Prenseslerin düğün günlerinde giydiği en güzel kraliyet gelinlik


önceki
Sonraki

 • Hollanda Prensesi Máxima

  Başta kraliyet partileri olmak üzere ünlülerin düğünlerini takip etmeye, zarafet ve lüksü birleştiren özel karaktere sahip kraliyet gelinlikleri başta olmak üzere törenin tüm detaylarını takip etmeye meraklı. Basit ve karmaşık elbiseler arasında, kraliyet gelinliklerinin hala özel bir tadı ve farklı bir tarzı var !!

  Prensesler, onun görünüşünü heyecanla takip eden ve aynı zamanda onun kişisel özelliklerini taşıyan kitlelere hitap etmek için farklı ve özgün gelinlik seçmeye heveslidir. Geçmişte prenses gelinlikleri, uzun tren, elbise boyunca uzun duvak, yüksek yaka ve belirgin omuzlar ve biraz karmaşık olan diğer özellikler gibi elbiseyi kraliyet gibi gösteren ve lüks karakterini taşıyan bazı detaylarla karakterize ediliyordu. Şimdi, çoğu prenses, aşırı endişelenmeden kişisel yönlerini vurgulayan yumuşak kesimleri ve basit ayrıntıları tercih ediyor.

  Prenseslerin düğün günlerinde giydikleri en güzel kraliyet gelinliğini izleyin …

 • Prenses Sophia Hilkvist

  Sofia Hellqvist

  Dünyanın tutkuyla izlediği düğünlerden biri de İsveç Prensi Carl Philip’ten Sophia Hilkvist’in düğünü. Seyirci, Külkedisi hikayesine benzer şekilde sıradan bir kızı ve bir prensi bir araya getiren efsanevi aşk hikayesinin ayrıntılarını takip etmeye hevesliydi. Sophia, İsveçli moda markası Ida Sjöstedt tarafından uzun kuyruklu ve elbisesinin uzunluğu boyunca duvaklı dantel gelinlik seçti. Uzun dantel kollu ve V yakalı şıklık ve lüksü birleştiren elbise detaylıydı, kraliyet görünümü, kraliyet ailesinin koleksiyonundan muhteşem bir elmas ve zümrüt taçıyla tamamlandı.

 • Prenses Diana

  Diana

  hala Prenses Diana’nın gelinlik Prens Charles üzerinde herkesin hatırlayacağı efsanevi gelinliklerden biridir. Prenses Diana, uzun kabarık kollar, dar bel ve uzun kuyrukla birebir aynı olan elbiseyi Disney prensesleri tarzında tasarlamayı seçti. Elbise fildişi tonunda dantelli tafta ipeğinden yapılmıştır. Yaklaşık 6 aylık bir sürede David Emmanuel tarafından tasarlanan elbise, yaklaşık yedi metre uzunluğa ulaşan elbisenin tesettür ve kuyruğu iki ayda bin inci ile süslendi. İyi bir alamet için, tasarımcı David Emmanuel ve ortağı, gelinliğin ipek kemerine saf altın bir at nalı dikerek elbiseyi yarattı. Diana, düğün gününde bir efsanelerin prensesi olarak rol aldı ve gerçekten de Queen of Hearts’a yakışan bir görünüme sahip.

 • Kraliçe Letizia

  Letizia Ortiz

  2004’te gazeteci Letizia, İspanya’nın Veliaht Prensi ve şimdi de Kralı olan Kral Philip ile evlendi. Efsanevi bir düğünde Sophia, 8 milyon dolar olarak tahmin edilen, Manuel Pertegaz tarafından tasarlanan lüks ve kraliyet bir elbise giydi. Yüksek kraliyet yakası, 4,5 metreye kadar uzanan uzun kuyruğu ve elbisenin boyunu uzatan tesettür, elbiseye lüksle harmanlanmış başka bir şıklık konsepti kattı. Kollar, elbisenin kraliyet karakterine uyan geniş açık manşetlerle yeni ve korkaktı. Elbisenin ucu, yakanın etek ucu ve manşetler, elbisenin kırık beyaz tonuna uygun altın ve gümüş çiçek desenleriyle işlenmiştir. Kraliçe Sophia, düğününde Kral Juan Carlos’a giydiği için görünüm kraliyet ailesine ait bir elmas taç ile tamamlandı.

 • Prenses Victoria

  Prenses Victoria

  Westergotland Düşesi, İsveç Kralı XVI.Carl’ın en büyük kızı Prenses Victoria, 2010 yılında Daniel Riesling’e düğününde 2 milyon dolarlık bir elbise giydi. Elbisenin kısa kollu ve açık boyunlu elbisesiyle sadeliği ve lüksü saten ve ipek kullanarak harmanlamayı başaran İsveçli tasarımcı Pär Engsheden tarafından herhangi bir işlemeden yoksun olduğu için, elbise tasarımın sadeliği ile ayırt edildi. Prenses Victoria’nın giydiği incilerle bezenmiş altın taç, lüks ve zarif olduğu için elbisenin tasarımının sadeliğini eşitleyen herkesin dikkatini çekti. Bu tacın, Kraliçe Anne Sylvia’nın 1976’da düğününde giydiği taç olduğu bildirildi.

 • Kraliçe Rania

  Kraliçe Rania

  Kraliçe Rania, 1993’te dönemin Ürdün Kralı II. Abdullah’a düğününde İngiliz Ross Oldfield tarafından tasarlanan bir gelinlik giydi. Elbise, Arap lüksünü ve İngiliz zarafetini kısa kollu, farklı bir yaka tasarımı ve kabarık bir kuyrukla birleştiriyor. Oldfield, Londra’daki Victoria ve Albert Müzesi’nde sergilenen Suriye resmi kıyafetinden ilham aldığından, elbisenin yaka ve etek ucuna altın rengi işlemeyi seçti. Kraliçe Rania, ona daha fazla uzunluk ve lüks veren yüksek topuzun saç stilini seçti.

 • Düşes Kate Middleton

  Kate Middleton

  Kate Middleton, 2011 yılında Alexander McQueen moda evinden Sarah Burton tarafından tasarlanan harika bir elbiseyle Prens William’a kraliyet düğününde rol aldı. Elbisenin maliyeti 400.000 doları aştı ve uygulanması birkaç ay sürdü. Tasarım sadeliği ve kadınlığı birleştirmeyi başardığı için elbise, Kate’in kendiliğinden kişiliğini andıran kendine özgü bir karakterle tasarlandı. Korse ve kollar, zarif Viktorya tarzında bir V yakalı İngiliz ve Fransız dantellerinden yapılmıştır. Kate’in görünüşü Kraliçe Elizabeth’in elmas tacı ile tamamlandı.