıntısı içermeyen yeni yıkanmış ve yumuşatılmış saçlarla başladığınızdan emin olun.
 2. Saçı hafifçe havluyla kurulayın. Ardından, bir tarak ve saç kurutma makinesi ile, alnınızdan geriye doğru tararken ve geriye doğru taçınıza ve başınızın arkasına doğru şakak yaparken, her seferinde saçın tüm gövdesi boyunca kökünden uca doğru hareket ettirerek kurutun.
 3. Ardından, bezelye büyüklüğünde bir miktar ürün uygulayın. Saçınıza sürmeden önce ısıtmak için önce ellerinizin avuç içi arasına iyice sürdüğünüzden emin olun.
 4. NB. Tehlikede olan ürün dozajımızı göz ardı edin. Çok fazla ürün uygulayın ve en iyi ihtimalle Love Island’ın reddi gibi görüneceksiniz; en kötüsü, duşa geri dönmeniz ve her şeye yeniden başlamanız gerekir. Küçük bir miktarla başlayın ve istediğiniz zaman yavaş yavaş daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

 5. İkinci adımda belirtilen tekniği kullanarak taramaya devam edin. Bir elinizle tararken, diğerini kullanarak yeni taradığınız saçı nazikçe silin. Bu, saçı daha da düzleştirmeye ve stili şekillendirmeye yardımcı olur.
 6. Ardından, quiff’i oluşturun. Serbest elinizin avuç içi ile, taradığınız saçı hafifçe geriye doğru itin – çok fazla değil, sadece saçın hafifçe bükülmeye başlaması için yeterli. Ardından, tarağı kullanarak saçaklarınızı düz bir şekilde yukarı ve geriye doğru nazikçe itin, böylece başınızın üzerinde yukarı ve geri kıvrılır.

  Saçaklarınız pokeri düz bir şekilde büyütmedikçe, muhtemelen stilin doğal olarak oturduğunu ve saçakın hafifçe sağa veya sola doğru düştüğünü göreceksiniz. Onunla savaşma, onunla git.

 7. Pompadour’unuzun şeklinden memnun olduğunuzda ve istediğiniz bitişe bağlı olarak, her şeyi yerinde tutmaya yardımcı olmak için güçlü bir saç spreyi ile makul bir şekilde püskürtün.
 8. Yapıtınıza hayran kalın.

Son İşleminizi Seçin

Şık

Klasik, şık bir pompadour için çok parlak bir pomad kullanın. Güçlü bir saç spreyi ile bitirmeyi unutmayın.

Dokulu

Dokulu, daha az titizlikle şekillendirilmiş bir pompadour için, saçınızı tarayarak veya ellerinizi kullanarak tekstüre kili, krem ​​veya macunu tercih edin. Bunun için saç spreyi tutun.

Gevşek ve Doğal

Sörften ilham alan gevşek ve rahat bir görünüm için, pomadı değiştirin ve tuz spreyi ile yapıştırın. Havluyla kurutulmuş saça bolca püskürtün ve gevşek bir pompadour oluşturmak için tarayın.

Bu kaplama fazla tutuş sağlamasa da, daha doğal bir görünüm verir, ağır veya yağlı bir ürün gerektirmez ve ara sıra baştan çıkarıcı bir şekilde alnınızdan fırçalamanıza ve yerine geri koymanıza olanak tanır. Asla senin çıkarlarına en iyi şekilde sahip olmadığımızın söylenmesine izin verme.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/